zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

SP2 w Zawierciu zamierza otworzyć klasy sportowe o profilu tanecznym

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że z początkiem roku szkolnego 2020/2021 otwiera klasy sportowe o profilu tanecznym.

Oferta kierowana jest do uczniów przyszłych klas pierwszych i obecnych klas trzecich chłopców i dziewcząt. Aby dostać się na jedno z 20 miejsc, kandydat będzie musiał przejść próby sprawnościowe pod okiem specjalistów, które pozwolą wyłonić osoby o największych predyspozycjach do tańca. Oprócz zwykłego programu nauczania będzie w niej realizowana nauka tańca. Na początku będą uczyć się rytmiki, podstawowych kroków i odpowiedniej postawy, dopiero potem dojdą układy taneczne i teoria tańca. W Zawierciu nie ma szkoły publicznej, w której uzdolnione tanecznie dzieci mogłyby realizować swoje talenty. Chcemy, żeby nasi uczniowie stanowili grupę, z której można rekrutować przyszłych tancerzy czy instruktorów tańca – mając na uwadze, że to jeszcze małe dzieci, których nie będziemy obciążać treningami ponad siły – czytamy na Facebooku szkoły.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Facebook Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawierciu

3 KOMENTARZE

  1. Jaka klasa sportowa o profilu tanecznym co ta baba opowiada tym rodzicom. Prosze o informacje o programie szkolenia dla tej niby klasy sportowej

  2. To absolwenci bez castingu trafią od razu do tej słynnej klasy disco polo może od razu…..? Nie no, szacun. To proponuję jeszcze klasę sportową skoku na główkę do pustego basenu, lub wycierania łez gestem poseł Lichockiej….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.