zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Śledztwo w sprawie prezydenta umorzone. Taksówkarza nie zapytano o nagranie, bo “należało przypuszczać”, że sam o tym powie. Brak zgody prokuratury na wgląd do akt

W poniedziałek 22 czerwca prezydent Zawiercia ogłosił na swoim profilu na Facebooku oraz na profilu “Miasto Zawiercie”, że Prokuratura Rejonowa w Lublińcu umorzyła śledztwo w jego sprawie. Decyzja prokuratury została wydana 30 marca. Z kolei w środę 24 czerwca odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Zawierciu, w trakcie której radni będą głosowali w sprawie udzielenia wotum zaufania włodarzowi Zawiercia. W ubiegłym roku prezydent nie otrzymał wotum zaufania.

O umorzeniu śledztwa redakcja Mediów Zawierciańskich dowiedziała się w maju. Wystąpiliśmy do Prokuratury Rejonowej w Lublińcu z prośbą o wgląd do akt sprawy w celach dziennikarskich. Prokuratura odmówiła bez podania przyczyn.

W postanowieniu o umorzeniu śledztwa prokuratura poinformowała o “braku dowodów, które potwierdzałyby przebieg zdarzenia w taksówce” przedstawioną zarówno przez prezydenta Zawiercia jak i taksówkarza, który złożył zawiadomienie do prokuratury. Taksówkarz najprawdopodobniej zeznał w trakcie pierwszego przesłuchania, że posiada nagranie z monitoringu w taksówce z opisanego w zawiadomieniu zdarzenia. Prokuratury Okręgowa w Częstochowie poinformowała, że w zeznaniach taksówkarza nie znalazła się informacja o posiadanym nagraniu.

Redakcja Mediów Zawierciańskich zapytała, czy w trakcie przesłuchania zapytano taksówkarza o to, czy posiada jakieś dowody na poparcie swoich słów.

Uprzejmie informuję, że przesłuchanie zgodnie z treścią Kodeksu postępowania karnego rozpoczyna się od swobodnej wypowiedzi świadka lub podejrzanego/oskarżonego. Przypuszczać należy, że pokrzywdzony składający zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, sam w tej fazie przesłuchania wskaże fakt posiadania tak istotnego dowodu, jakim może być wykonane przez niego nagranie przebiegu zdarzenia, zwłaszcza, jeżeli wnosi on o przeprowadzenie konkretnych dowodów – czytamy w odpowiedzi zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Czy domniemanie braku posiadania dowodów jest wystarczającym powodem do umorzenia śledztwa? Wkrótce ciąg dalszy.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

28 KOMENTARZY

 1. Nasz Prezydent Łukasz Konarski jest mocnym Facetem. Miasto stoi za Prezydentem murem. Tylko się ośmieszycie, jeżeli nie udzielicie wotum zaufania na najbliższej sesji Rady Miasta. Gierki ze strony opozycji się skończyły, brak wam argumentów, skończcie tą komedie pokrzywdzonych dzieci którym zabrano zabaweczki. Zacznijcie działać na rzecz rozwoju miasta, tak jak to robi Prezydent.

  • Rade miejską też można odwołać uchwałą z 15 września 2000 roku o tym też niech mieszkańcy wiedzą !! To po pierwsze po drugie czemu rada olała budżet obywatelski ? Gdzie w innych miastach owy budżet istnieje !! Po trzecie niech radni się dogadaja z prezydentem i odwrotnie bo jesli rada chce odstrzelć prezydenta to i rade też trzeba odstrzelić bo to jest wstyd dla miasta i mieszkańców bo zostaliście wybrani po to aby dzwigać to miasto z kolan i chcemy widzieć rozwój a nie cyrk na sesjach rady !!!

  • o kurna…Arek … zostałeś sam. Ciekaw jestem czy teraz Eduardo z Myszką ci pomogą. Na Ewkę chyba nie licz…. Co oni ci obiecali chłopaku…..

 2. Redaktorze, fakty są takie, że niewinnego człowieka tj. Prezydenta obrzuciliscie na łamach tego portalu g…, zasłaniając się wypowiedzią świadka, który miał rzekomo posiadać żelazne dowody w postaci nagrania z kamery. Teraz wyjścia są dwa, albo wasz świadek was okłamał ws. nagrań, albo stchórzył przed sądem i złożył fałszywe zeznania, a właściwie zataił fakt posiadania kluczowego dowodu. Jedno i drugie stawia pod znakiem zapytania wiarygodność owego świadka i zarazem wiarygodność tego waszego portalu. Mieszkańcy sami muszą wyciągnąć wnioski, a Wy pogrążajcie się dalej w dziennikarskiej prostytucji.

 3. Paweł pamiętaj nie słuchaj tych komentarzy. Zostałeś ostatnim białym żaglem w tym mieście. Reszta się sprzedała za pracę!!

  • Panie Kmiocik złóż Pan doniesienie na prokuraturę że nie potrafi prowadzić śledztwa, poproś Pan Lalę z Uczuciowe Zawiercie by Pana wsparł tworzenie super duet!

