zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Śmiertelny wypadek na Sienkiewicza [ZDJĘCIA]

Wczorajszej nocy doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący golfem wpadł w poślizg i roztrzaskał auto na ulicznej latarni. Niestety 33-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę około 4.00 w nocy na ul. Sienkiewicza w Zawierciu. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem, wpadł w poślizg na oblodzonej drodze. Samochód uderzył w latarnie. Uwięzionego w pojeździe mężczyznę uwolnili strażacy. Ratownicy pogotowia przetransportowali rannego do szpitala. Niestety obrażenia, których doznał mieszkaniec Poręby okazały się śmiertelne.

W samochodzie była także 23-letnia kobieta i 24-letni pasażer, który doznał niegroźnych obrażeń. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i sporządzili dokumentację. Uszkodzony pojazd trafił na policyjny parking. Odpowiedź na pytanie czy kierowca był trzeźwy, przyniesie wynik badania krwi. Wiadomo jednak, że zgodnie z wyrokiem sądu nie powinien zasiadać za kierownicą. Najprawdopodobniej do wypadku przyczyniły się bardzo złe warunki i niewłaściwe ogumienie.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.