qualitative research critique essay understanding essay on man clifford geertz deep play essay lord of the flies inherent evil essay closed form micro essay

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rozpoczął się strajk nauczycieli w Zawierciu: “nie udzielamy wypowiedzi i proszę nam nie robić zdjęć”

Dziś w całej Polsce rozpoczął się strajk nauczycieli. Spośród 29 przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych działających na terenie gminy Zawiercie nie protestują cztery: SP3 oraz Przedszkole nr 2, 4 i 5.

Wczoraj wieczorem wicepremier Beata Szydło podpisała porozumienie z “Solidarnością” oświaty. Regionalne struktury związku mają inne zdanie.

Strajk nauczycieli to strajk pracowniczy nie związkowy. Nie mam możliwości niczego nakazać członkom związku, mają wolną rękę w podjęciu decyzji, czy będą uczestniczyć w strajku czy nie – powiedziała Anna Gacek, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Zawierciu.

Strajkujące szkoły informują, że w świetlicy zapewniona jest opieka nad dziećmi i młodzieżą.

Odwiedziliśmy jedną ze strajkujących szkół – SP6. Przedstawiciel strajkujących nauczycieli poinformował, że nie życzą sobie robienia zdjęć oraz nie udzielają wypowiedzi.

10 KOMENTARZY

 1. Strajk nauczycieli ważna sprawa.Ale w grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę “swoim”17 osobom,plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Czy to jest sprawiedliwe ?panie prezydencie.

 2. Strajk nauczycieli ważna sprawa.Ale w grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć.

 3. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) czy dostali podwyżki?Strajk nauczycieli ważna sprawa.Ale w grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć.

 4. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach,czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę

 5. Jak można zostawić swoich uczniów w niepewności co do przeprowadzenia egzaminów. Jak można pytam tych wszystkich wykształconych pedagogów z wiedza i szerokim horyzontem myślenia. Jak można w ten sposób postępować. Moze teraz uczniowie kiedyś zastrajkują zostawia was bez pracy i odwdzięcza sie za to co sie robicie. Można podjąć strajk można walczyć o swoje ale zaczynać strajku przed egzaminami . To perfidne i bardzo niemoralne . Jesteśmy za podwyżkami dla was ale nie targujcie sie dziećmi .

  • Do PPP:
   Racja,przecież mogą strajkować w wakacje. Oj,nie,bo kto zajmie się dziećmi na koloniach i obozach? To może wprowadzić nową formę strajku dla nauczycieli: strajk nocny od 22.00 do 6.00,a w dzień do roboty! “Rzund” zaraz sie ugnie przy takiej formie strajku 🙂

 6. Miejsca pracy w strefie aktywności gospodarczej tylko czekają na niezadowolonych pedagogów – tu można zrobić życiową karierę za odpowiednio wysokie wynagrodzenie (nawet 16zł./h netto). Wystarczy spróbować aby nabyć szacunku do tego co się ma – szanowni nauczyciele. Czy płaca minimalna została określona dla podludzi i w tym przypadku solidarność nie obowiązuje ? Jeśli chce się czegoś nauczać to warto znać realia życia “na tej ziemi”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange