zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rozpoczęła się rozbudowa żłobka w Zawierciu. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł. 1,8 mln zł pochodzi z rządowego programu “Maluch+”

Rozpoczęły się prace budowlane przy rozbudowie Żłobka Miejskiego w Zawierciu. 

W wyniku rozstrzygniętego w maju przetargu na wykonanie inwestycji wybrano Firmę Handlowo-Usługową Julbud Łukasz Pałęga z Niegowej. Miasto miało na ten cel przeznaczone 3 567 049,82 zł brutto, oferta spółki opiewa na kwotę 3 550 540,88 zł.

Przypomnijmy, w styczniu informowaliśmy na łamach portalu zawiercianskie.pl o tym, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki tegorocznej edycji programu rządowego „Maluch+”. W ramach programu jednostki samorządu terytorialnego lub inni wnioskodawcy mogli starać się o dotację na utworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Dotację otrzymały wszystkie wnioskujące podmioty. Pierwotnie przeznaczoną na ten cel kwotę 400 mln zł zwiększono do 450 mln zł. Do powiatu zawierciańskiego trafiły 3 dotacje. Więcej informacji TUTAJ.

Dzięki tej inwestycji utworzonych zostanie dodatkowych 75 miejsc dla najmłodszych mieszkańców Zawiercia. Prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu i potrwają do końca roku. Zapotrzebowanie na miejsce w żłobku wciąż jest duże, a nasze miasto wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców. Obecnie do żłobka uczęszcza 101 dzieci. Podobna liczba maluchów zazwyczaj oczekuje na miejsce. Niedawno informowaliśmy, że pozyskaliśmy około 1,8 mln zł na rozbudowę Żłobka Miejskiego w ramach programu „Maluch +” 2020. Szacowaliśmy, że całkowity koszt przedsięwzięcia może wynieść blisko 4 mln zł. Po przetargu wartość przedmiotu umowy wynosi ponad 3 miliony 550 tys. zł. W ramach inwestycji ma zostać wybudowany nowoczesny budynek, który będzie połączony z już istniejącym. Prace będą polegały również między innymi na budowie nowych chodników, miejsc parkingowych. Powstanie nowy plac zabaw. W związku z rozbudową planowane jest także utworzenie 9 nowych etatów – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Zawierciu w informacji opublikowanej 19 maja.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie ilustracyjne: Facebook Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu

6 KOMENTARZY

  1. Brawo, dobrze że mieszkańcy zwolnili Lenia emeryta. Dzieciaki mogłyby co najwyżej raz w roku obejrzeć Tour de Pologne i drzwi do raju przez cały rok.

  2. Były prezydent nawet nie był raczy poprawić stan basenu miejskiego co było szokiem bo pan G dość długo sam był dyrektorem Osir a nie umiał zadbać o obiekty sportowe wstyd ale teraz to nie ma znaczenie jest sobie na emeryturce już takiego głosu dużego nie ma.jak miał ma swoje lata wnuki niech bawi a młodym niech nie przeszkadza ze swoimi koleżankami i kolegami YUPII

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.