zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w gminie Kroczyce [ZDJĘCIA]

Policjanci z Zawiercia wyjaśniają dokładny przebieg wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 794. Kierujący fiatem potrącił 27-letniego rowerzystę. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miniony piątek ok. godz.18.00 w miejscowości Biała Błotna. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący fiatem albea, jadąc w kierunku Pradeł, potrącił rowerzystę. Mężczyzna zatrzymał się, zadzwonił na policję i udzielił pierwszej pomocy rannemu. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 26-letni mieszkaniec gminy Irządze zmarł. Rowerzysta był ubrany na ciemno i jechał na nieoświetlonym rowerze, wyposażonym jedynie w mały odblask na błotniku. W czasie wypadku padał deszcz. Ponadto światła nadjeżdżających z przeciwka samochodów mogły ograniczyć widoczność kierowcy fiata.

Rowerzyści tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rower – jako pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być wyposażony w:

– światło przednie barwy białej lub żółtej selektywnej,
– czerwone światło z tyłu, które może być migające,
– co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
– dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.