zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sesja rady powiatu. Budżet powiatu przyjęty: 13 radnych “za”, 7 wstrzymało się od głosu. Dlaczego? [AUDIO + ZDJĘCIA]

We wtorek 14 stycznia odbyła się XVI Sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Uczestniczyło w niej 20 radnych (nie było: Karola Hadrycha, Marii Milejskiej i Zbigniewa Roka), Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel (PiS) oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego Rafał Porc (SLD). W trakcie sesji 13 radnych zagłosowało „za” a 7 wstrzymało się od głosu w głosowaniu w sprawie budżetu powiatu zawierciańskiego na 2020 rok.

Dochody ogółem powiatu w 2020 roku mają wynieść 136 483 329 zł, wydatki ogółem 139 515 810 zł, a deficyt wyniesie 3 032 481 zł. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię o projekcie budżetu.

Dlaczego część radnych wstrzymała się od głosu w sprawie budżetu? Mówi Jarosław Kleszczewski, jeden z radnych powiatowych i przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego poprzedniej kadencji:

Podczas sesji Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel i starosta zawierciański Gabriel Dors mówili o kwocie 1,2 mln zł pozyskanej z rezerwy celowej premiera na oddział paliatywny Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Mówi Gabriel Dors:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

6 KOMENTARZY

  1. Świetnie. Gratulacje. Nikt nie pisze tylko, że w pięć minut zlikwidowano Powiatowy Zarząd Dróg w Zawierciu. Żaden radny bezradny nawet się nie odezwał. Siedzieli jak podesr… nikt nie zadał pytania, nikt nie zabrał głosu. W pięć minut zadecydowali o życiu kikudziesięcio osobowej załogi, o rodzinach nie wspominając. Jesteście THE BEST.

    • Wbrew wszystkiemu szykuje się gniazdko dla rodzinki,to chyba już dla nikogo nie jest tajemnicą. No ale do konkursu mógł przystąpić każdy. Niewątpliwie każdy miał rowne szanse

  2. No wreszcie rozwalono PZD Brawo Panie Dors, tam było bezkrólewie robili co chcieli.
    Jedyny poczciwy człowiek w PZD to Andrzej G.

  3. Brawo Panie starostwa. Szpital wreszcie stanął na nogi a i drogi w powiecie są coraz lebszym stanie. Likwidować wszystko to co jest źródłem kumoterstwa. Atakujący starostę już mają klepnieta posadę biurową lub jakieś stanowisko komisarza w upadajacej spółce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.