examples of introductions in essays early spring poem by shonto begay essay essay slavery cause civil war importance being yourself essay comment essayer de sortir avec une fille

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sesja: radny Przemysław Trepka o politykach PO: “Żadna z tych mord nie zrobiła nic dla Zawiercia”. Aluron Virtu CMC otrzyma około 80 tys. zł [ZDJĘCIA]

W środę 25 września odbyła się wrześniowa sesja Rady Miejskiej w Zawierciu.

W trakcie sesji odbyło się głosowanie na ławników do sądów w Częstochowie i Zawierciu. Podczas sesji sporo emocji wywołała sprawa wpisu radnego Przemysława Trepki (z komitetu Konarski – Zawierciańska OdNowa) na Facebooku.

Żadna z tych mord nie zrobiła nic dla Zawiercia, ale wisieć będą na każdym rogu. Jedyne co posłowie PO zrobili dla Zawiercia to podwyżka podatków i wieku emerytalnego, włącznie z Panią poseł Anna Nemś – napisał radny na Facebooku zawiercianskie.pl pod zdjęciem skrzyżowania koło urzędu opublikowanym w dniu 7 września, na fotografii widać banery wyborcze m.in. Anny Nemś i Marka Węgrzynowicza (Koalicja Obywatelska).

Szanowni Państwo, nie chodzi o merytorykę, ale właściwie tu merytoryki nie ma, tylko o chodzi o to słowo – “mordy”. Nie chcę przytaczać innych komentarzy, ale później się potoczyło, później już były informacje o brunatnych Panach, słowa na “p” i inne. Szanowni Państwo, ze swojego doświadczenia dość dużego, powiem Państwu, że nam, politykom, osobom publicznym, można mniej, powinniśmy uważać na to. Takie słowa radnego są niedopuszczalne, są skandaliczne. Coś takiego dla nas jest uwłaczające – mówiła podczas sesji Poseł na Sejm RP Anna Nemś.

 – Pan Radny Trepka, który te słowa napisał, wywodzi się z młodzieżowej rady, był jej członkiem, kiedy był w młodzieżowej radzie obrażał Pan innych radnych, wtedy Panią radną Benc. Opiekunem młodzieżowej rady był wówczas Pan Prezydent, Pan radny Trepka jest w Radzie Miejskiej, ponieważ kandydował z opcji Pana Prezydenta. Nie wiem Panie Prezydencie, czy czuje się Pan odpowiedzialny, myślę że jest Pan Panie Prezydencie współodpowiedzialny za to, jakiego języka używa jeden z radnych, który dzięki Panu jest tutaj – mówiła radna Ewa Mićka.

Brakowało mi jeszcze w tym wpisie tego, żeby Pan, Panie Trepka, w tym wpisie dołożył “zdradzieckie mordy”, to wtedy by się już Pan idealnie wpisał w ten klimat, jaki istnieje z naszym kraju, jak nasze społeczeństwo zostało podzielone prze polityków. Ja mogę Państwu powiedzieć, że też doświadczyłem i to bardzo dobitnie i to różnych takich hejterskich wpisów i Pan Trepka też się podpisał jako przedstawiciel rady młodzieżowej, kiedy w czasie roznoszenia moich gazetek wyborczych chciał moją gazetką podetrzeć tyłek. Puściłem to w niepamięć, bo Pan Trepka mnie przeprosił. Wydaje mi się, że teraz jest taki moment, że Pan Panie Trepka powinien zabrać głos – mówił radny Witold Grim.

To jest czas wyborczy, trudny czas dla wszystkich. Nie sądzę, żeby wypowiedź Pana Trepki była na odpowiednim poziomie – stwierdził prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

W trakcie sesji dyskutowano również o zmianach władz w Agencji Rozwoju Zawiercie i Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 – Na przełomie stycznia i lutego został wydany informator miejski, w którym czytamy: jest to poczet specjalistów, których powołał Pan Prezydent na dyrektorów. Pytanie do Pana Prezydenta i związku z tym mam pytanie odnośnie Pana Zaremby. Dlaczego Pan Zaremba po niespełna 6 czy 5 miesiącach musiał zrezygnować. I musiał Pan ogłaszać kolejny konkurs? Specjalista wysokiej klasy musi pracować w ZKM jako rzecznik. Dlaczego Pan Zaremba został odwołany z tego stanowiska? – pytał Witold Grim.

