zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rozpoczął się remont wiaduktu w Zawierciu. Za kilka tygodni na ul. Kościuszki będzie ruch wahadłowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczął się remont wiaduktu w ciągu Drogi Krajowej nr 78 w Zawierciu – wiadukt biegnie m.in. nad ul. Kościuszki, torami kolejowymi oraz ul. Marszałkowską.

Zgodnie z podpisaną umową na wykonanie remontu wiaduktu w Zawierciu, Wykonawca wszystkie roboty zakończy do 30 listopada br. Zakres remontu obejmuje reprofilację powierzchni betonowych podpór i ustroju niosącego całego obiektu. Prace związane z piaskowaniem i czyszczeniem spodu płyty i oczepów podpór rozpoczęto w styczniu na przęsłach w obrębie placu budowy. Na przełomie stycznia i lutego podobny zakres prac rozpocznie się na przęsłach w obrębie ul. Kościuszki – informuje Dorota Marzyńska-Kotas z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jakie utrudnienia w ruchu drogowym czekają kierowców w związku z remontem?

Spowoduje to zmianę organizacji ruchu w nieznacznym stopniu z zachowaniem przejazdu. W zakres prac remontu obiektu wchodzi również wykonanie wymiany elementów wyposażenia (dylatacji, oświetlenia, balustrad, odwodnienia) oraz naprawa płyty, wymiana izolacji i nawierzchni. Roboty te wykonywane będą z nastaniem odpowiednich warunków atmosferycznych tj. od marca. Newralgicznym etapem remontu obiektu będzie rozpoczęcie prac nad torami magistralnej linii PKP. Od grudnia trwają niezbędne uzgodnienia i ustalenie regulaminów ruchu. Przewidywany termin rozpoczęcia prac w tym rejonie to marzec br. Z chwilą otrzymania niezbędnych pozwoleń na obiekcie zostanie zmieniona organizacja ruchu polegająca na wyłączeniu (drogi DK 78 na wiadukcie – red.) połowy jezdni (utrzymując ruch w obu kierunkach po jednym pasie ruchu) i wejściu na roboty Wykonawcy tak na jak i pod obiektem. O utrudnieniach ruchu w ciągu DK78 będziemy informować na stronie internetowej katowickiego Oddziału GDDKiA – mówi przedstawicielka GDDKiA.

Na ulicach pod wiaduktem pojawią się niewielkie utrudnienia, największe wystąpią podczas głównej fazy prac remontowych, która rozpocznie się nie wcześniej niż w marcu – wówczas m.in. na ul. Kościuszki zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. O dokładnym terminie obowiązywania tych utrudnień GDDKiA ma informować na bieżąco.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

4 KOMENTARZE

  1. O blokach na bankowej obok mostu zapomniano. Wyglądają fatalnie. Są jak te finskie domki w teksasie. Parking tez by tam się przydał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.