zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Radni powiatowi m.in. z Koalicji Obywatelskiej złożyli wniosek o sesję nadzwyczajną w sprawie sprzeciwu wobec kopalni

Grupa radnych Rady Powiatu Zawierciańskiego z Koalicji Obywatelskiej złożyła dziś wniosek do przewodniczącej rady powiatu o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady.

Zwracamy się z prośbą o zaproszenie na wyżej wymienioną sesję wszystkich mieszkańców powiatu zawierciańskiego m.in. poprzez zamieszczenie zaproszenia na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Zawierciu oraz w mediach społecznościowych. Na prośbę mieszkańców powiatu zawierciańskiego zwracamy się z prośbą o zwołanie sesji na dzień 17 października 2019 roku na godziny wieczorne (nie wcześniej niż na godz. 18:00) tak, aby mieszkańcy powiatu zawierciańskiego mogli uczestniczyć w wyżej wymienionej sesji – napisali radni we wniosku.

Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej podpisali radni Koalicji Obywatelskiej oraz komitetu Zdrowy Powiat-Zdrowa Gmina: Maria Milejska, Zbigniew Rok, Karol Hadrych, Mariusz Piotrowski, Jarosław Kleszczewski, Teresa Mucha-Popiel, Grzegorz Piłka oraz Małgorzata Machura.

Do wniosku radni dołączyli projekt uchwały w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec planu budowy kopalni rud cynku i ołowiu na terenie powiatu zawierciańskiego.

Rada Powiatu Zawierciańskiego zobowiązuje Zarząd Powiatu Zawierciańskiego do powołania zespołu konsultacyjnego, składającego się z organów wykonawczych gmin wchodzących w skład powiatu zawierciańskiego oraz wszystkich radnych Rady Powiatu Zawierciańskiego, którego celem będzie wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie budowy kopalni rud cynku i ołowiu na terenie powiatu zawierciańskiego oraz podjęcie wspólnych działań, mających na celu zablokowanie tej inwestycji – czytamy w treści projektu uchwały.

W zaproponowanym porządku obrad nadzwyczajnej sesji rady powiatu znajduje się również dyskusja z udziałem mieszkańców powiatu zawierciańskiego.

2 KOMENTARZE

  1. Zdjęcie jest i to się liczy ,za parę miesięcy wybory do rady powiatu i darmowa reklama zawsze spada jak manna z nieba ,Mieszkańcy powiatu dziękują i pojawią się na nadzwyczajnej sesji .Powołajcie radni Powiatową Młodzieżową Radę Powiatu Następna nadzwyczajna sesja .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.