Tak naprawdę nie znam powodów rezygnacji Pana Zaremby. My cały czas weryfikujemy swoje działania, jeśli coś nie działa, to to zmieniamy. Jeśli mamy jakieś problemy, to są problemy wynikające z organizacji, to będziemy to poprawiać – odpowiadał Łukasz Konarski.

Przez kilkanaście lat nie pozyskano ani złotówki środków zewnętrznych. Inwestycje były tylko i wyłącznie realizowane z zysków. Tą część chcę wzmocnić. Będzie członek zarządu, który będzie pozyskiwał środki zewnętrzne. Dostępność dotacji jest dużo mniejsza, niż kilka lat temu – mówił nowy prezes RPWiK Bogusław Piotrowski.

Poprzednia Pani Prezes też mówiła, ze będzie walczyła o środki unijne, jak widać nic tego nie wyszło. Mam nadzieję, ze Panu się to uda. Z tego, co mi wiadomo Pani Stachowicz została, może Pan Prezydent potwierdzi, wiceprezesem spółki. Jeśli tak, najwidoczniej spółkę stać na dodatkowe stanowisko, którego wcześniej nie było na dyrektora do spraw administracyjnych – mówił radny Michał Myszkowski.

Witold Grim nazwał Bogusława Piotrowskiego “Kałużą”.

Chciałbym przeprosić prezesa za te dziwne słowa – mówił prezydent Zawiercia.

W trakcie sesji  Rada Miejska w Zawierciu podjęła uchwałę w sprawie przyznania 100 tys. zł brutto (netto około 81 tys. zł), które trafią do Aluronu Virtu CMC Zawiercie za promocję miasta.

Krótka dyskusja w tej kwestii wywiązała się na Facebooku Miasto Zawiercie.

W kwestii wyjaśnienia tych 100 tyś. zł. dla Klubu. Z wiedzy jaką posiadam to kwota zostanie przekazana fakturą co oznacza, że klub po odliczeniu podatku dostanie około 80 tys. zł. To pokazuje czy się kończy nieprzekazanie środków w odpowiednim monecie. Widać, że miasto stać na utratę prawie 20 tys. zł. Jak pewnie Wszyscy Mieszkańcy, a w szczególności Kibice zauważą, że przekazanie środków nastąpiło przed rozpoczęciem nowego sezonu, czy to przypadek. Myślę, że za 80 tys. zł. nie da się „kupić” gwizdów Kibiców na zawierciańskiej hali podczas wyczytywaniu nazwiska Prezydenta Zawiercia – napisał radny Michał Myszkowski.

Szanowny Panie Radny, wypowiada się Pan w taki sposób, jakby dopiero od kilku miesięcy zasiadał w Radzie Miejskiej. W którym momencie, Pana zdaniem, powinny zostać przekazane środki? Poza tym zastanawia Pana podejście do sprawy. Nigdy nie pomyślałbym o tym, że można “kupić” Kibiców za pieniądze podatników… – odpowiedział Łukasz Konarski.

Panie Prezydencie środki powinny być przyznane z konkursu na organizacje sportu. To był właśnie ten czas. Rozmawialiśmy wtedy aby tą pule 900 tys. zł. zwiększyć i by nie było problemów, ale jak zawsze Pan musi mieć zawsze ostatnie zdanie nieważne czy jest ono dobre czy złe – dodał Michał Myszkowski.

Zdjęcia: Kamil Pietrzyk

20 KOMENTARZY

 1. Czy to są radni dziś mieli wiele do powiedzenia w sprawie fu kcjonkwania młodzieżowej rady miasta. A prawda jest taka który z szanownych radnych przez 4 lata istnienia młodzieżowej rady miasta był na jakiej kolwiek sesji. Na imprezy które młodzieżowa rada organizowała zawsze była okazja przyjść ale po co na sesję a później zarzuca że trzeba zmiany w systemie. Lepiej swój statut zmieniajcie.

 2. Dlaczego blokują nawet młodzieżową radę? Przecież tym zachowaniem nie uderzają w prezydenta tylko w młodzież! Większość z tych radnych nawet nie wie że istnieje taki twór jak młodzieżowa rada! Przestańcie w końcu pluć jadem i zacznijcie pracować dla mieszkańców

 3. Dobrze młody radny im powiedział. Czarownica ZawierciAnka wychodząc na mównicę powinna powiedzieć …. co zrobiła przez 8 lat posłowania dla Zawiercia. W moim przekonaniu NIC, NIC, NIC. Zadbała o swój tyłek. Ja nie oddam głosu na tą Panią.

