zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sejmik województwa śląskiego poparł utworzenie oddziału WORD-u w Zawierciu. Jedna radna była przeciw. Kto i dlaczego?

Utworzenie w Zawierciu terenowego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach coraz bliżej. W poniedziałek 30 sierpnia Sejmik Województwa Śląskiego podjął uchwałę w tej sprawie. “Za” zagłosowało 34 radnych wojewódzkich. Jedna radna była przeciw.

Kolejna ważna decyzja radnych #SejmikŚląskie dotyczy utworzenia oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zawierciu! „Za” głosowało 34 radnych. To oczekiwany przez mieszkańców krok. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Usprawniamy życie – skomentował decyzję sejmiku w mediach społecznościowych marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

O utworzenie oddziału zabiegała radna wojewódzka z PiS Maria Materla. W zawierciańskim oddziale będą odbywały się egzaminy na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B, B1 oraz T.

Jedna radna “przeciw”. Zdziwicie się!

Jedna radna zagłosowała “przeciw”. Sporym zaskoczeniem może być fakt, że przeciwna projektowi uchwały była… wiceprzewodnicząca sejmiku i radna rządzącego w sejmiku oraz urzędzie marszałkowskim Prawa i Sprawiedliwości: Beata Kocik z Częstochowy. Redakcja portalu zawiercianskie.pl zapytała radną wojewódzką o powód zagłosowania przeciw planom utworzenia oddziału terenowego WORD-u w Zawierciu. W odpowiedzi Beata Kocik odesłała nas do swojej interpelacji z 12 sierpnia. Całą treść interpelacji prezentujemy pod tekstem. Oto fragment:

Pracownicy, przedstawiciele związków zawodowych oraz mieszkańcy Częstochowy korzystający z usług WORD w Częstochowie zaniepokojeni planami restrukturyzacji WORD w Częstochowie oraz utworzenia w Zawierciu Oddziału Terenowego, który będzie miał duży wpływ na działalność częstochowskiego WORD zwrócili się do mnie z prośbą o interwencję w przedmiotowej sprawie – napisała w swojej interpelacji Beata Kocik.

Radna wojewódzka pytała marszałka o to, czy w tej sprawie prowadzone były konsultacje z WORD Częstochowa, jakie będą nakłady finansowe do uruchomienia przez WORD Katowice oddziału w Zawierciu, a także koszty funkcjonowania zawierciańskiego WORD-u.

Istnieją obawy, że utworzenie Oddziału Terenowego w Zawierciu nie ma uzasadnienia merytorycznego, finansowego czy gospodarczego, bowiem nie spowoduje wzrostu przychodów, natomiast wygeneruje jedynie dodatkowe koszty związane z obsługą nowego miejsca egzaminowania – napisała Beata Kocik.

Marszałek: to nie była inicjatywa Częstochowy

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski w odpowiedzi na interpelację częstochowskiej radnej wojewódzkiej z PiS-u podkreślał, że to nie częstochowski, lecz katowicki WORD zaproponował utworzenie oddziału w Zawierciu.

Chciałbym zwrócić uwagę Pani wiceprzewodniczącej na fakt, iż Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie nie wystąpił z inicjatywą współpracy z władzami Powiatu Zawierciańskiego, natomiast taką inicjatywę wykazał Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, który w swojej strukturze posiada 6 Oddziałów Terenowych WORD – napisał Jakub Chełstowski.

Marszałek zapewniał również, że “Odnośnie restrukturyzacji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie informuję, iż nie zostały w tej sprawie podjęte żadne decyzje.”

Cała treść interpelacji radnej i odpowiedzi marszałka dostępna poniżej:

Tekst: Paweł Kmiecik
Zdjęcie: Marszałek Jakub Chełstowski
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Czy radna Kocik to nie przyjaciółeczka naszej przewodniczącej Rady Miasta? tak sobie przecież słodzą na facebooku . Więc dziwne nie jest, Podobne charaktery same nie wiedzą czego chcą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.