zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rafał Adamczyk, Poseł na Sejm RP w Radiu Zawiercie: “W ramach kampanii wyborczej przeszedłem Zawiercie wzdłuż i wszerz” [WIDEO]

O Będzinie, Zawierciu, Aluronie CMC Warcie Zawiercie, MKS-ie Będzin, działalności poselskiej, planach budowy kopalni i wielu innych tematach z czwartkowym Gościem Dnia Radia Zawiercie, posłem Lewicy Rafałem Adamczykiem (byłym wiceprezydentem Będzina) rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

6 KOMENTARZY

  1. Liczymy na współpracę Panie Pośle – w chwili obecnej jest procedowana na terenie Pana powiatu koncesja na rozpoznanie i badania złóż rudy cynku i ołowiu Gołuchowice-Poręba-Siewierz, przylegająca od zachodniej strony do przedłużonej koncesji 34/2010/p.
    Jeszcze nie ogłoszono czy koncesja zostanie przyznana i komu – jest czas na działanie.

  2. Panie redaktorze przed wyborami wszyscy Posłowie wraz z Wojewodą i Ministrem Środowiska obiecali zatrzymanie budowy kopalni oraz budowę obwodnicy Poręby i Zawiercia. Po wyborach Ministerstwo przedłuża koncesje na badania dla kopalni, a od 25.X.2020r.wojewoda wydaje pozwolenie na budowę obwodnicy Poręby i Zawiercia a 29.I.2021r
    wstrzymuje prace nad wydaniem pozwolenia ze względu na brak opini RDOŚ w Katowicach.Wszystko wskazuje na to że wszystkie obiecanki będą potrzebne do powturzenia w następnych wyborach.

  3. Zrozumcie wreszcie ludziska , że państwo nie wyda kilkuset milionów złotych na budowę obwodnicy tylko po to, żeby zadowolić grupkę oszołomów, których opłaca CMC , rezygnując z korzyści jakie dla skarbu państwa i mieszkańców Ziemi Zawierciańskiej da budowa NOWOCZESNEJ PODZIEMNEJ KOPALNI CENNYCH RUD, W TYM CORAZ DROŻSZEGO SREBRA. Obwodnica też powstanie , tylko Urząd Górniczy musi określić warunki jakie ma spełniać droga aby w przyszłości nie było problemów. Już dawno byłaby OBWODNICA i KOPALNIA gdyby nie bezmyślne i nieodpowiedzialne działania grupki oszołomów inspirowanych i opłacanych przez CMC. Szkoda tylko, że wielu – wydawać by się mogło -rozsądnych samorządowców dało się zmanipulować i wciągnąć do tej szkodliwej dla naszego miasta gry. O lokalnych i innych politykierach zaangażowanych w te działania szkoda nawet wspominać bo to bezmyślna , pazerna i dbająca tylko o swój interes, kupa chodzącego mięsa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.