 4. proszę o poprawienie błędów ortograficznych i literówki w powyższym artykule. Ktoś powinien czytać te teksty przed ich publikacją. Szczególnie, jeśli Autor nie wypracował sobie zasad pisowni polskiej w międzyczasie.

  “Takie słowa radnego są nie dopuszczalne” – nie z przymiotnikami piszemy łącznie

  “Z tego, co mi wiadomo Pani Stachowicz została, może Pan Prezydent potwierdzi, wiceprezesem spółki. Jeśli tak, najwidoczniej spółkę stać na dodatkowe stanowisko, którego wcześniej nie było na dyrektora do spraw administracyjny” – brakuje ‘ch’ na końcu wyrazu

  “ale jak zawsze Pan musi mieć zawsze ostatnie zdanie nie ważne czy jest ono dobre czy złe” – nie z przymiotnikami piszemy łącznie

 5. Pan radny Trepka ma rację, że żaden z posłów regionu nie zrobił nic dla miasta i mieszkańców Zawiercia. Tylko dlaczego nie ma zdjęcia baneru wyborczego PiS. Pani Nemś obrażona nie umiała powiedzieć co takiego zrobiła dla Zawiercia. Radny Trepka przesadził z mordami i za to sformułowanie powinno paść słowo przepraszam. Przez nienawiść zginął Paweł Adamowicz. Skoro jest mowa o aktywności to Pan radny Trepka nie zabrał głosu na sesji, nie zgłosił żadnej interpelacji. Załatwiona została mu praca w ZGK z pominięciem procedur oraz twardą ochronką prezesa ZGK i prezydenta miasta.

 6. Pan radny Trepka pyskaty w internecie, ale jeżeli chodzi o spotkania na żywo to nabiera wody w usta. Czym dla Zawiercia zasłużył się pan radny poza przytuleniem ciepłej posadki w ZGK ? Aktywnością na posiedzeniach rady oraz komisji raczej nie bryluje. Jaką to bogatą wiedzę i doświadczenie wnosi do prac rady miejskiej ?

 7. Janus o kilka lat młodszy od tej szui trepki, a o wiele mądrzejszy. Zachowanie naszego “wspaniałego” radnego poniżej krytyki, obrósł w piórka, a prezydent tylko go ochrania – zupełnie jak ojciec swoje dziecko. Pomijając fakt że od początku wylegiwania się trepki na sesjach i głupkowato się uśmiechając, nie zabrał ani raz głosu, jestem ciekawy czy w ogóle cokolwiek potrafi powiedzieć, czy on w ogóle wie co się dzieje na sesjach? czego się spodziewać skoro nie ma ani matury, ani doświadczenia, ani jakiejkolwiek wiedzy na cokolwiek. I takie osoby rządzą naszym miastem. Wstyd i hańba..

 8. Ten mały co myśli, że jest wielkim politykiem nazywając kogoś Kałużą, powinien sam spojrzeć w lustro i powiedzieć do tego co ujrzy w lustrze ……. jestem dużą Kałużą gnoju. Odwiedziłeś Ryśka ????

 9. Mój drogi ,jak jesteś tak przejęty widzeniami i paczkami dla byłego prezydenta odbywającego karę długoletniego więzienia może zorganizujesz wyjazd NAW z podarkami i wyrazamy wdzięczności .

 10. Głosowałem na P. Trepkę (nie głosuję ani na PIS ani PO), ale widzę że już nie powtórzę tego błędu – rynsztokowe stwierdzenia, brak ogłady i kolesiostwo z załatwieniu pracy, a miał być przejrzysty urząd za nowego prezydenta, który już w następnej kadencji już nie wygra jak widać

  • Kibolskie zainteresowania wychodzą z Pana Trepki. Wykształcenie powierzchowne, brak ogłady, płytki światopogląd, czego można oczekiwać od takiego radnego? Nawet słowo “przepraszam” wydaje się zbyt trudne.

 11. Pan piotrowski zdradził własne ugrupowanie i to jest fakt. Nieważne czy dotyczy to PiS PO PSL czy innego ugrupowania. Ten człowiek szedł z list PO i zdradził własną formację. Zdradził raz zdradzi zawsze. Powiedzenie o nim “kałuża” jest obraźliwe ale oddaje zachowanie i postępowanie tego pana. Nie ma dla niego miejsca u nikogo tylko u Pana Konarskiego to tez pokazuje jakimi ludźmi otacza się prezydent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange