zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rada miejska zgodziła się na dyscyplinarne zwolnienie Ewy Mićki z RPWiK [AUDIO + ZDJĘCIA]

W środę 20 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zawierciu w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia radnej Ewy Mićki z Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Sesja rozpoczęła się od dyskusji dotyczącej tego, że w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia radnej Ewy Mićki wpłynęły dwa wnioski z Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W sesji nie uczestniczył prezes RPWiK Bogusław Piotrowski. W jego imieniu głos zabrał prokurent spółki Bartosz Koba, który próbował odczytać treść wniosku przedsiębiorstwa (wniosek dostępny pod niniejszym tekstem). W trakcie jego wypowiedzi prezydent Zawiercia Łukasz Konarski wyszedł na kilkadziesiąt minut z sali sesyjnej, w tym czasie m.in. pozował do zdjęć z Australijczykiem z Eurowizji Junior, który odwiedził dziś Zawiercie.

To, co Pan prokurent czyta, to mamy wszyscy w materiałach – mówiła Ewa Mićka.

Oto, co radna powiedziała podczas sesji w sprawie zarzutów pod swoim adresem:

Przed głosowaniem radny Zbyszek Wojtaszczyk pytał o możliwość głosowania tajnego. Mecenas Wojciech Berendowicz stwierdził, że nie ma takiej możliwości prawnej w przypadku takiego głosowania. Po zakończeniu głosowania ponownie głos zabrał Zbyszek Wojtaszczyk.

Jeżeli mogę na koniec: kilkanaście lat temu znalazłem się w podobnej sytuacji, jak Pani Ewa. Zdecydował sąd. Tu się stała rzecz, że w stosunku do pani Ewy została podjęta decyzja. Bez tego zdania, że zostało złożone zawiadomienie. Mój pryncypał postąpił tak jak postąpił, a sąd tak jak rozstrzygnął i teraz jestem szczęśliwy. Sąd to rozstrzygnie – powiedział radny.

PK

36 KOMENTARZY

 1. Wojtaszczyk jest już formalnie w odnowie czy tylko sie sprzedał? Może syn zostanie dyrektorem Osiru po tak owocnej współpracy na tej sesji?

 2. No i gdzie teraz drugiego takiego fachowca znajdą w Zawierciu? Co za strata dla firmy. Trzeba będzie gdzieś na Śląsku poszukać osoby z takimi kompetencjami, która nie będzie uwikłana w lokalne partyjne zależności i której będzie się chciało pracować. Będzie w tym mieście dobrze?

 3. Panie Prezydencie, jest jeszcze dużo instytucji, które Panu podlegają i tam też należy uporządkować sprawy personalne. Nie ma w Zawierciu świętych krów.

 4. Wojtaszczyk chciał się schować za tajnym głosowaniem ale się nie udało. Zawsze podejrzewałam, że jest fałszywy ale teraz jestem tego pewna.

 5. Ależ podniecajace są te zawiercianskie gierki! Co zrobi teraz radny Świderski, czy wytrzyma presję, a może się ugnie i przejdzie wewnętrzna odnowę? Czy Golenia załatwi fuche radnej? Kto następny w tym czyszczeniu stajni Augiasza? A co z miastem i z mieszkańcami? A nic, w d…. ich.

 6. Przeczytałam wniosek RPWiK i faktycznie nie chciałabym mieć w swojej firmie takiego kierownika. Mam wątpliwości czy Pani radna obroni się w Sądzie Pracy. Oczywiste jest jednak , że ten wniosek stanowi odwet Pana Prezydenta za działalność radnej w Radzie przy jednoczesnym szukaniu miejsc pracy dla swoich ludzi. To , że wniosek wpłynął, mając na uwadze osobę Prezydenta, mnie nie dziwi. Niemile zaskoczona jestem postawą radnych. Takie rzeczy, podjęcie takiej uchwały jest obrzydliwe i nie powinno mieć miejsca .

