zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sanepid: woda w Zawierciu zdatna do picia. Zaleca się kilkuminutowe odkręcenie nieużywanych kranów [KOMUNIKAT]

W niedzielę zawierciański sanepid wydał komunikat o zdatności wody do spożycia.

Z dniem 16.06.2019r. godz. 10:00 został wydany komunikat przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zawierciu, że woda wodociągowa nie zawiera bakterii grupy Coli, i jest ponownie zdatna do spożycia. W dalszym ciągu ujęcie Stary Rynek i zasilana przez nią sieć wodociągowa będzie podlegała ciągłej dezynfekcji w celach ochronnych. Z tego powodu będzie możliwy specyficzny zapach i ewentualnie smak wody pochodzący od obecności podchlorynu sodu. Zapewniamy, że utrzymywany poziom dezynfekanta w sieci wodociągowej nie przekracza norm i jest bezpieczny dla Konsumentów. Zalecamy kilkuminutowe odkręcenie nieużywanych kranów w celu ich przepłukania. Przepraszamy za utrudnienia wynikające z zaistniałej kryzysowej sytuacji, i jednocześnie dziękujemy wszystkim Mieszkańcom Zawiercia za wyrozumiałość oraz Służbom i Wolontariuszom biorącym udział w akcji – czytamy w komunikacie na Facebooku Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

60 KOMENTARZY

 1. Chodzą plotki po Zawierciu, ze cała afera z wodą była spowodowana zwłokami znalezionymi w jedynym z ujęć wodnych. Czy ktoś ma bardziej konkretna wiedzę w tym zakresie ?

  • Plotki. Trup z Krzywej nie miał najmniejszego wpływu na ujęcie na Starym Rynku. Prawdopodobnie kumulacja upałów, spadku poziomu wód gruntowych i nieszczelności szamb (względnie opróżniania ich gdzie popadnie). To nie była E.coli, więc przyczyn może być mnóstwo, nawet procesy gnilne w obrębie korzeni roślinniści mogły do tego doprowadzić. Gdyby to był trup lub E.coli to całą sieć należałoby zamknąć.

 2. Sprawa nie jest zakończona ktoś naraził mieszkańców na zbiorowe niebezpieczeństwo i nie można przejść do porządku dziennego nad takimi rzeczami

 3. Panie Prezydencie …. były trudne chwile, ale dzięki Panu i Pana służbą, problem został szybko załatwiony. Ja mieszkaniec i moja rodzina …. dziękujemy. Jest OK.

  • Kuba, kur**, lekcji już nie musisz odrabiać bo rok szkolny się kończy, wiec zajmij się tym czym inne dzieci w wakacje – popływaj w baseniku, pograj w piłkę, odpuść już dodawanie tych propagandowych komentarzy bo ludzie nie są głupi.

  • Sprawa nie jest zakończona ktoś naraził mieszkańców na zbiorowe niebezpieczeństwo i nie można przejść do porządku dziennego nad takimi rzeczami

 4. Ktoś powinien ponieść konsekwencje – ta niezdara konarski i podległa mu prezes wodociągów za narażenie na niebezpieczeństwo mieszkańców!!!! Nie pozwolimy żeby to rozeszło się po kościach! W sytuacji kryzysowej konarski kompletnie sobie nie poradził, 1 beczkowóz co kilka kilometrów, starsi ludzie nosili wiadra z wodą po kilka kilometrów!

