zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Silny wiatr w powiecie zawierciańskim: zerwana sygnalizacja świetlna i interwencje straży pożarnej

W poniedziałek 10 lutego w niemal całej Polsce bardzo silnie wiał wiatr. W powiecie zawierciańskim straż pożarna interweniowała kilka razy w związku z gałęziami i drzewami zalegającymi na jezdni.

W Zawierciu-Żerkowicach w wyniku intensywnego wiatru urwał się element sygnalizacji świetlnej. DK78 była zakorkowana w kierunku Zawiercia.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, interwencji w związku z silnym wiatrem było kilka, nikt nie odniósł obrażeń w ich wyniku.

W poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zmienił stopień ostrzeżenia wydanego m.in. dla powiatu zawierciańskiego z drugiego na pierwszy (mniej poważny). W tej chwili prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h w porywach do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godzin południowych do 21:00 w poniedziałek 10 lutego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Informacje drogowe Zawiercie – powiat Zawierciański / Czytelnik Łukasz

2 KOMENTARZE

  1. W sąsiedniej Porębie tak wiało aż odłamki cegieł z komina spadły w jedym z bloków a w tym samym czasie zakladową podążała cysterna z paliwem (z Czech?) gdy uderzenie wiatru było najsilniejsze… imię huraganu także ma znaczenie

  2. Zapowiadają silne wiatry na niedzielę i po niedzieli. Kto przeprowadza testy nuklearne w Arktyce i Grenlandii. Denia to region Hiszpani a tam był szczyt klimatyczny. Czym silniejszy PV tym aktywniejsze nize i zniszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.