zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rekordowa sesja rady powiatu: trwała 33 minuty [ZDJĘCIA]

Dziś odbyła się 35. sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. W jej trakcie interpelacje i zapytania złożyło trzech radnych.

W części “Interpelacje i zapytania radnych” jako pierwsza głos zabrała Aniceta Książek-Słomka. Radna mówiła o konieczności lepszego zabezpieczenia na skrzyżowaniu ul. Glinianej i Armii Krajowej (w Blanowicach), na którym co pewien czas dochodzi do groźnych wypadków. Jak mówił Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona, w związku z chwilową nieobecnością na sesji przedstawiciela Powiatowego Zarządu Dróg, odpowiedź zostanie udzielona na piśmie.

Radny Marek Szczygłowski pytał przedstawicieli zawierciańskiej policji o sposób funkcjonowaniu portalu obywatel.gov.pl oraz zaproponował, aby na Dzień Dziecka 1 czerwca zorganizować w policji dzień otwarty dla dzieci.

Chciałbym się odnieść do propozycji dni otwartych: na pewno jest to duża atrakcja dla dzieciaków, takie spotkania są organizowanie na życzenia konkretnych szkół. Dzień otwarty dla dzieci ze wszystkich szkół na raz byłby trudny do przeprowadzenia – mówił Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu podinsp. Arkadiusz Miśta.

Z kolei Beata Chawuła pytała o powód braku wyłonienia dyrektora ZLA w Zawierciu.

– Na stronie starostwa umieszczona jest informacja o wynikach. Z niej jasno wynika dlaczego nie został powołany kandydat, jednak odczytam: „ze względu na brak kandydata, który otrzymałby wymaganą liczbę głosów”. Wobec tego będzie ogłoszony kolejny konkurs – mówiła Członek Zarządu Powiatu Maria Milejska.

W trakcie sesji przyjęto 5 uchwał:

– w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji „Programu współpracy powiatu zawierciańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok”

– w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2017 rok

– w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017 – 2025

– w sprawie uchwalenia Statutu Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu

– w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVII/256/16 z dnia 27 października 2016 roku w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdów z drogi na obszarze powiatu zawierciańskiego oraz ich parkowanie na parkingach strzeżonych, a także wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.