  • Szanowny komentujący rozumiem upośledzony na umyśle?
   W Zawierciu jest jeden beczkowóz, więc za organizację kolejnych krasnale raczej nie odpowiadają. Organizacja i synchronizacja działań wolontariuszy, Straży Miejskiej i OSP, biorąc pod uwagę fakt, że wszystko działo się w piatek, sobotę i częsć niedzieli to jednak wciąż spore wyzwanie. Woda butelkowana była dowożona do domów osobom starszym i niepełnosprawnym. Również wolontariusze, jak tylko dostali zgłoszenie, dostarczali wodę gospodarczą.
   Gdzie w tym czasie była pani poseł ze swoimi znajomosciami? Gdzie byli radni miejscy z PiS/PO/SLD z dzielnic objętych zanieczyszczeniem? Gdzie byli przewodniczący i zarządy osiedli naznaczeni przez PiS i PO? Wszędzie widziałem tylko ludzi od Konarskiego – czy to z OdNowy, czy z osiedli (Stary Rynek, Argentyna, Piłsydskiego, Zuzanka, Centrum, Borowe Pole).
   Nemś, Chawuła, Mól, Grim, Pietras, Gajos, Golenia, Grzebieluch, Kaziród, Mićka, Myszkowski, Świderski, Niepiekło, Smaga, Abucki, Peroń – wszyscy nieobecni, nie kiwnęli nawet palcem by wspomóc działania wolonrariuszy, OSP, Straży Miejskiej i zespołu zarządzania kryzysiwego. Proszę więc, nie pieprz trzy po trzy, bo sama akcja może i była przeprowadzona na czwórkę z solidnym plusem, ale to właśnie nieobecnośc środowisk wymienionych wyżej spowodowała, żeoceny celującej nie dało się osiągnąć.

   • ODNOWA z niczym sobie nie radzicie. ludzie rzygają na sam dźwięk tych banialuk. po cholere sie do władzy pchaliście jak teraz tylko SKOMLEĆ jak małe psy potraficie, ze inni nam nie pomagają. POMYŁKA I KOMEDIA. PREZES WODOCIĄGÓWPODLEGA PREZYDENTOWI I TO ONI DALI CIAŁA, ŻE W OGÓLE DO TAKIEJ SYTUACJI DOSZŁO. TERAZ POTRAFICIE WYLEWAC FRUSTRACJĘ, OBRAŻAĆ INNYCH – DO NIECZEGO SIĘ NIE NADAJECIE, ALE DO CZEGO MA NADAWAĆ SIĘ NIEZDARA I MAŁOLAT?!

    • Andrzeju, spokojnie, bo żyłka ci pęknie. Akurat ja nie z Odnowy, ale z Sojuszu, jednak stan wyjątkowy związany jest z LATAMI ZANIEDBAŃ w spółce, które akurat teraz – w związku z upałami – zebrały swoje żniwo. Czy mi się czasem nie wydaje, że poprzedni prezesi raczej niewiele mieli wspólnego z Odnową, natomiast od wielu lat w wodociągach siedzą radni Mićka i Świderski, pierdząc w stołki i dostając za to podwyżki czy tam inne premie.
     I mimo wszystko, jeśli od posłów na Sejm RP, radnych miejskich, zarządów osiedli oraz zawierciańskich społeczników nie mogę wymagać zaangażowania, co zdaje się być psim obowiązkiem tych osób, to od kogo mam go wymagać? Ze swojego podwórka na plus tylko radny Radosz. Radny Myszkowski zupełnie zniknął (nie wiem czy nie trzeba tego zgłosić na policję), natomiast przewodniczący Kwiecień też wydaje mi się, że ograniczył się do skopiowania jednego lub dwóch komunikatów na Facebooku. Nie o taką lewicę mi chodzi w Zawierciu. Powinni zapieprzać od rana do wieczora, jak wartości z naszego statutu by wskazywały.

     • Proszę się nie obawiać. Radny Myszkowski spędzał czas na swojej posiadłości w Bodziejowicach, rozmyślając jak wybudować halę sportową oraz gdzie wynająć dmuchańce żeby kupić trochę głosów na następnych wyborach. Tam racząc się whiskaczem z kostkami lodu, wymyślał co to ugrać z miasta, na co to przelać i jak znaleźć fuchę dla swojego niedoszłego młodocianego magistra. Ot, co tam takie problemy mieszańców. Bodziejowice, tam się księguje kaskę z rady miasta….

 5. Bardzo serdecznie dziękuję Panie Prezydencie Konarski za poświęcenie jakim Pan się wykazał w tych trudnych chwilach dla Zawiercia. Dziękuję również Mlodziezowemu Prezydentowi Miasta Zawiercie Panu Kosoniowi.

