zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rozpoczął się remont basenu miejskiego w Zawierciu

Na basenie miejskim w Zawierciu rozpoczął się pierwszy etap remontu obiektu.

Przetarg na inwestycję został rozstrzygnięty w czwartek 2 maja – spośród 6 ofert, które wpłynęły do urzędu miejskiego wybrano firmę Bud-Rem Tomasz Skipirzepa, jego firma zrealizuje inwestycję za kwotę 272 196,84 zł.

Basen całkowicie zmieni swoje oblicze. Dookoła basenu zostanie zbudowany drewniany podest z barierą ochronną. Wymienimy powierzchnię chodników na niemal całym terenie basenu. Zamontujemy elementy małej architektury – nowe ławki, kosze oraz leżaki. Na basenie będą świecić nowe, ekologiczne lampy solarne. Zdemontowano starą trybunę, która zagrażała bezpieczeństwu użytkowników. Zamiast tego pojawi się trawnik i utwardzona powierzchnia. Zamontujemy też piaskownice dla dzieci – czytamy w informacji opublikowanej na Facebooku prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego.

Bud-Rem ma wykonanie inwestycji niespełna dwa miesiące, basen powinien zostać oddany po remoncie pod koniec czerwca lub najpóźniej w pierwszych dniach lipca.

Zdjęcie: Facebook Łukasz Konarski

17 KOMENTARZY

 1. Tak dla pewności, ten remont basenu był zaplanowany przez poprzednią kadencje oraz były na niego zabezpieczone środki?

 2. MOGĘ SIĘ MYLIĆ -NIEMA ANI JEDNEGO SŁOWA O SAMYM BASENIE CZYLI JEGO NAWIERZCHNI I ŚCIANACH ,NIE
  BĘDZIE NP NOWEJ WYLEWKI POWIERZCHNI ANTYPOŚLIZGOWEJ W BASENIE NAWET MALOWANIA ITP?
  TYLKO REMONT WOKÓŁ BASENU CIEKAWE.

  • Jeżeli była to “inwestycja z poprzedniej kadencji zaplanowana i zabezpieczona finansowo” to świadczy to tylko o złym jej przygotowaniu, skoro nie został uwzględniony remont samej komory basenu. Możliwe, że nowa ekipa ma bardziej racjonalne podejście do zadań inwestycyjnych i przewiduje etap II inwestycji, polegający na wykonaniu remontu tej komory. Cóż, brak kompetencji u poprzedników wychodzi na każdym kroku.

 3. ” Na basenie miejskim w Zawierciu rozpoczął się remont basenu miejskiego w Zawierciu. ” Bardzo sensowne zdanie i swietny poziom dziennikarstwa 🙂

 4. Tak dla ustalenia faktów. Decyzja podjęcia oraz podzielenia na etapy inwestycji (remont basenu miejskiego) podjęta przez poprzednie władze miasta, środki zabezpieczone w budżecie (aktualny prezydent realizuje przecież budżet poprzednika, w sumie skoro był taki zły to dlaczego? hmmm) jeszcze przez poprzednika, a więc Pan Konarski o tym powinien poinformować na swoim FB, skoro głównie tym się zajmuje (zamieszczaniem wpisów na FB mających przysporzyć mu zwolenników i wyprodukować wrażenie, że tak wiele robi) to niech robi to chociaż rzetelnie. Konar kręci się wokół komina, jak narazie sam nie pokazał NIC. Pozdrawiam.

  • To samo z zabezpieczeniem kredytu szpitala. Kredyt został poręczony juz 7 lat temu, a niedawno pojawił się baner jakoby teraz to się stało.

   • Przypisywanie sobie zasług innych to dla polityków chleb powszedni. To my jako mieszkańcy i wyborcy musimy potrafić oddzielić ziarno od plew, bo politycy (każdej opcji, nie ma co się łudzić) prawdy sami nam nie powiedzą. Tyle, ze konarski z tym PR przesadza, ludziom się już to przejadło…

 5. To nie remont tylko lekkie odświeżenie trupa.
  Jak powinien wyglądać remont odkrytego basenu, dobrze widać np. w Częstochowie, porównując stan wcześniejszy i obecny

 6. Kurdupel przez 4 lata nic nie zrobił z basenem. Nasz kochany Prezydent Łukasz Konarski załatwił sprawę w parę miesięcy. Tak rozwiązuje problemy. Oby tak dalej. Dziękujemy.

  • Mój Boże, pamiętaj, ze to „kurdupel” jak nazywasz Grima zapisał ten remont w budżecie. Swoją droga, gimbaza Konarskiego jest głupawa, a do tego mało kulturalna. Ale w sumie przedział wiekowy 18-23 lata to nie najlepszy wiek do partycypacji w polityce. W tym wieku wypadałoby się kształcić i mieć troszeczkę pokory, ale w sumie roznosili ulotki to teraz korzystają. Szkoda, ze naszym kosztem…

 7. Cały czas pewne osoby obrażają Pana Grima. Piszą “kurdupel”, “karakan” itd. Jest to zwykłe chamstwo. Ci którzy krytykują Pana Konarskiego odnoszą się do jego postępowania natomiast nie spotkałem się z krytyką jego cech fizycznych. Ludzie mówią że obecny ma pewne przypadłości. Czy tak jest? Zobaczymy.

 8. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.