zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rzecznik policji w Radiu Zawiercie: 6 zgonów w minionym kwartale, być może przez dopalacze [AUDIO]

Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Z rzecznikiem zawierciańskiej policji rozmawialiśmy o zagrożeniu tzw. dopalaczami.

W ostatnim kwartale odnotowaliśmy 6 zgonów, które mogły mieć związek z zażywaniem środków odurzających. Były to osoby w wieku 30-40 lat i były one związane ze środowiskiem narkomanów. Nie wykluczamy, że do ich śmierci mogło doprowadzić zażycie dopalaczy. Będziemy mogli to potwierdzić dopiero po otrzymaniu wyników badań toksykologicznych – powiedział oficer prasowy zawierciańskiej policji na antenie Radia Zawiercie.

Nadkom. Andrzeja Świebodę zapytaliśmy również o filmik z udziałem dzieci i młodzieży z Zawiercia, na którym najprawdopodobniej zażywają narkotyki – materiał wzbudził duże zainteresowanie w Internecie.

Zabezpieczyliśmy filmik, ustaliliśmy wszystkie osoby, które na nim występują, a kopię przesłaliśmy do sądu rodzinnego i nieletnich pod kątem sprawdzenia prawidłowości sprawowania władzy rodzicielskiej. Film ten będzie również wykorzystywany do dalszych czynności realizowanych przez pion kryminalny – powiedział rzecznik policji.

Całość rozmowy posłuchacie na stronie internetowej Radia Zawiercie:

 Zdjęcie: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.