zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie wsparli rodzinę z Wierbki, która straciła w pożarze cały dobytek

Na początku każdego sezonu zespół Aluronu CMC Warty Zawiercie tworzy wewnętrzny regulamin, a za niedopilnowanie jego punktów płacone są specjalne składki. Pieniądze zbierane są przez kilka miesięcy, aby na koniec ligowej rywalizacji wesprzeć ważny dla społeczności lokalnej cel. W tym roku drużyna zdecydowała się na zorganizowanie pomocy dla rodziny z Wierbki w Pilicy, która na początku kwietnia straciła w pożarze cały dobytek.

9 kwietnia ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń lokalu. Chociaż szybko wezwano pomoc, to mieszkanie błyskawicznie stało się pogorzeliskiem, a państwo Krasuccy stracili dach nad głową oraz przedmioty codziennego użytku. Teraz walczą o to, aby jak najszybciej móc wrócić do normalności. Priorytetem jest naprawa uszkodzonego dachu. Mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym i pozwoli to do przywrócenia w nim normalnego funkcjonowania. Z budżetu zebranego przez cały sezon zakupiono wełnę mineralną oraz płyty OSB. Nie jest to jednak koniec wydatków, które czekają na mieszkańców naszego powiatu – czytamy na Facebooku Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Na stronie zrzutka.pl odbywa się zbiórka pieniędzy dla państwa Krasuckich, pogorzelców z Wierbki, którzy piszą tam, że:

Niespełna dwa lata temu podjęliśmy decyzję o zaciągnięciu kredytu długoterminowego aby wykonać remont w mieszkaniu, w którym dotychczas mieszkaliśmy. Do tego czasu żyliśmy tam bez łazienki i bieżącej ciepłej wody. Po wykonaniu prac remontowych, długo nie nacieszyliśmy polepszeniem komfortu życia, bo dosłownie dwa dni temu to wszystko zabrał nam ogień! Niestety całej naszej włożonej pracy już nie ma, pozostał z nami jedynie kredyt na kilka najbliższych lat. Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób mogących nas wesprzeć jakąkolwiek formą pomocy: wsparcie finansowe, materiały budowlane, pomoc w odbudowie, czy chociażby wsparcie dobrym słowem. Cieszymy się że nie ucierpiało na tym nasze życie, materialnie to mieszkanie było dla nas wszystkim co w życiu mieliśmy, teraz pozostało nam jedynie prosić o pomoc ludzi o dobrym sercu.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Facebook Aluron CMC Warta Zawiercie/zrzutka.pl

6 KOMENTARZY

  1. A ja się pytam czy poszkodowani ubezpieczyli swój dobytek? Jeżeli nie, to dlaczego tego nie zrobili?

    Przypominam ubezpieczanie mieszkania/ domu to są bardzo małe kwoty składki….

  2. Ale przecież złożenie się na podstawowe wyposażenie nie wymaga wielkiej kasy. Robiliśmy zamówienie na https://www.amart.pl/ i całkiem nieźle na tym wyszliśmy. Tak, fajnie wspierać sklepy stacjonarne, ale przecież tutaj chodzi o zapewnienie sobie rozwiązań jak najniższym kosztem, ale zachowując fajną jakość. Da się? Pewnie, że tak…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.