 6. Próbowałam wodę jest pyszna. To nie to co ta w plastikach. Dzięki Prezydencie. A tak na marginesie, mogę odstąpić tą w plastikach Kurduplowi i jemu podobnym, bo ta z kranu im przez gardło nie przejdzie,

 7. Próbka do badania została pobrana w piątek. Wychodzi na to, że od piątku woda była zdatna do picia a ile skażonej wypiliśmy do piątku?

 8. I co przeciwnicy naszego Prezydenta. Tak załatwia się wszystkie sprawy. Szybko i dokładnie. Teraz srania dostaniecie z nerwów, że wynikły problem został rozwiązany. Brawo Prezydencie.

  • ROZWIĄZALI PROBLEM PRACOWNICY WODOCIĄGÓW, A TRAGEDIĄ JEST, ŻE W OGÓLE DO NIEJ DOSZŁO. W MIEŚCIE NIE MA GOSPODARZA – KONARSKI TO MAKIETA PREZYDENTA, PREZES WODOCIĄGÓW NIEDOŚWIADCZONA KOBIETKA CO ONA MOŻE POTRAFIĆ?

  • TAK IDŹ GDZIE TWOE MIEJSCE KUBUŚ, DO SZEREGU Z 4 INNYMI PRZYDUPASAMI I ZAUSZNYMI KONARA NA FB, ZRÓBCIE ŁADNĄ FOTKĘ, NIE ZAPOMNIJ GŁUPIO SIĘ UŚMIECHAĆ JAK KAPITAN ORZESZEK 😀

 9. Co za debile, doprowadzili do sytuacji, gdzie zatruć wodą mogło się 30 000 ludzi, a teraz sa gotowi wypinać pierś po odznaczenie bo udalo się (nie im) szybko rozwiązać problem. Po prostu SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Konarski i cała ta chołota do WYMIANY!

 10. Jakie zatruć???!!! Gdyby sytuacja była rzeczywiście niebezpieczna, do akcji włączyłyby się służby Wojewody i wojsko. Ogarnij się.

  • Jasne, sanepid wydal decyzje o niezdatności do spożycia z powodu nienagannego stanu wód 😀 łOdNowa Niezdarny, NIE KOMPROMITUJCIE SIĘ!

   • Natomiast Szpital wydaje komunikat, że od 11 do 15 czerwca ani na SOR, ani na oddziałach nie zanotowano żadnego przypadku zatrucia. Rzeczywiście, trup ściele się gęsto. W tej wodzie przez dzień lub dwa były bakterie z grupy coli (przy czym nie była to E.coli, bo wtedy mielibyśmy zakręcone wodociągi), a nie wirus eboli. To tak dla mniej poinformowanych.

    • Ludzie mieli sensacje żołądkowe, ale leczyli się sami. To nie byly poważne zatrucia wymagające hospitalizacji, co nie znaczy ze w ogóle nimi nie były. Jak ktoś ma biegunkę to chyba zdrowy nie jest

  • Zatruć można się bakteriami z grupy coli, wiec dobrze ktoś napisał. W miastach, gdzie poważnie traktuje się pracę i ludzi do takiej sytuacji nie dochodzi. Ludzie z Zawiercia tez pracują w wodociągach w innych miastach i maja zdanie na temat naszych. W Katowicach potrafili odebrać telefony od zawiercian. U nas odłożyli słuchawkę. Chamówa. Gdyby włodarze się tym zajęli na poważnie, to by zmuszono do odbierania tel. np. w takich wodociągach. Inny świat!!!! Ilość beczkowozów strasznie mała na takie miasta.

 11. Skoro próbkę pobrano wczoraj i tyle godzin (48) wystarczyło na stwierdzenie stanu wody, to jakim cudem wyniki z 11 czerwca podano dopiero 14.06 i to dopiero przed południem?

  • Dzisiejsze wyniki Sanepidu są z próbki z 13 czerwca, a więc z czwartku.
   Informacja o zachlorowaniu pochodzi z wewnętrznego badania RPWIK z próbki piątkowej.

