zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy skrzyżowanie Broniewskiego i Nowowierzbowej w Zawierciu jest bezpieczne? [ZDJĘCIA]

Skrzyżowanie ulic Broniewskiego, Nowowierzbowej i Wierzbowej jest jednym ze szczególnie niebezpiecznych miejsc na mapie drogowej w Zawierciu.

Do ostatniego odnotowanego zdarzenia drogowego doszło tam 9 marca. W kolizji uczestniczyły wówczas trzy pojazdy, a jedna osoba została odwieziona do szpitala. Poprzednie zdarzenie (również kolizja) miało miejsce 7 września 2016 roku.

Na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Nowowierzbowej w Zawierciu w okresie ostatnich 12 miesięcy nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W tym czasie odnotowano tam jednak trzy kolizje. W czerwcu 2016 roku naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu zaopiniował pozytywnie projekt stałej zmiany organizacji ruchu na ulicy Nowowierzbowej z uwzględnieniem w/w skrzyżowania. Z opisu rozwiązań projektowych wynika, że zasady pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu zostaną utrzymane. Zmodernizowane zostanie jednak oznakowanie pionowe i poziome – mówi oficer prasowy zawierciańskiej policji nadkom. Andrzej Świeboda.

Zobaczcie archiwalne zdjęcia ze zdarzeń na skrzyżowaniu Broniewskiego i Nowowierzbowej w Zawierciu:

9 KOMENTARZY

  1. Zaliczam skrzyżowanie do niebezpiecznych, w szczególności gdy kierowca, jadący od Broniewskiego skręca w lewo w Wierzbową i ścina zakręt. No i ta nieszczęsna studzienka (bardzo głęboka) przy krawężniku, jadąc od Wierzbowej na Nowowierzbową.

  2. każde skrzyżowanie jest bezpieczne i niebezpieczne cza po prostu myśleć, jeżdżę tam kilkanaście razy dziennie i auto mam całe

  3. to skrzyżowanie akurat jak dla mnie wgl nie jest niebezpieczne, sa znaki, ruchu jakiegos wielkiego nie ma wiec nie rozumiem w czym problem, gorzej ze skrzyżowaniem przy moku w godzinach szczytu przejechać od policji na Piotra i Pawła to jest dopiero NIEBEZPIECZNE . Tym by sie lepiej zajęli 🙂

  4. Bardzo nievezpieczne bo jeżdżą szalency przez Broniewskiego i nie patrza czy pieszy na pasy wychodzi na tym wlasnie skrzyżowaniu tylku rura byle szybciej..

    • To pieszy powinien przed przejściem się zatrzymać i rozejrzeć, a nie włazić na pasy bo on ma pierwszeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.