zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rozpoczęła się zbiórka na roczną rehabilitację Walecznej Lenki. Czyli 6-letniej zawiercianki cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe

Pamiętacie Waleczną Lenkę? To 6-letnia Lenka Jałowiec z Zawiercia cierpiąca na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Właśnie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na jej rehabilitację.

Kiedy Lenka się urodziła, jej zdrowie było pod wielkim znakiem zapytania. Nie wiedzieliśmy, że wcześniactwo rzutuje na całe życie. Że przez pierwsze miesiące, a być może lata będziemy o tę sprawność musieli walczyć. Otoczona niezliczoną ilością ogromnych sprzętów, była niezwykle silna. W naszych głowach nie znalazło się miejsce, nawet przez chwilę, na cień wątpliwości. Zadziwiła lekarzy i cały oddział. Najsilniejsze 915 gram na oddziale neonatologicznym. Nasza radość, że Lenkę z możliwych, spotkał ten najlepszy scenariusz trwała 14 dni. 15 dnia jej stan zdrowia drastycznie się pogorszył. Ostra niewydolność oddechowa i kardiologiczna. Natychmiastowo została przewieziona do szpitala w Zabrzu. Martwicze zapalenie jelita cienkiego. Stan krytyczny – może nie przeżyć do rana. Mnóstwo pytań, podpisów – od tego momentu o życiu naszego dziecka decydowali lekarze. Podczas operacji lekarze usunęli 25 centymetrów jelita cienkiego, wyłonili ileostomię. Następnego dnia, gdy pierwszy raz ją mogliśmy zobaczyć, spała… Ale nie był to spokojny sen. Na jej twarzy malował się ból. Nic więcej wówczas się nie liczyło bardziej niż to, że żyje. Że udało się wyratować naszą córeczkę. Kolejne dni i miesiące to pojawiające się nowe, dręczące nas pytania – czytamy w opisie zbiórki.

W piątek 3 lipca tata Lenki, Łukasz Jałowiec, był Gościem Dnia Radia Zawiercie. Wywiad dostępny TUTAJ.

Aby wejść na stronę zbiórki na rehabilitację Lenki kliknij TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem jednego – mamy takie bogate państwo: kupuje za miliardy niepotrzebne samoloty z USA, sponsoruje pobyt żołnierzy amerykańskich w Polsce, daje 500+, wyprawki szkolne,13-te emerytury, bony turystyczne, nawet dla tych którzy się o to nie proszą, ani tego nie potrzebują, … a nie dadzą tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują. Na tyle potrzebujących dzieci i dorosłych trzeba robić zbiórki prywatne na rehabilitacje, leczenie.

  2. Wszystkim należy pomagać szczególnie niepełnosprawnym dzieciom . A nie że od jakiegoś czasu krążą po Facebooku jakieś baloniki dopiero co zbiórka nakrętek była . Ludzie trochę rozsądku . Pomagamy osobie x to pomagamy osobom yz i tak dalej a nie skupiamy się na jednym człowieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.