   • Na stronie sanepidu jest mowa o próbce z 15 czerwca. To ze jest chlor, to wiemy. Próbka miała dowieść zdatności wody do uzytku

 12. Nie ma to jak konstruktywna krytyka. Indolencja intelektualna przeciwników prezydenta jest wręcz porażająca. Wszystko w myśl zasady “nie znam się to się wypowiem”. Może by tak jednak w pierwszej kolejności zweryfikować fakty, a potem na ich bazie krytykować oraz sugerować jakiekolwiek rozwiązania na przyszłość? Wtedy taka krytyka ma sens, a tak wygląda to jakby przydupasy niewyżytej Ewy, sfrustrowanej Beaty i Krzysia z małą pałką dorwali się do klawiatur po to tylko, żeby coś napisać.
  Swoją drogą, czy beneficjenci podwyżek i premii – radni Mićka i Świderski – nie są czasami od wielu lat pracownikami wodociągów? Może warto tam zapytać, którzy prezesi i którzy pracownicy ponoszą odpowiedzialność za obecną sytuację, skoro mówi się o latach zaniedbań. Rozumiem, że podwyżki były za wzorcową pracę, więc może dziś wypadałoby zweryfikować ich wysokość, bo z perspektywy osoby trzeciej to za bardzo efektów tej wzorcowej pracy nie widać…

  • SRANIE W BANIE! No i co z tego, że ktoś tam jest czy nie jest pracownikiem, gówno mnie to obchodzi, to nie oni biorąp onad 10 000 zł za zarządzanie miastem, a Konarski owszem!!!!!!!!!!!!!!!!! Powiem krótko: ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA BEZPIECZEŃSTWO NASZEGO MIASTA PONOSI PREZYDENT – ŁUKASZ KONARSKI. W ZAKRESIE WODY PITNEJ MAMY RPWIK – NA CZELE Z PREZES KATARZYNĄ, PODLEGAJĄCĄ KONARSKIEMU. TO TYLKO I WYŁĄCZNIE TE 2 OSOBY SĄ WINNE CAŁEGO ZAMIESZANIA, DODATKOWO KONARSKI JEST RÓWNIEŻ WINNY TEMU, IŻ AKCJA PRZEBIEGAŁA ŚLAMAZARNIE, BRAKOWAŁO BECZKOWOZÓW, LUDZIE PRZY TEMPERATURACH PONAD 30 STOPNI ZOSTALI BEZ WODY. TO JEST SKANDAL NA SKALE OGÓLNOPOLSKĄ. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ TYLKO W MIASTACH W KTÓRYCH RZADZĄ NIEZDARY LUB BARANY. I TERAZ COKOLWIEK POWIECIE, COKOLWIEK ZROBICIE – NIC TEGO NIE ZMIENI!!! WIĘC ŁODNOWA NIEZDARY – MILCZEĆ I CHODZIĆ ZE SPUSZCZONĄ GŁOWĄ, BO TEGO DZIŚ WYMAGA SYTUACJA, A NIE BEZCZELNIE PRZERZUCAĆ SIĘ WINĄ.

   • Panie, nie wiem czy anonimowe komentowanie pana podnieca (patrząc po katowaniu klawisza shift pewnie tak) i naprawdę cieszę się, że ma pan frajdę w to niedzielne i leniwe popołudnie, ale mam małą prośbę – zagraj pan va banque. Zgłoś pan tę sprawę do prokuratury, zgłoś ją pan do wojewody, złóż pan skargę na prezes wodociągów do Rady Miejskiej – albo się pan po prostu zamknij. Jeśli działania i tłumaczenia urzędu panu nie odpowiadają to weź pan coś z tym zrób, bądź pan naszym zawierciańskim bohaterem. Jak pokazuje przykład Macha, ludzie na wysokich szczeblach nie są w Zawierciu bezkarni. Jednak ja mam pewność, że pan tego nie zrobi. I nie z tego powodu, że trzeba by było się podpisać swoim nazwiskiem. Oj, nie. Tacy jak pan by coś wykombinowali. Bardziej dlatego, że sam pan doskonale wie, że afery tutaj nie ma, a wszystkie działania podejmowane od piątku od 10:00 do dzisiaj do 10:00 przebiegały w miarę sprawnie i nikt się ich tutaj nie doczepi. Inna kwestia to ustalenie przyczyn zanieczyszczenia, ale jeśli ma pan zamiar obarczać odpowiedzialnością za stan przedwojennych punktów poboru (modernizowanych, fakt, ale wciąż przedwojennych) prezydenta i prezes, którzy są na stanowiskach od pół roku, to jest pan niepoważny. Musiałby pan zacząć od Dróżdża, iść przez Stańczyka, Szarka, Gajecką, Górnego, Flaka, Imielskiego, Macha, Mazura i Grima, bo tylko wtedy źródła tej odpowiedzialności będą pełne.

