zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Radio Zawiercie: w piątek program wyborczy “Poznaj kandydatów do parlamentu” [ZAPOWIEDŹ]

W piątek 11 października w godzinach od 10:00 do 20:00 na antenie internetowego Radia Zawiercie nadawać będziemy cykl wywiadów z kandydatami do parlamentu.

Zestaw jednakowych pytań wysłaliśmy do tzw. jedynek, czyli pierwszych miejsc na listach partii startujących w wyborach, drugich miejsc na listach dwóch głównych komitetów – Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości – a także kandydatów z powiatu zawierciańskiego do szóstego miejsca włącznie.

Oto pytania, które skierowaliśmy do kandydatów:

1) Jaka jest Pani/Pana opinia na temat planów budowy kopalni cynku i ołowiu w regionie Zawiercia?
2) Co zamierza Pani/Pan zrobić, aby powstała obwodnica Poręby i Zawiercia?
3) Czy uważa Pani/Pan, że należy zmienić sposób wypłacania 500+? Jeśli tak, to jak?
4) Jak zagłosuje Pani/Pan w sprawach światopoglądowych? Np. LGBT, sprawy dotyczące Kościoła, przyjmowanie uchodźców
5) Co konkretnie chciałby Pan/chciałaby Pani zrobić jako poseł dla naszego regionu (powiatu zawierciańskiego)?
6) Co konkretnie chciałby Pan/chciałaby Pani zrobić jako poseł dla Polski?
7) Czy uważa Pani/Pan że gminy powiatu Zawierciańskiego powinny należeć do GZM (Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii)? Jeżeli “tak” to dlaczego i jak zamierza Pan/Pani wspierać ten proces? Jeżeli “nie” to dlaczego?
8) Czy jest Pani/Pan za przystąpieniem Polski do strefy euro? Proszę o uzasadnienie odpowiedzi.
9) Czy Pani/Pan zdaniem energetyka w Polsce powinna być oparta na spalaniu kopalin? Jeżeli “nie” to jakie Pan/Pani widzi alternatywy?
10) Jaką pierwszą inicjatywę ustawodawczą zamierza Pani/Pan zgłosić lub poprzeć po objęciu mandatu?

Radia Zawiercie można słuchać na stronie internetowej www.radiozawiercie.pl

4 KOMENTARZE

  1. GlosUJąc na Konfederatów głosujesz na PO .Przed chwilą przewodniczący Schetyna ogłosił współpracę pomiędzy tymi ugrupowaniami .A Korwin powiedział ,że najlepszym przyjacielem Polaków są MOSKALE a zsyłki na Sybir były formą dogodnej pracy dla Polaków .Ręce opadają do samej ziemi .h

  2. Redakcjo, znamy się nie od dziś ale proszę wytłumaczcie mi na jakiej podstawie, stwierdziliście że, dwa główne komitety to KO i PIS. Z tego co jest wiadome na podstawie PKW, głównych komitetów czyli takich które zarejestrowały kandydatów we wszystkich okręgach jest 5.

  3. Z doświadczenia wynika, że wypowiedzi kandydatów w kampaniach wyborczych, mają się nijak do późniejszego sprawowania władzy – pojedynczy poseł ( i to z wygwizdowa) nie ma posłuchu, bo jest trybikiem-maszynką do głosowania. Jedynie programy partyjne danych ugrupowań, maja szansę na realizację i to w przypadku uzyskania większości parlamentarnej. Byli i tacy POlitycy, co mieli to wszystko i nie zrobili zupełnie nic dobrego (pro rozwojowego) , wręcz przeciwnie – kazali tyrać do śmierci (w kraju BEZROBOCIA i wyzysku niewolniczego z przerostem oczekiwań w stosunku co do realnych możliwości: fizycznych, intelektualnych, oraz doświadczenia zawodowego, swych obywateli)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.