 7. Nawet zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Pan Prezes Piotrowski nie złożył. Mam pewność, że sprawa jest grubymi nićmi szyta. Już jest kandydat na stanowisko Pani Mićki z odnowy kolejny do dojenia. Na sesji nadzwyczajnej nie ma prezesa RPWIK, bo miał obowiązki służbowe. Oczywiste, że Bogusław Piotrowski stchórzył i wysłał pracownika. Mamy Prezydenta, który nawet na sesji nie potrafi usiedzieć na czterech literaci. Normalny Prezydent jest obecny na sesji. Konarski ma gdzieś sesję Rady Miejskiej traktuje ją niepoważnie. Ciekawe czy tak szybko Konarski i Piotrowski będą przepraszać Panią Mićkę, bo wielce prawdopodobna jest wygrana w Sądzie Pracy.

  • Wodociągi jak i senat do likwidacji. Jakie to będą oszczędności dla miasta i państwa. Skończą się wysokie nagrody i kupowanie stanowisk a i paliwa potanieja jak senat zlikwidują bo to koszt utrzymania senatu wliczony w ceny paliw

 8. Pani Ewo robota nie zając nie ucieknie ale w Zawierciowie gdzie panoszą się PiSiory jest już Pani spalona co zapewne ale mam nadzieję że teraz pokażę Pani kto to jest Mićka i w tej kadencji tak dołoży Pani tym pustakom że im w pięty wejdzie. Trzymaj się Ewka!!!!

  • Te zagrywki Pana prezydenta są takie sama jak w ZGK w latach 2011 – 2016 za panowania pani Sz… CHYBA TO CIOCIA więc nauka nie idzie w las. Może razem byli w USA u jej córki. Tam było tak samo szczucie jednego na drugiego. Paragraf 52 słyszalny był prawie każdego dnia. Polecenia wydawane po południu na e maila a zebrania o 7 następnego dnia. To jest odnowa Zawiercia. A pan prezes wodociągów opowiada o pozyskaniu środków unijnych jak się nie uda to mówi że zrezygnuje brawo tylko jeden wątek w jego wypowiedzi mi zapadł nowe rozdanie środków unijnych za 2 lata to jest tupet. Zawiercianie to nie barany.

 9. Obrzydliwe zachowanie jednych radnych względem drugich. PiS nie wzięło udziału w brudnej politycznej grze na szczeblu samorządowym. Rani opozycji mogli wyjść i bez kworum sesja przepadłaby. Czemu zostali? Pewne jest to, że od dziś nic już w tym mieście nie będzie takie samo, a stracimy na tym my mieszkańcy.

  • Smutne to wszystko i pogrążające zawierciańską elitę polityczną .Wychodzić z sesji dla zrobienia zdjęcia z piosenkarzem !!!Zadawać pytanie czy głosowanie może być tajne !!!Indolencja zupelna .Nie przyjść na głosowanie czyli postawa strusia ,który chowa glowę w piasek .Brak prezesa wodociągów czyli postawa Judasza .Takie zachowanie to budzą obrzydzenie wśród mieszkańców .Moralnym zwycięzcom tych rozgrywek jest radna Mićka .Jeśli taki miałbyć cel tego głosowania to został osiągnięty.I dziękuje losowi -nie muszę pracować w Zawierciu !!!.

 10. Ciekawe czemu tylu radnych nie przyszło. Nie jestem za panią Mićką ale w tym wypadku nie postąpiłabym tak po świńsku jak ci tchórze co nie głosowali. Życzę aby ich też zwolniono dyscyplinarnie, kanalie.

 11. Radny Henryk Mol zachował się bardzo przyzwoicie nie chciał brać udziału w sądzie kapturowym po prostu opuścił sale. Myślę że to co się stało jeszcze bardziej zjednoczy radnych