    • Nie żebym się czepiał, ale zarówno jeden jak i drugi ma trochę racji. Z tym, że ten pierwszy więcej. Wiem po swoich sąsiadach. Ludzie już ze złości wychodzą z siebie widząc ciągle w Samorządzie osoby, które tylko potrafią się kłócić. Teraz władze miasta uznają, że to nie ich wina tylko poprzedników. Poprzedników już nie ma, a więc jak zwykle tylko ludzie poszkodowani, a winnych brak. Ale pomyśleliście przez chwilę co mają powiedzieć Ci (jak ja) którzy nie partycypują w miejskiej politycy, a tylko ponoszą szkody bo mają swoje interesy? Np. takie VIRTU, słyszałem, że mają mnóstwo towaru do wyrzucenia i straty na grubą kasę. Przez czyjąś nieodpowiedzialność. stracą PIENIĄDZE, tak jak ja. Ale oczywiście politykierzy nie znajdą winnych, wezmą swoje ciepłe pensyjki i jeszcze po plecach sie poklepią. Szlag nas trafia. Także wsadź sobie swoje mądrości i wypociny w dupę!

     • Wiedziałem ze tak będzie. Spychologia. Taka rzecz do tej pory nie miała miejsca. Do tej pory nikt nie słyszał, żeby zaczęto coś robić w kierunku modernizacji wodociągów. Ciagle słyszę o jakichś imprezach, widzę masę zdjęć, które mi do niczego nie są potrzebne, do tego inwestycje, które teraz mają miejsce były zapoczątkowane wcześniej. Nie wiem czy to brak zastępcy, który ma głowę ba karku czy czego. Miało być przejrzyście, a nie ma publikacji wszelkich umów jakie zawiera miasto, czyli nie na przejrzystości zamówień. Nie tak miało być.

  • To mało miasto ma beczkowozów, w sensie jeden. Jakby się zepsuł, to by było jeszcze gorzej. Trzeba było więcej pożyczyć. Widocznie nie jesteśmy przygotowani. Pan Konarski tez krytykował, było RIO i nie wykazało nieprawidłowości. Teraz mówi, że krytyka jest użyta do celów politycznych. To hasło wytrych, żeby skończyć dyskusję. Może porozmawiaj z kimś z wodociągów z większego miasta, np. Katowic o zapytaj czy taka sytuacja w ogóle om się przydarza ubole beczkowozów powinnno być na takie miasto. To usłyszysz te upragnione rzeczowe argumenty.

 13. Strażakom i wolontariuszom należą się ogromne podziękowania. Pan Konarski powinien na parę zasadniczych pytań odpowiedzieć. Co było przyczyną skażenia wody? Dlaczego mieszkańcy pili skażoną wodę do piątku? Dlaczego było tylko 5 beczkowozów? Dlaczego nie zostały wypożyczone dodatkowe beczkowozy z sąsiednich gmin? Dlaczego prezydent Konarski nie uczestniczył w posiedzeniu sztabu kryzysowego? Dlaczego zamiast zarządzać sytuacją prezydent wołał imprezować z rajdowcami i viretem? Od kiedy prezydent wiedział, że woda jest skażona? Obligatoryjnie odpowiedzi muszą być udzielone. To nie są żarty.

  • POD SĄD GOŚCIA, NIECH ODPOWIADA PRZED PROKURATOREM W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI. CZY WY NIE WIDZICIE, ŻE ZŁOZENIE LOSÓW MIASTA W REKACH TAKIEJ NIEZDARY JAK KONARSKI I TYCH BAJTLI TYPU KOSOŃ TO NIE SĄ ŻARTY, I ŻE W KOŃCU TO MOŻE DOPROWADZIĆ DO TRAGEDII ????!!!!!!

