zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Radio Zawiercie: radny miejski krytycznie o prezesie ZGK. Odpowiedź prezesa: “Problemy, które są poruszane mają jedynie charakter politycznej nagonki”

W piątek 29 maja Gościem Dnia Radia Zawiercie był Henryk Mól, radny Rady Miejskiej w Zawierciu i przewodniczący Komisji Społecznej. W trakcie wywiadu krytycznie odniósł się do Krzysztofa Tomczaka, prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu.

Oto fragment wywiadu:

Teraz jak słyszę o tych działkach, jeszcze o tym, to jest niesamowita sprawa, żeby takie coś się działo. Spółka miejska, radni nie wiedzą nic, co się dzieje, a tam przetargi jakieś i prezes tłumaczy, po prostu traktuje nas jak dzieci, radnych – radny Henryk Mól.

A dlaczego Pan tak uważa? – redaktor Paweł Kmiecik.

No tak, to pismo, które było odpowiedzią dla Pani Mićki, no to jest stekiem takich wymijających odpowiedzi, że nie wiemHenryk Mól.

Co na to prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu? Zapytaliśmy.

Dziękuję za możliwość odniesienia się do wywiadu. Z uwagą przysłuchałem się słowom Pana Radnego Henryka który twierdzi, iż odpowiedzi na pytania Pani Radnej Ewy Mićka są wymijające. Uprzejmie proszę Pana Radnego Henryka o wskazanie w którym miejscu są „wymijające”. Uważam że odpisałem na pytania bardzo szczegółowo, a nawet poszerzyłem zakres odpowiedzi. Jeżeli którykolwiek z Radnych ma pytania jestem zawsze zawsze do dyspozycji aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i to wielokrotnie podkreślałem. W materiałach dostarczonych przez ZGK dla Radnych była moja wizytówka, mój numer jest ogólnodostępny, adres firmy wszyscy znają. Pragnę zaznaczyć, iż odkąd jestem Prezesem ZGK ani Radny Henryk Mól ani Radna Ewa Mićka nie byli zainteresowani spotkaniem ze mną i uzyskaniem odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Problemy, które są poruszane mają jedynie charakter politycznej nagonki, a nie merytorycznej rozmowy opartej na faktach. Pragnę zaznaczyć iż wszystkie działania w naszej firmie są w pełni transparentne i o planach inwestycyjnych informujemy właściwe organy. Korzystając z okazji pragnę jeszcze raz poinformować Radnych iż jestem zawsze do dyspozycji aby odpowiedzieć im na wszystkie pytania dotyczące gospodarki odpadami i działalnością ZGK w Zawierciu. Aby jednak mogło to nastąpić trzeba się ze mną spotkać – czytamy w odpowiedzi prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu Krzysztofa Tomczaka.

Cały wywiad z radnym Henrykiem Mólem, który był piątkowym Gościem Dnia Radia Zawiercie dostępny jest tutaj:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

11 KOMENTARZY

  1. Czy możemy prosić Pana Redaktora o przetłumaczenie wypowiedzi Radnego na spójny, zrozumiały i logiczny język?

  2. Heniu Mól i polityczna nagonka. Haha . Ten prezes z ZGK to dowcipny jest. Pewnie wszędzie widzi spiski dokoła,

  3. A może Pan Prezes ZGK skoro twierdzi że jest taki dyspozycyjny przyjdzie na sesję i wytłumaczy wszystkim mieszkańcom Zawiercia całą sytuację. My mieszkańcy czekamy.

  4. Czy to nie Prezes ZGK straszył w piśmie sądem Panią radną Mićkę? Prezes ZGK robi z mieszkańców miasta totalnych głupków. Jasne jest, że wycena działek jest znana. Prezes ZGK nic nie wyjaśnia. Dla Prezesa ZGK pytanie jest nagonką polityczną. Skoro wszystko jest nagonką polityczną to niech Pan Tomczak spieprza tam skąd przyszedł, a nie będzie się szlajał po Zawierciu.

  5. Cała nadzieja dotycząca losów miasta Zawiercie jest w Radzie. Prezydent to jakaś masakra. Jak można tak traktować mieszkańców swojego miasta. Znów jakaś podwyżka? Sprzedaż działek? Zwożenie śmieci z innych miast. Co to ma być?

  6. A mnie jest wstyd za “radnych”… Żenada! Tylko knucie spisków, wzajemnie oskarżenia, konkurs kto bardziej ukąsi. Mieszkańcy mają tego dość. Wyjdźcie na ulicę posłuchajcie swoich mieszkańców a nie wybujałego ego.

  7. Wystarczyło zerknąć na oświadczenie majatkowe pana prezesa. Rok temu jeszcze miał troszkę majątku a teraz (2019 ) musiał wziąć 1,2 mln. Pożyczek od osób prawnych by przeżyć. A wy twierdzicie,że sie dorobił.

  8. Mieszko Pisior przegoń tego łodnowieńca co to powtykał wszędzie swoich przedstawicieli łodnowy po urzędach spółkach samorządowych szkołach i przedszkolach, Tu by powinno się wołać o kontrolę i to nie jedną, Ile etacików pan konarski odnowił sowimi ludźmi ile było konkursów a ile przyjęć bez konkursów potajemnie bo koleżance koledze trza dać robotę, a jak tam losy znanej stażystki która jako jedyna dała się poznać publicznie ze znalazł się dla niej staż w urzędzie miejskim, czy jej kolega przedłużył jej umowę po stażu? na ile? weźcie zróbcie coś z tymi nieudolnymi rządami tego waszego prezydenta może wymiana na nowego lub nową będzie korzystniejsza dla świata zawierciańskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.