zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Ruszyła budowa w okolicy ul. Wojska Polskiego. To jeszcze nie McDonald’s. Powstanie tam stacja paliw

Na jednej z działek nieopodal ronda na DK78 przy wyjeździe z Zawiercia w kierunku Poręby ruszyła budowa. Powstanie tam stacja benzynowa.

Firma McDonald’s Polska w dniu 7 lutego 2020 roku złożyła wniosek o pozwolenie na budowę restauracji w Zawierciu.

Budowa typowego budynku restauracji McDonald’s “Drive Thru Divided 2B” z instalacjami wewnętrznymi, infrastrukturą oraz elementami zagospodarowania w postaci: ogrodzonego tarasu dla klientów wraz z urządzeniem rekreacyjnym, śmietnika, podświetlonych urządzeń reklamowych i informacyjnych, pylonu informacyjnego wys. 35,0 m, masztów flagowych, dróg wewnętrznych, parkingów, chodników i placów utwardzonych, zewnętrznych instalacji: wod-kan z podziemnym zbiornikiem retencyjnym, elektroenerget. wraz ze stacją transformatorową – brzmi treść wniosku o pozwolenie na budowę.

W dniu 9 kwietnia Starostwo Powiatowe w Zawierciu wydało pozytywną decyzję w tej sprawie. Plany budowy restauracji McDonald’s dotyczą działek nr 112/36 i 112/38 (mapka pochodząca z rządowej strony mapy.geoportal.gov.pl dostępna poniżej).

Z kolei 28 października 2019 r. firma Infinitum IMMO Wojciech Jaśtal złożyła wniosek o pozwolenie na budowę stacji benzynowej w tej okolicy. Pozwolenie wydane w dniu 24 lutego 2020 roku dotyczy działek nr 112/40 i 112/42 (mapka poniżej).

Budowa stacji paliw płynnych i gazowych z budynkiem obsługi stacji, wiata i wysepki dystrybutorowe, zbiorniki paliwa oraz lpg, zewnętrzne i wewnętrzne instalacje, parkingi, pylony reklamowe, place i drogi – czytamy w treści wniosku.

Jakiej firmy stacja benzynowa powstanie w tym miejscu? Nieoficjalnie mówi się o firmie Shell. Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do biura prasowego spółki z pytaniem o to, czy to prawda.

Aktualnie w naszym portfolio znajduje się ok. 420 stacji Shell w Polsce. Ze względu na nasze zasady korporacyjne nie udzielamy informacji odnośnie planowanych lokalizacji dopóki nie zostaną one otwarte. Zawiercie jest jednak istotnym punktem na mapie rozwoju naszej sieci i nie wykluczamy, że wkrótce pojawi się tam stacja z logo Shell. Na ten moment na klientów czekamy na najbliższej stacji Shell na ul. Katowickiej DK1 w Brudzowicach – informuje firma Shell.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
Mapka: zrzut ekranu geoportal.gov.pl

17 KOMENTARZY

 1. Budują , budują a 50m drogi i ronda wybudować nie mogą. Śmiechu warte to jest. Lepiej w lesie w Skarżycach drogi budować.

  • Głupiemu nigdy nie znudzi się głupota, bo sobie nie zdaje sprawy z tego,że jest głupi. A chciałby,biedaczysko, czymś zaimponować.

  • #MYSLNIK #ZAWI nie uwozocie se pasniki dla malych klacy i kunikow by sie nie psydaly dzin dysla w cwortek i gylda w niedziele pasniki psydaly by sie jak zloto…..ps zluzujcie majty w tym miescie budowa McD czu stacji paliw nabiera rangi inwestycjii stulecia…….jak prawoskret na Sienkiewicza….

  • Pisanie, że po co druga stacja, jak już jedna jest – dziwactwo.
   To sprawa inwestora na swojej prywatnej działce, więc chyba wie co robi za swoje pieniądze.
   To nie pieniądze samorządu, albo państwa gdzie są marnowane i trwonione na nieprzemyślane cele np. przekop mierzeji wiślanej

 2. Ciekawe dlaczego takie ogólne jaranie się faktem ze sieciowa ma postawić kolejną budę ze śmieciowym żarciem. Nie pojęte.

  • Zawsze możesz jeść w Agatce, albo żona niech Ci gotuje, a jak ktoś chce zjeść w McDonald’s to jego sprawa, a Tobie nic do tego.
   Tak jak z galerią, jak się komuś nie podoba to zawsze w czwartki możecie iść na “GIEŁDĘ” ?

  • Hahahaha…..no tak… Stacja Inter Marche też była i co??? I ostała się jedna koło kebaba…..a miała być tak wygryziona przez Inter Marche…..?????

 3. Nie potrafią skończyć kawałka drogi a stacje paliw już przy niej stawiają. Ludzie już czerwiec za pasem a sprzętu na budowie nie widać a nawet przetargu chyba nie ogłoszono. Pierdoły się robi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.