zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sesja Rady Miasta Zawiercie: ślubowanie Prezydenta, Beata Chawuła przewodniczącą rady

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta kadencji 2018-2023. W jej trakcie radni oraz Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski złożyli ślubowanie, wybrano również Przewodniczącą Rady Miasta Zawiercie – została nią Beata Chawuła.

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski ogłosił podczas sesji, że nie będzie powoływał swoich zastępców. Będzie miał nieformalnego młodzieżowego zastępcę – Jakuba Kosonia, założyciela i redaktora OtoZawiercie.pl oraz radnego Młodzieżowej Rady Miasta. Jakub Kosoń podjął decyzję o zawieszeniu działalności swojego portalu.

Na ręce Młodzieżowej Rady Miasta chciałbym przekazać klucz do bram miasta i zapewnić Was, że od dziś bierzecie współudział w zarządzaniu naszym miastem – powiedział podczas sesji Łukasz Konarski.

Prezydent Zawiercia zapewnił, że jest do dyspozycji mieszkańców: “można do mnie pisać na Messengerze, mój telefon jest znany”.

Pierwsze wywiady i komentarze po sesji już dziś w Radiu Zawiercie.

Zobaczcie zdjęcia z sesji:

8 KOMENTARZY

 1. Artykul na Zawiercianskie jest tu wstawiony 21 szego po17,a komentarz pod nim,w ktoryms ktos poleca art.na wp tez 21 -szego ale o 8.53???? Nawiasem mowiac jak mozna nie zrozumiec ,ze gest powolania “nieformalnego” zastepcy ma wymiar symboliczny i robic z tego afere.Skala rozgoryczenia przegranych jest chyba ogromna skoro odreagowuja hejtem w necie.

  • A jak można było nieustannie i wciąż mówić, że tzw. “brama na jurę” kosztowała 300.000 zł skoro kosztowała 7.500 zł??? Tu widać jak to co robisz może do ciebie wrócić.

   • To jest prawda. Wraca. To co robił Pan Grim i Pani sekretarz w tym roku z pracownikami urzędu (teraz emerytami) do nich wróciło.Brawo Panie Konarski. Dziękujemy.

  • A propos wstawiania artykułu o 8.53…..otóż to chodzi o 8.53 pm. To nic innego jak 8.53 po południu, PM (także P.M. lub pm lub p.m.) – z łac. post meridiem – po południu. Czyli 20.53 panie szukający sensacji. Boże, widzisz i nie grzmisz….

 2. A ja czekam kiedy nowy prezydent posprzta po swoim poprzedniku , np przywrócenie ruchu dwu kierunkowego na ul. Pomorskiej i skonczą się tam te parkowania samochodów do z prywatnej posesji jest ciężko wyjechać .

 3. Pan Prezydent uczy się na cudzych (czytaj: poprzednika) błędach i nie powołuje zastępców, którzy za 5 lat mogliby go chcieć “wygryźć”. Otacza się więc osobą, która za 5 lat nie będzie miała jeszcze biernego prawa wyborczego.
  Panie Prezydencie, szacun 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.