zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rok temu Radio Zawiercie transmitowało “na żywo” WOŚP oraz wspomogło licytację. W tym roku urząd nie chciał patronów medialnych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zawierciu w 2019 roku była transmitowana “na żywo” na antenie internetowego Radia Zawiercie. Wraz z portalem zawiercianskie.pl patronowaliśmy medialnie zawierciańskiemu WOŚP-owi. W tym roku Urząd Miejski w Zawierciu nie zwrócił się w sprawie patronatu do żadnych mediów lokalnych.

W 2019 roku kilka dni przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Gościem Dnia Radia Zawiercie była Paulina Gieszczykiewicz, koordynatorka WOŚP w Zawierciu. Radio Zawiercie transmitowało “na żywo” całą imprezę odbywającą się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej w Zawierciu, a na licytację nasza redakcja przekazała ręcznie namalowane logo Radia Zawiercie.

W tym roku nie zwracaliśmy się z prośbą o patronat medialny do żadnej redakcji. Nie ma to jednak wpływu na to, że finał jest ogólnodostępny i serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich mediów. Nie jest prawdą, że w ostatnich miesiącach nie zwracaliśmy się do Państwa z prośbą o patronat medialny. Mało tego, logo Mediów Zawierciańskich było na plakacie wydarzenia – Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Zawierciu. Zapowiedź była u Państwa publikowana, ale nikt z redakcji nie pojawił się na wydarzeniu i nie relacjonował seminarium – poinformowała Monika Polak-Pałęga, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Na – wspomnianym przez rzeczniczkę – plakacie zapowiadającym Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw znajdowały się również logotypy innych mediów lokalnych, a wyłącznie na łamach portalu zawiercianskie.pl i na Facebooku publikowano zapowiedź seminarium. Redaktor naczelny Mediów Zawierciańskich zapraszał przedstawiciela urzędu lub Agencji Rozwoju Zawiercia do rozmowy jako Gość Dnia Radia Zawiercie na temat wydarzenia, nie skorzystano z tego zaproszenia.

Organizowane przez miasto Zawiercie miejskie mikołajki czy jarmark świąteczny połączony z koncertem w 2018 roku były objęte patronatem medialnym przez Radio Zawiercie i portal zawiercianskie.pl. W 2019 jedynym patronem medialnym wydarzeń był “Informator Miejski”. Patronów medialnych nie miała również większość wydarzeń w ramach “Projektu Wakacje” oraz – po raz pierwszy – Dni Zawiercia.

Zdjęcia z WOŚP-u w Zawierciu z 2019 roku:
http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-w-zawierciu-zdjecia-2/
http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/wosp-w-zawierciu-uzbieral-54-tys-zl-w-obiektywie-dawida-kowalika/

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

38 KOMENTARZY

 1. BRAWO PREZYDENCIE żoden dziennikarz nie będzie przyćmiewał blasku twojej gwiazdy !!!
  jeszcze by zapytał ( bezczelny) czy za WOŚP w Zawierciu płacimy z obligacji

 2. ok, skoro podchodzisz do tego tak ideologicznie to napisz oświadczenie notarialne, że ani ty ani nikt z twojej rodziny w razie pobytu w szpitalu nie zgadza się na leczenie czy ratowanie życia z wykorzystaniem urządzeń zakupionych przez wośp.
  To byłoby uczciwe.

 3. Też jestem za tym, aby samorządy nie łożyły żadnych środków na tego typu imprezy. Niejednokrotnie pewnie ilość środków przeznaczonych przez dany samorząd na organizację finału WOŚP, znacznie przekraczała ilość zebranych środków. Gdzie tu logika? Ja mogę przeznaczyć datki do puszki, nie jest mi do tego potrzebna żadna rozdęta oprawa, koncerty i światełka do nieba.

 4. No nie ! Mieszko przesadziłeś , możesz sobie Owsiaka nie lubić ,ale Twoje słowa są pełne nienawiści .Jesteś podłym człowiekiem.

 5. On żeruje i zarabia na ludzkim nieszczęściu oraz organizuje chuczne biby i imprezy kiedy inni cierpią i płaczą……to on jest podłym człowiekiem…..
  No bo jak to nazwać kiedy wolontariusze idą za darmo i pomagają a ten facet zarabia miesięcznie 10000 tysi na WOŚP-ie?!?!?!?!?