  • Ludzie na Facebooku na stronie „miasto Zawiercie” pisali o rurach (nie pamietam ich nazwy) które ponoć są przestarzałe i… nie maja atestu. Często dochodzi do awarii. Myślę, że pieniądze powinny iść w pierwszej kolejności ba modernizacje wodociągów, a nie drogie fajerwerki, bulwary, które z bulwarami nie maja nic wspólnego… Moje zdanie, a jaka jest prawda, to nieważne, w tej dziurze i tak wszystko pod dywan się zamiata. Gdyby to było za czasów Grima i byłego dyrektora RPWiK pan Konarski już by wiedział co powiedzieć

  • Nie żebym się przesadnie czepiał, ale przecież te odpowiedzi są – wystarczy troszkę dobrej woli.
   1. Przyczyna zanieczyszczenia (nie skażenia, bowiem w przypadku skażenia trzeba by zakręcić całkowicie wodę w rurach, a sztabem kryzysowym zarządzałby wojewoda lub jego przedstawiciel) jest obecnie ustalana przez odpowiednie służby – wpływ na zanieczyszczenia miały warunki pogodowe, bowiem to one odpowiadają za szybkość rozmnażania się bakterii z grupy coli.
   2. Z przyczyny prozaicznej – badanie wody pod kątem mikrobiologicznym wiąże się z koniecznością “mnożenia” drobnoustrojów w warunkach laboratoryjnych. Wyniki dotyczące próbki z wtorku były znane sanepidowi dopiero w piątek. W ramach ciekawostki, dzisiejsze wyniki sanepidu pochodzą z próbki pobranej w czwartek, a więc zanieczyszczenie mogło dotyczyć co najwyżej wtorku i środy.
   3. Bo Zawiercie, w zasadzie wodociągi, ma tylko jeden beczkowóz.
   4. Tak też zrobiono, stąd dodatkowe beczkowozy.
   5. Uczestniczył.
   6. Pan żartuje, prawda? Rozumiem zarzuty merytoryczne, ale brak zdolności bilokacji u prezydenta to jednak nieco przestrzelony zarzut.
   7. Od piątku, czyli od wydania decyzji przez sanepid (sanepid nie podlega pod miasto).

 14. Dlaczego ci krytycznie nastawieni radni, rękę w rękę z przewodniczącymi osiedli i innymi publicznymi osobami z naszego miasta nie wzięli się za organizację pomocy? Czy ktokolwiek z tych krytykantów chociażby kiwnął palcem? Czy chodził po swojej dzielnicy lub osiedlu oferując pomoc tym, którzy nie byli w stanie zadbać o samych siebie? Czy naprawdę nie mogli zadziałać ponad tworzonymi przez samych siebie podziałami dla dobra mieszkańców Zawiercia?

  Osoby te mają swoje kontakty, sami kreują się na społeczników, ale dla dobra wspólnej sprawy – z nienawiści do Łukasza Konarskiego – nie są w stanie kliknąć myszką przycisku, żeby poinformować swoich znajomych oraz obserwatorów o lokalizacji beczkowozów czy możliwości zwrócenia się do Straży Miejskiej o wodę butelkowaną dla seniorów i niepełnosprawnych.

 15. Radny Witold Grim – podobno źle znosi upał, więc schował gdzieś na peryferiach miasta .

  Radna Ewa Mićka – problemu nie widzi, problemem jest PiS u władzy.

  Krzysztof Peroń – pokrytykował, poujadał, zorganizował festyn rodzinny i resztę ma w nosie.

  Paweł Abucki – krytyka w dniu 14 czerwca bez jakichkolwiek konstruktywnych propozycji, bez jakichkolwiek działań na rzecz mieszkańców, 15 czerwca już we włoskim Rimini – z dala od problemu.

  Poseł na Sejm RP Anna Nemś – problemu w swojej miejscowości nie widzi, ale za to jakże w trybie przedwyborczym się promuje na wszelkiej maści uroczystościach. Emanuje wręcz radościom, chociaż wykorzystując swoje polityczne koneksje mogłaby z łatwością postarać się o użyczenie w trudnej sytuacji kilku beczkowozów od platformianych samorządów. Nie mówiąc już o zwykłym, ludzkim zakasaniu rękawów.

