zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sesja rady powiatu: “ta tablica wprowadza w błąd”; maturzyści dopuszczeni do egzaminu [ZDJĘCIA]

W czwartek w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyła się sesja rady powiatu.

Kwietniowe sesja rady powiatu przebiegła w spokojnej atmosferze, obrady rozpoczęły się od chwili ciszy by uczcić zmarłych w minionych dniach pracowników starostwa lub ich rodzin.

Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Benc poinformowała o odpowiedzi na uchwałę rady powiatu z ministerstwa infrastruktury w sprawie obwodnicy Poręby i Zawiercia – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad “jest na etapie analiz” w tej sprawie.

Radni nie zgłaszali żadnych uwag ani interpelacji w trakcie trwania sesji, kilku radnych zabrało głos w ramach części “wolne wnioski”. Jako pierwszy radny Stanisław Dąbrowa.

W dniu 16 kwietnia odbyła się nadzwyczajna sesja o stanie szpitala. Nie chciałem w Wielkim Tygodniu zabierać głosu. Szpital w 1999 roku jest przy powiecie zawierciańskim, odtąd jest coraz bardziej zadłużony. Zatrzymanie zadłużania było od starosty Rafała Krupy, zadłużenie zmniejszyło się o ponad 9 mln zł. W trakcie sesji nadzwyczajnej zdziwiło mnie jedno: dyrektor nie potrafił powiedzieć, jaki był wynik finansowy w pierwszym kwartale. Mnie jako osobę nadzorującą (Stanisław Dąbrowa był pierwszym wicewojewodą śląskim w latach 2007-2013 – red.) “w nocy o północy” gdyby zapytano – wiedziałbym. Ile osób z nas szukało innego miejsca do leczenia niż szpital w powiecie? Sami sobie na to pytanie odpowiedzmy – mówił Stanisław Dąbrowa.

Radny Marcin Wojciechowski mówił o tablicy informacyjnej w szpitalu (zdjęcie poniżej), o której była mowa podczas środowej sesji rady miasta.

Zapytali mnie o to mieszkańcy. Sprawa dotyczy starego kredytu, obecnie zostały wynegocjowane lepsze warunki. Prośba do starosty, aby ta treść z baneru nie wprowadzała w błąd, bo ludzie myślą, że został zaciągnięty nowy kredyt – mówił Marcin Wojciechowski.

Radny Krzysztof Wrona apelował o zwiększenia tempa prac drogowych.

Na zakończenie sesji wicestarosta Bogusław Piotrowski poinformował, że wszystkie szkoły dokonały klasyfikacji uczniów, którzy zamierzają zdawać maturę w maju bieżącego roku. Oznacza to, że zostali oni dopuszczeni do matury. Uczestnicy sesji klaskali w odpowiedzi na tę informację.

4 KOMENTARZE

  1. Panie Wojciechowski mam nadzieje ,że te osoby które zwracały się do pana, wsp tablicy , to nie były wirtualni ludzie. A Może pany przechadzając się przez korytarze szpitala przeszkadzała tablica czy baner ?

  2. Taaaa, jasne, mieszkańcy go pytali. Wątpię, żeby którykolwiek z pacjentów zwrócił uwagę na tablicę. Nie udało się pociągnąć tego jakże istotnego dla miasta problemu na sesji miejskiej, to trzeba próbować do skutku. No cóż, byle jak, byle zaistnieć. Trochę to smutne bo głosując ma radnych, wyborcy wymagają od nich poruszania nieco bardziej merytorycznych i ważnych dla ogółu problemów.

  3. Może jakiś radny lub dziennikarz spytałby się Pana Prezydenta o przyznane podwyżki w grudniu przez byłego prezesa? Trzeba sprawę wyjaśnić i ewentualnie rozliczyć. W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom. Radni z wodociągów na pewno coś wiedzą , ale nie w ich interesie jest rozdmuchanie sprawy ta sama OP-cja potyliczna, a wodociągi są spółką miejską.

  4. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.