zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rusza kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu

W sobotę 7 października wystartuje kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu. Na spotkania ze światem nauki są zaproszone dzieci w wieku 6-12 lat.


Organizatorem piątej edycji projektu jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miejskim w Zawierciu oraz patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie.

Misją Uniwersytetów Dziecięcych WSB jest wspieranie rozwoju dziecka wraz z rozbudzaniem ciekawości do poznawania świata. W ramach projektu w każdym roku akademickim organizowanych jest 10 interaktywnych wykładów oraz liczne warsztaty fakultatywne. Wśród tegorocznych wykładów Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu znajdą się m.in.: „Marzenia o lataniu małym i dużym”, „Życie w głębinach – osobliwości podwodnego świata” oraz „Nauka i sport – to jest to. O niezwykłych możliwościach naszego organizmu oraz o tym, że trening czyni mistrza.”. W ramach warsztatów fakultatywnych zorganizowane zostaną zajęcia fizyczno-chemiczne, kulturoznawcze, przyrodnicze i sportowe. Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu poprowadzą pracownicy naukowi oraz eksperci różnych dziedzin, którzy zaprezentują zagadnienie naukowe w oparciu o intrygujące przykłady, doświadczenia i eksperymenty. Studenci otrzymają także studenckie indeksy, dzięki czemu czują się częścią społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – zachęcają organizatorzy.

Uniwersytety Dziecięce WSB działają obecnie w 17 gminach woj. śląskiego i małopolskiego, zrzeszając ponad 2000 małych studentów.

Szczegółowych informacji o Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu udzielają pracownicy Biura Kształcenia Ustawicznego WSB (tel. 32 295 93 15). Informacje o zajęciach oraz formularze rejestracyjne można także znaleźć na stronie internetowej projektu: www.wsb.edu.pl/ud (zakładka Zawiercie). Koszt udziału w wykładach to 100 złotych za cały rok nauki.

Źródło: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.