 4. Zawiercianskie.pl nie dajcie sie zaszczuc, jestescie jedyną obiektywną redakcją w mieście. Ze wzgledu na dobro mieszkancow i dobro demokracji musicie wykonywac swoją robotę, choćby bylo to nie na rękę wpływowym ludziom z miasta. MUREM ZA ZAWIERCIAŃSKIE.PL!

 5. Panie Redaktorze niech będzie sobą tak jak do tej pory. Niech Pan pisze czasami też o SAG czasami bo to dla nas ważny temat.

 6. Czytelnik

  Teraz sugeruje wystąpić na drogę sądową wobec tych którzy uruchomili ta szczujnie. Widać, że ktoś tu się nawet na kpk zna komentując decyzje prokuratury. Czy jeśli by ktoś miał nagrania nie przekazałby ich do organów? A może nagrania obciążały bardziej twórcę niż Prezydenta?

 7. Taksówkarz kłamał, redaktor kłamał ale przecież pan sekretarz Marcin widział i radny Trepka tez, wszyscy kłamali tylko bidny Łukasz nigdy nie kłamie. Cała prawda o polskim wymiarze sprawiedluwosci. WSZYSCY widzieli a sprawy nie ma.

 8. Przecież gdyby taksówkarz nie miał nagrania to by nie składał zażalenia. Coś tu w tym wszystkim nie pasuje. Ktoś kłamie a może ktoś się wystraszył. Ciekawe . Mam nadzieję że Rada postąpi tak jak w ubiegłym roku, jeśli nie to pytanie za co się wystraszyli. Mam nadzieję, że też wszyscy zagłosują a nie jak ostatnio panienki wychodzą.

 9. przypominam żę w wywiadzie jaki przeprowadził Redaktor z p.Konarskim ,KOnarski odpowiadał po stokroć nie komentuje . nie pamiętał co robił . Panie red. mamy nadzieję ze Pana nie kupi. Głowa do góry .

 10. Panie Redaktorze proszę się nie dać jest Pan ostatnim rzetelnym dziennikarzem którego Prezydencikowi nieudalo się przekupic stoleczkiem.
  Zastraszac to on potrafi wszyscy się już przekonali na łamach czasu.
  Że robi robotę w białych rękawiczkach posługując się swoimi lizusami jak widzimy.

  • OLO – Pan redaktor nie dał się przekupić! Redaktor przecież zarabia tyle na tym swoim portalu że Pan Kryspin i jego mamona są mu do niczego nie potrzebne, Pan redaktor oraz Pan Peroń i Panek powinni zasiadać w radzie najwyższej tego Miasta – zamiast prezydenta i radnych. Tylko Oni mają monopol na prawdę! Tylko Oni się znają na wszystkim najlepiej!

    • W świetle powyższych informacji Pan Redaktor powinien teraz w trybie pilnym wezwać do studia Perona, jako eksperta od wszystkich spraw i wspólnie z nim wypunktowac szczegółowo te wszystkie szkolne błędy, jakie popełniła prokuratura na etapie postępowania oraz objasnic na czym polegał ten fatalny błąd sądu dot. braku wydania jedynego, słusznego wyroku. Miało być tak dobrze, niezależny i nizawisly sąd, nie z Zawiercia, zgodnie z wnioskiem poszkodowanego taksówkarza. Z tymi sądami coś jednak jest na rzeczy, nie potrafią sprawiedliwie sądzić, tak po naszemu, czyli po zawierciańsku.

 11. Ale taksiarz był przesłuchany tylko i wyłącznie przez zawiercie 😄😄😄
  Tu cały paradoks że zostało umorzone przez opinie prokuratury Zawiercia

  • Taksówkarz zgodnie z obowiązującym prawem mógł złożyć zeznania w Zawierciu, a nie w Lublincu, jeżeli tak sobie on sam zazyczyl bo np nie chciało mu się jechać do Lublińca. Sugerujesz jakieś nieprawidłowości w postępowaniu sądowym to zgłoś to do odpowiednich organów. Rozsądny człowiek od razu wiedział że ta intryga jest grubymi nićmi szyta tylko po to, aby oczernic Konarskiego, taka ochydna, lokalna, polityczna gierka.

  • nie wspominajac kto ma chszesniaka na stołku w sadzie w Cz-chowa i ma sie układy z Zawiercia Za doberej władzy na smiecio sport

 12. A czy przypadkiem Pan Smoleń nie jest prokuratorem w Zawierciu.
  A to chyba żart jakiś jeśli skoro to jego syn uczestniczył w libacji pod blokiem.
  Zresztą jeśli mnie pamięć nie mija pisało że za wezwanie taksi Pan Smoleń z naczelnika został zdjęty do szeregowego urzedasa przez naszego włodarza.
  Czy to przypadek 😂😂😂

 13. Ulala czyli sprawa ma drugie dno
  prawda małymi kroczkami wychodzi.
  Oj nieładnie panie prezydencie a taki święty Pan się wydawał

 14. To wszystko jasne stoleczki
  rozdawane i zabieranie od zasług
  Jak dziecko w piaskownicy nasz prezydent
  Smoleń dostał po łapkach to teraz Trepki kolej ale wątpię to chlopaczek bez jaj.
  Gdyby nie odnowa nawet niewiedzielismy kto to taki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.