  • Ludzie, czy wy w ogóle czytacie to, o czym piszecie? Brak radnych PiS jako sukces tej formacji i wyraz solidarności z radną Ewą Mićką? Wystarczyłoby, żeby radny Mól został i wstrzymał się od głosu – wniosek by upadł. Tak samo w przypadku obecności na sali radnej Chawuły, Pietras (z domu Chawuły), Gajos czy radnego Goleni. Co śmieszniejsze, wystarczyła obecność i zagłosowanie przeciw przez przyjaciół politycznych, a więc radnego Grima czy radnej Grzebieluch. Skoro do radnej Mićki ustawili się w kontrze, to znaczy, że albo coś jest na rzeczy z zasadnością zwolnienia, albo są stanie radną poświęcić dla własnych korzyści. Tak czy siak, nie jest skandalem zachowanie radnych głosujących “za” (którzy de facto stwierdzali, że przewinienia opisane we wniosku nie mają związku z wykonywaniem przez radną Mićkę mandatu radnego (tylko i wyłącznie, bo o zasadności zwolnienia i tak zadecyduje sąd), ale brak aż 10 radnych na sali, w tym pani przewodniczącej, a więc od niedawna najlepszej przyjaciółki radnej Mićki, skandalem już jest. Rada praktycznie nic nie musiała robić, żeby radą Mićkę obronić. Wystarczyło być na sali i wstrzymać się od głosu (jeśli mieli podejrzenia, że to sprawa polityczna), a tak? Plus tej sytuacji dla radnej Mićki jest taki, że teraz wie, na kim może polegać, a kto z fałszywym uśmiechem przy pierwszej lepszej okazji ją sprzeda.

 12. Czytając to uzasadnienie, osoby które mają do czynienia z zamówieniami publicznymi powiedzą tylko jedno : osoba która odpowiada i nadzoruje jako kierownik postępowania przetargowe nie może działać w ten sposób. Osobę taką podczas prowadzenia postępowania przetargowego obowiązują pryncypia i szczegółowe zasady określone w Prawie Zamówień Publicznych i niezależnie czy zamówienie dotyczy 1 laptopa czy wielomilionowego zamówienia, zasady są takie same. Pani Ewa powinna to wiedzieć będąc na tym stanowisku. Nie można wykazywać ignorancji wobec oferentów. Może pójść z tym do sądów ale sprawa będzie dla niej przegrana. Mogła zająć się pracą w pracy, a nie politykierstwem.

 13. Wspolczuje Pani Ewie, niestety prawda jest taka ze prezydent szukał na Panią jakiegokolwiek „haka” żeby Panią upodlić i wstrętnie zwolnić. Odkąd weszła nowa władza to strach jest cokolwiek mówić, wszyscy się boja w pracy.. żeby wlasnie nie było takiej sytuacji. Straszenie ludzi i terror. Przez nowa władze i to co oni robia, zaluje ze mieszkam w Zawierciu-niestety.. prezydent chce usunac Panią Mićke a nie ma go na połowie sesji. To jest smieszne. Chowanie głowy w piach i wysługiwanie się pracownikami żeby się tłumaczyli. Wstyd za władze..!
  A Dominiczek powinien nauczyć się mówić, bo wczoraj wypowiadał się jak najgorszy wiesniak.

  • Jak radny Janus mówi tak jak pisze to szkoda tego komentować. W tym przypadku szkoła go nic nie nauczyła. Konarski też nic nie wyniósł z Uniwersytetu Śląskiego.

   • Omega należy to komentować jak wyraża się radny Janus ,jak wygląda jego styl pisania ,jaka jest jego wiedza ?doświadczenie .Dlaczego ???Bo reprezentuje nas wszystkich mieszkańców Zawiercia.

    • Zgadzam się. Oczywiste jest, że radny powinien umieć się wypowiedzieć, pisać, mieć wiedzę i doświadczenie. Jedno trzeba radnemu zabrać to smartfon, bo zachowuje się jak dziecko we mgle, które smartfona nigdy nie widziało. Radny jak radny, ale żeby 40-letni Prezydent i 26-letni prawnik na sesji bawili się smartfonami to już jest Muppet Show.

 14. Bycie samorządowcem w Zawierciu i okolicach jest związane z dojeniem nas mieszkańcówJestem radną (y) to mpgę załatwić robotę sobie moim pociotkom i innym przydatnym mi ziomalom To tu tak się kręci .

 15. Takie rzeczy się mszczą .Taki jest los. To co się dzieje to jest horror. Szkoda mi Pani Ewy zwyczajnie po ludzku .Wojtaszczykowi nie zależy ostatnia kadencja . Mogę go zrozumieć o tyle że Konarski zwolniłby pewnie jego syna albo zdegradował.

