zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

SP1 w Zawierciu jedną z 5 szkół w Polsce wyróżnioną przez ministerstwo cyfryzacji [ZDJĘCIA]

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu odbyły się warsztaty z programowania prowadzone przez przedstawicieli ministerstwa cyfryzacji.

Warsztaty były przeznaczone dla klasy 4 “b”, poprowadzili je Anna Świć i Rafał Mitkowski.

Czwartoklasiści przekonali się, że programowanie to przygoda i dobra zabawa. Prowadzący warsztaty już na starcie odciągnęli uwagę uczniów od komputerów, proponując do wykonania zadania na matach edukacyjnych. Następnie pojawiły się zagadki z liczbami rzymskimi, arabskimi i kody QR. Te ostatnie sczytane tabletami ukazywały multimedialne odpowiedzi, dotyczące przyrodniczych obiektów. Zaproponowano również uczniom ciekawą wersję gry sudoku, która pokazała im, jak ważne jest planowanie i przyjęta strategia do osiągnięcia sukcesu – czytamy na stronie internetowej urzędu miasta.

Warsztaty były nagrodą w konkursie „Nowy rok z programowaniem” organizowanym przez ministerstwo.

Konkurs jest skierowany do grup dzieci od pierwszej do czwartej klasy szkoły podstawowej. Minimalna wielkość grupy to cztery osoby. Maksymalna – 20 osób. Grupa musi mieć pełnoletniego opiekuna. Może nim być rodzic, nauczyciel lub inni opiekunowie prawni. To opiekun zgłasza grupę do konkursu. Ale to grupa musi nas przekonać, że nagroda należy się właśnie jej. Jak? Opowiadając poprzez formularz na pytanie konkursowe: „Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?”. Wasza odpowiedz może zawierać maksymalnie 1800 znaków – czytamy na stronie koduj.gov.pl

Nagrodę główną zdobyli czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. por. Jana Penconka w Gowinie. Pozostali laureaci – oprócz uczniów z Zawiercie – to: trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Warszawie (woj. mazowieckie), trzecioklasiści z Nielepic i Brzoskwini (Fundacja SUSEIA, woj. małopolskie) i pierwszaki z Zespołu Szkół w Niechlowie (woj. dolnośląskie).

1 KOMENTARZ

  1. A co z tymi szkołami do zamknięcia panie Prezydencie Konarski? Chodzą słuchy ze maja być zamknięte szkoły nr 2, nr 1… prawda to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.