  ŻADNA Z OSÓB POWYŻEJ NIE UDZIELIŁA MIESZKAŃCOM ZAWIERCIA JAKIEJKOLWIEK POMOCY, CHOĆBY PRZEZ GŁUPIE UDOSTĘPNIENIE POSTÓW URZĘDU MIEJSKIEGO DOTYCZĄCYCH BIEŻĄCEJ SYTUACJI W MIEŚCIE.

  • NIE ZAPOMINAJ – ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA BRAK WODY PONOSI PREZYDENT MIASTA ZAWIERCIE – ŁUKASZ KONARSKI (KTÓREMU PŁACIMY PONAD 10 000 ZŁ MIESIĘCZNIE JAKO MIESZKAŃCY ZA TO, ABY ZAJMOWAŁ SIĘ SPRAWAMI MIASTA I JEST TO JEGO PSI OBOWIĄZEK, A NIE ŁASKA) I PREZES WODOCIĄGÓW MU PODLEGAJĄCA. WYMIENIONE POWYŻEJ OSOBY MOGŁY POMÓC, ALE NIE MUSIAŁY. TO ŻE NIE POMOGŁY WYSTAWIA IM ŚWIADECTWO. WSZYSCY ONI NA CZELE Z PANEM KONARSKIM POWINNI ZOSTAĆ WYSŁANI W KOSMOS, A W ZAWIERCIU POWINNY WYŁONIĆ SIĘ NOWE WŁADZE.

 16. KONARSKI = bardzo chciałby się utrzymać przy władzy, ale bardzo się do tego nie nadaje. Chłop liczył, że wygra wybory i później pójdzie jak z płatka, ale jednak żeby rządzić miastem to trzeba mieć pewne predyspozycje. Dziś już wiemy, że Konarski ich nie posiada. Jest prezydentem wirtualnym, osobą skupiającą się na działaniach w sferze FB, na zdjęciach, stwarzaniu wrażenia. Tak można funkcjonować w kampanii, ale nie w życiu. Dlatego, życzę nam wszystkim, aby ta bardzo słaba prezydentura jak najszybciej przeszła już do historii. Nie jestem zwolennikiem Grimów, Machów, Micki czy innych tłustych kotów, którzy również na niewiele się przydają. Jestem zwolennikiem prawdziwości – chciałbym ludzi nowych, swieżych, ale i kompetentnych – z jajami. Wybory w 2023 r. na pewno przyniosą takie osoby. Pozdrawiam WAS ZAWIERCIANIE 🙂

 17. Dziękuję straży pożarnej, miejskiej, pracownikom MOPSu, wolontariuszom. Włodarzom nie dziękuję. 5 beczkowozów na praktycznie całe miasto. Nawet sprawni ludzie nie dawali rady w ten upał donieść wody, kiedy beczkowóz był tak oddalony od ich miejsca zamieszkania. Nie dziękuje za to ze się tak późno dowiedzieliśmy, że wodociągi są w tak marnym stanie, że nikt z wodociągów nie odbierał telefonów. Gdyby ktoś im nakazał, zapewne by się zreflektowali. Chamstwo. Dzwoniliśmy do Katowic do sanepidu i tam odbierano telefon i potraktowano nas normalnie

 18. Prześledziłem internet i tak gdzie doszło do skażenia wody NIK wykrył zaniedbania. Wysoka temperatura to musi być ściema. Lata bywalcy upalne i to bardziej. A takie wszystko miało być przejrzyste, a tacy nowi ludzie na stanowiskach dyrektorów mieli zacząć rozwiązywać problemy.

 19. Proszę się nie obawiać. Radny Myszkowski spędzał czas na swojej posiadłości w Bodziejowicach, rozmyślając jak wybudować halę sportową oraz gdzie wynająć dmuchańce żeby kupić trochę głosów na następnych wyborach. Tam racząc się whiskaczem z kostkami lodu, wymyślał co to ugrać z miasta, na co to przelać i jak znaleźć fuchę dla swojego niedoszłego młodocianego magistra. Ot, co tam takie problemy mieszańców. Bodziejowice, tam się księguje kaskę z rady miasta….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.