 6. A ja mam inne zdanie, uważam,że Owsiak robi dużo dobrego i jest super. Wspierałam i będę wspierać Orkiestrę .To tyle w tym temacie.

 7. też nie lubię komuchówów i wynaturzeńców, ale bilans zysków i strat jest jasny – zakupiony sprzęt za grube miliony ratuje życie i zdrowie dzieciaczków i to jest najważniejsze.

 8. Kogo wspierasz to twoja sprawa…..
  Ja tam wolę wiedzieć na co idą moje pieniądze w 100% s on wyrokiem sądu i na zadawane pytania reaguje agresją i wulgaryzmami do dziennikarzy którzy o to pytają kiedy ujawni faktury fundacji- firmy WOŚP i na co idą te miliony oraz ile kosztują ten sprzęt medyczny i jak to ma się do zebranych pieniędzy……?

 9. Ja w tym nie uczestniczę…..on coś z tego ma i to nie jest nic wspólnego z pomocą bezinteresowną…..
  Nie wierzę w pomoc przez komuchów…..oni zabijali niewinnych ludzi s ja mam ich wspierać w ich chorych działaniach??? Owsiak jestem za aborcją j zabijaniem nienarodzonych i teraz twierdzi że pomaga?!?! Hahaha….hipokryta w pełni…..

 10. Do wszystkich opluwających Owsiaka jesteście zwykłymi burakami, słoma z butów wam wychodzi, a żółć z zazdrości zalewa wątrobę. Owsiak co roku jest prześwietlany i rozliczany z każdej złotówki. Jeżeli jego zarobki was rażą to pokarzcie że też coś potraficie ale wy tylko potraficie opluwać ludzi co robią tyle dobrego. Koncerty są dla mieszkańców tak samo jak inne choćby na Marszałkowskiej nie wiadomo dla kogo a tyle kasy wydajecie na te g… na.

 11. Nie ma czego zazdrościć…. naprawdę…..ja dyskretnie na swój sposób pomagam potrzebującym bez chucznych okoliczności i chwalenia się że pomogłem…..
  Tak wieje obłudą z tego Owsiaka i jego poczynań że to jest szokujące….

 12. Na szczęście tacy jak Mieszko nie stanowią większości , więc róbmy swoje, omijajmy głupotę,nie kopmy się z koniem …

 13. Mieszko skończ już z tym jadem i wstydu sobie oszczędź. 12 Stycznia ,”Wiatr w żagle” i jesteśmy jak co roku razem???

 14. Frekwencja na pewno będzie większa niż na Marszałkowskiej, a byłaby duża gdyby grały markowe zespoły ale ty człowieku bij się z koniem bo tylko do pługa pasujesz z tymi wpisami ,

 15. Wylicytujcie “kakaowe oko” dla Owsiaka, może jakąś lale dmuchaną albo tęczową torebkę. Należy się jemu i wam taki upominek…..

 16. Nie….. Tylko ludzie którzy chcą się bawić i zarabiać na cierpiących…..tak jak Owsiak. A to nie cała Polska…..

 17. Spadaj MIESZKO Ty chorobliwy i zboczony PISIORZE na drzewo!!!! Zasmiecarz tylko to forum swoimi dennymi o beznadziejnym komentarzami. Jesteś DNEM!!!!!

 18. Mam prawo do własnego zdania…..nic ci do tego. To ty musisz się zmierzyć z prawdą która widocznie was boli i nie potraficie się z nią zmierzyć…..??

 19. Uuuu….po co te nerwy…….. pójdziecie przecież się pobawić…o co chodzi????? Światełko do nieba będzie, grillowanie jak na plakacie jest napisane….. dmuchańce, koncert i biba będzie…..po co te nerwy……?……….???????

  • No tak….. Bo jak tego nie będzie to kto pomoże jak imprezy nie będzie, atrakcji?? Musi coś być zachęcającego aby ludzie dali się pomóc….. Hehehe…..
   No bo bez oprawy i tego wszystkiego ludzie nie potrafią pomagać….no nie jest tak??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.