zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rozprawa Ryszarda Macha odwołana po raz czwarty z przyczyn zdrowotnych

Dziś w Sądzie Okręgowym w Częstochowie miała się odbyć kolejna rozprawa odwoławcza w sprawie m.in. Ryszarda Macha, prezydenta Zawiercia w kadencjach 2002-2006 i 2010-2014 oraz starosty zawierciańskiego w latach 2006-2010.

Jak poinformował sędzia Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie, dziś odwołane zostały obydwa kwietniowe terminy rozpraw zaplanowane na 16 i 25 kwietnia. Przyczyną odwołania jest wniosek obrońcy oskarżonych z zaświadczeniem lekarskim o niemożności uczestnictwa Ryszarda Macha w rozprawie z przyczyn zdrowotnych. Kolejna rozprawa ma się odbyć w pierwszej połowie maja.

Jeszcze w tym tygodniu, w czwartek 18 kwietnia, ma zostać przeprowadzone zlecone przez sąd badanie Ryszarda Macha przez biegłych z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Badanie ma umożliwić stwierdzenie, czy były prezydent Zawiercia jest w stanie uczestniczyć w rozprawach sądowych.

Kiedy biegli wydadzą opinię? Są oni zobowiązani do wydania opinii w tej sprawie w ciągu 30 dni od dnia otrzymania niezbędnych materiałów. Dokumenty zostały im dostarczone pod koniec marca, jednak badanie oskarżonego odbędzie się 18 kwietnia. Jeszcze nie wiadomo, wedle którego terminu sąd będzie liczył 30-dniowy termin. Prawdopodobnie opinię poznamy przed majowym terminem rozprawy.

Przypomnijmy, w maju 2018 roku Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok skazujący wobec Ryszarda Macha, Marka K. i jego współpracownika – zarzut dotyczył przyjmowania korzyści majątkowych. Były włodarz Zawiercie otrzymał wówczas łączny wyrok 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę 20 tys. zł, przepadek mienia zdobytego z czynów zabronionych, a także 5 lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej.

11 KOMENTARZY

  1. Szkoda człowieka,był dobrym włodarzem miasta i przyczynił się do dużych i pozytywnych zmian w wyglądzie Zawiercia. Powodzenia Panie Ryszardzie !

  2. Świetny człowiek, dobry Prezydent. „Prezydent” jak to kiedyś dumnie brzmiało… a dziś, co mamy? Żal pomyśleć… pozdrowienia Panie Ryszardzie, proszę się trzymać, jesteśmy z Panem!!!

  3. Ja nie miałem żadnych profitów, absolutnie żadnych, ale jest po prostu dobrym człowiekiem, za to go szanuję. Słuchał prostych ludzi, pomagał często (np. Znajdując mieszkania) biednym i potrzebującym wsparcia (młodym małżeństwom). Ludzie władzy często odlatują, kolegują się z bogatymi biznesmenami zwykłych ludzi mając za nic – Pan Ryszard taki nie jest. Znam ludzi, którzy mogą to poświadczyć. Fajny facet, tyle.

  4. Był jaki był. Nikt nie jest bez wad. Dla mnie był najlepszym prezydentem jakiego miało Zawiercie. Tak możecie się co poniektorzy śmiać ale taka jest prawda. Panie Ryszardzie wielki szacunek.

  5. Panie Ryszardzie, jesteśmy z Panem tak jak PAN ZAWSZE BYŁ Z NAMI. Dziękujemy, jesteśmy z Pana dumni i mamy nadzieje, ze te pomówienia sterowane politycznie przez Pańskich oponentów szybko zostaną wyjaśnione!

  6. Ja nie jestem za Panem Ryszardem. Jego władza to dla Zawiercia 25 zmarnowanych lat, zastój i brak rozwoju miasta. Podobnej wielkości miasta nie zmarnowaly szans i wyprzedziły nas o lata. To, co dzieje się obecnie przed sądem to obraz jak w soczewce pokazujący z kim mamy do czynienia. Bojacy sie odpowiedzialności za swoje czyny, wasz “Prezydent”.

  7. To był Prezydent. Jak go brakło, tak nie powstało nic konkretnego, użytecznego w infrastrukturze miasta prócz wielkich kamieni na skwerach, drzwi do lasu (k. MOPS), teraz rewitalizacja.
    A Ci co piszą że chwalą go Ci co odnieśli korzyści w moim przypadku mają rację, dzięki rondom nie tracę czasu na stanie w korkach!

  8. Żaden śmieszny grim czy konarski nie dorastają Panu do pięt Panie Ryszardzie, proszę się trzymać, jest Pan najlepszym prezydentem jakiego miało Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.