zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sesja o Bocianówce bez prezydenta i większości radnych. Zastępca: “Przede wszystkim interesuje nas też jakby inwencja społeczna wokół tej działalności” [WIDEO+ZDJĘCIA]

Prezydent miasta Łukasz Konarski i większość radnych nie przyszli na sesję Rady Miejskiej w Zawierciu w sprawie Bocianówki.

W czwartek 10 września odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zawierciu w sprawie lokalu Bocianówka.

W sesji uczestniczyło najpierw 7 radnych: Beata Chawuła, Witold Grim, Edyta Grzebieluch, Elżbieta Kornobis-Wieczorek, Ewa Mićka, Michał Myszkowski i Damian Świderski. W związku z brakiem kworum przewodnicząca ogłosiła przerwę w obradach. W dalszej części sesji dołączyli radni Joanna Janik-Jaworska, Henryk Mól i Przemysław Trepka.

W sesji nie uczestniczyli: Mariusz Borzęcki, Martyna Gajos, Mariusz Golenia, Dominik Janus, Dariusz Kurek, Paweł Kaziród, Tomasz Pacia, Paulina Pietras, Paweł Radosz, Justyna Wesołowska i Zbyszek Wojtaszczyk.

W imieniu prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego jego pisma odczytała II zastępca prezydenta Justyna Miszczyk. W trakcie dyskusja najemca Bocianówki wraz z prawnikiem prosili o przedstawienie przez miasto konkretnych oczekiwań wobec ich lokalu. Więcej informacji w materiale:

Zobaczcie relację z sesji:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

18 KOMENTARZY

 1. To niebywały SKANDAL! Jak tak można traktować ludzi i Radnych przede wszystkim, którzy poświęcają swój cenny czas w imię wyższych celów.

 2. Ktoś mi wytłumaczy co to jest inwencja społeczna wokół działalności gospodarczej? Czy teraz każdy przedsiebiorca będzie musiał wykazywać sie taką inwencją? Jakie sankcje są przewidywane dla niewykazujących się inwencją społeczną?

  • Spełnij swoje marzenie! Obok Bocianówki,w budynku MOK-u stoi, pusty od kilku lat, lokal po kawiarni Ambasada -własność Urzędu Miejskiego,który nie umie poradzić sobie z jego zagospodarowaniem.

 3. Jakie kilaset złotych, nie kłam anonimie!!! Za ogródek piwny 1500 zł a od innych zdaje się za ogródek nie biorą, coś się wymkło pani Przewodniczącej. Podejrzewam za który. Po sezonie letnim to nawet ten czynsz to za dużo. A wieś tańczy i śpiewa to niech dalej robi Kubuś, cudowne dziecko prezydenta, bez szkoły, wykształcenia i pytam się w czym jest taki dobry?

 4. To już są żarty!!!
  Chcą modernizacji!!
  A w Zawierciu otwiera się lokal z rodem PRL-u
  Oj Panie Prezydencie pora na referendum

  …… czy my chcemy takiego Prezydenta

 5. …”jeszcze raz podkreślam: Pan Prezydent jest gotowy do rozmowy…” i pewnie dlatego nie przyszedł na sesję, bo już czeka na Państwa w miejscu, w którym go można nie zastać – to taki nad interpretowany żart, ale coraz mniej w nim do śmiechu

 6. Szanowna Pani Beata Chawuła, Przewodnicząca Rady Miasta w Zawierciu !!!!
  Kiedy w końcu zostanie wprowadzony porządek podczas obrad Rady Miasta. Bez Pani konkretnego stanowiska Sesja Rady Miasta wygląda jak Targowicy, w której prym wiedzie Pani Ewa Mićka. Kto w końcu odpowiada za porządek. Taki rynek przekupek nie przystoi powadze temu miejscu, które Pani nadzoruje. Przerywanie wypowiedzi innym osobą, zabieranie głosu w dowolnej chwili bez zgłoszenia i bez Pani zgody , prowadzenie jarmarcznej dyskusji na sali obrad jest to delikatnie mówiąc nieprzyzwoite. Bardzo Proszę o wprowadzenie porządku podczas Sesji Rady Miasta, wiem, że Pani to potrafi.

  • Szanowna Pani Oburzona! Cała sesja przebiegała w spokojnej,kulturalnej atmosferze, nikt się z nikim nie pobił, nie pokłócił. Wzajemnie sobie ustępowano, przewodnicząca panowała nad sytuacją więc o co chodzi?

 7. Do oburzonej, a nie ma Pani za grosz racji. Pani Mićka była wspaniała, gdyby nie Ona to nie wyszłoby że ZGK spartolił szambo, nie wymienił rur mówiąc chcecie mieć wodę to sobie zróbcie. Brawo Pani Ewa Mićka jest Pani genialna w tym co Pani robi. Prezydent za to tchórz, nie potrafiący zdania sklecić i nie mający nic a nic do powiedzenia, jedynie chcę piaskownicy nie chcę baru, albo chcę baru dla kolesi. Obraża ludzi, elektorat, czas na referendum i pogonić człowieka co wszystko niszczy. Ma gdzieś ludzi no chyba że chodzi o jego dziecko czyli Kubusia. Pani Przewodnicząca jest jak najbardziej ok.

 8. Dzięki sesji wiele rzeczy wyszło na jaw. Prezydent stchórzył. Miał szansę do rozmowy z najemcami i z niej nie skorzystał. Chce rozmawiać i od rozmowy ucieka. Mówi, że mieszkańcy są dla niego najważniejsi, a traktuje mieszkańców jak zwykłe zera. Nie przystoi Prezydentowi chować się za kobietą Panią Miszczyk. Toaletę w parku powinien dezynfekować Pan Prezydent Konarski, bo jego obowiązkiem jest służyć mieszkańcom Zawiercia.

 9. Oburzona to nic innego jak jakiś anonimowy cwel od Konara. Teraz tylko tak potrafią on i jego ludzie z anonimu grozić obracać kota ogonem. Kiedy w końcu będzie zorganizowane referendum za odwołaniem obecnego prezydenta Zawiercia . No i koszty wynagrodzeń Asrwoxiw tych oficjalnych i nieoficjalnych . Jak długo będziecie ściemniać mieszkańcom ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.