  • Bycie samorządowcem to odpowiedzialność za jego mieszkańców ich dobrostan związany z infrastrukturą miasta ,co powiązane jest z przyciąganiem przedsiębiorców ,którzy tworzą miejsca pracy .W Zawierciu bycie samorządowcem to dbanie tylko i wyłącznie o swoje interesy .Jakie miasto tacy ludzie .Pojawiają się słowiki ,coś jednak się ruszyło grupa ludzi ,którzy przeciwstawili się budowie kopalni ,klub kibica zawierciańskiej siatkówki ,członkowie UTW .Mam nadzieję ,że to miasto się odrodzi .

 16. Obserwując sesję rady miasta jako mieszkanka Zawiercia jestem zbulwersowana. Przecież zostaliście powołani przez mieszkańców miasta do reprezentowania nas w sprawach istotnych dla miasta A nie jako Sąd. Rzeczywiście jak w filmach Barei. Wstyd dla miasta. Rozliczymy Was w następnych wyborach. A radny Janus po wypowiedziach oraz bawieniem się komórką na sesji widać że nie dorósł do funkcji radnego.

 17. Skoro już o przetargach mowa i tak szczegółowo podchodzimy do tematu zamówień publicznych to czy nikogo nie zastanowił ostatni post portalu UM. Rozpoczął się remont na ulicy Sienkiewicza – remont prowadzi firma Bud-Rem Tomasz Skipirzepa. Czy to nie ta sama firma która była odpowiedzialna za “sławny” już remont niecki basenu miejskiego i późniejsze kawałki smoły we włosach dzieci kąpiących się w nim ? Czy to nie ta sama firma która wykonywała remonty w parku miejskim i placu zabaw (tu oczywiście nie ma sie do czego doczepić). Moje pytaniem jest czy w całym Zawierciu do przetargów na prace remontowo-budowlane startuje tylko jedna firma lub czy nie jest dziwne że tylko jedna firma te przetargi wygrywa ? Czy nie jest to kolejna rekompensata dla “zasłużonych”?

  • Że Radna to jedno, ze pracownica to drugie. Złą pracownicę szefunio chce wylać i to jest normalne. Rada ma wyrazić zgode na propozycję szefa o zwolnieniu pracownicy w trybie natychmiastowym.
   Gdyby radna była taka nijaka,bezbarwna i sliska jak mała salamandra a do tego jeszcze glupiutka, to kto wie jaki bylby wynik głosowania.
   Ilu to radnych pracuje w instytucjach na różnych stanowiskach i czy nie zdarzaja im się niedociągnięcia w pracy? Może by zaprosić na sesję takich szefów i spytać jak się radni sprawują jako ich podwładni?

 18. Dziwne zachowanie zwalania jeden na drugiego a pewnie jest tak że dana osoba z radnych nie przyszła sobie o tchórzostwo ją obleciało a teraz wypisuje głupoty, Dlaczego na sesji nie było aż tak wiele radnych? dlaczego klub PIS nie mógł głosować? kto tym ludziom zabronił? Przecież żyjemy w cywilizowanym kraju

 19. Słuchojta a nie jest to ci jakoś ustawka bo mi sie to tak jakoś nie za bardzo widzi.Takie to mi sie widzi nie widzi jakoś tak

 20. Małorolny przeczytałem zawiercie nasze miasto i to jest ustawka nie tylko na micke .Zwalniam z pracy a powód e-mail i na moją prywatną pocztę .Gdyby odpowiedziała to wtedy byłaby jazda ,a tak to sprawę ma wygraną .Co dalej z tą ustawką zobaczymy jaķie grzyb z tego wyrośnie .Bum cyk .bum cyk .

 21. A czy poza zwolnieniem (w bardzo upokarzający sposób) nie ma prezes innych środków porządkowych? Upomnienie? Wpis do akt? Każdy ma prawo popełnić błąd; kara powinna być stopniowana. Gdyby w ten sposób karać w każdym zakładzie pracy, to słowo daję, trzeba by zwolnić z połowę pracowników.

 22. Może najmądrzejszy prawnik Berendowicz zapomniał ,że KP przed zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy ma do zastosowania inne środki dyscyplinujące pracownika ,taka gradacja ma miejsce
  Panie prezydencie zatrudnić lepszego prawnika bo skończy pan podobnie jak były włodarz Ryszard M.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.