zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Rada Miejska w Zawierciu w latach 1994-2018: tak wyglądali radni i kolejni prezydenci miasta

Pierwszym prezydentem Zawiercia po transformacji ustrojowej był Roman Flak (w latach 1990-1994). Były włodarz miasta 9 sierpnia skończy 68 lat.

Od kadencji Rady Miejskiej i prezydenta Zawiercia rozpoczętych w 1994 roku zawierciański magistrat przygotowuje po każdej czterolatce zbiorczą informację z nazwiskami i zdjęciami członków rady miasta i prezydium.

Oto skład kolejnych rad miasta i nazwiska prezydentów Zawiercia oraz ich zastępców w latach 1994-2018:

47 KOMENTARZY

  • Do SzA – masz pretensje do wyborców ,że tak głosowali ,ale na kogo mieli głosować skoro mieliśmy do wyboru takich kandydatów ?Osobiście nikt mi nie odpowiadał, jednak głosowałam.Poprzednik nic dobrego,a i nowy nie za bardzo.Chetnie zagłosowałabym na Pana Mazura !

 1. Ty już nie komentuj bo za grosz odwagi nie masz do podejmowania rozmów a zaczynasz tylko. Skończ już…bo po ostatnich komentarzach to Zawiercie bokiem ci wychodzi

 2. U niektórych tych osób bywałem w UM. Mogę powiedzieć, że na niektórych się zawiodłem…bo jak chciałem aby mi pomogli w wielu sprawach to niestety odmowę dostawałem i nawet nie potrafili odpisywać na listy. Szkoda że ludzie nie wiedzą na kogo głosować z dobrych środowisk i nieoriętują się w tych sprawach. Zresztą… Widać po owocach pracy.

  • RYSZARD MACH NAJLEPSZYM PREZYDENTEM MIASTA ZAWIERCIE W HISTORII !!!!!! Ronda, fontanny, ulice, szkoły, strefa aktywności gospodarczej, kanalizacja, energooszczędnego oświetlenie… który może się równać? Żaden. RYSZARDZIE, dziękujemy za wszystko i będziemy o Tobie pamiętać, nawet jeśli ta hucpa polityczna i nagonka na Ciebie będą trwać. ZAWIERCIANIE!

 3. Zgadzam się, tak jak miasto rozwinęło się dzięki Ryśkowi Machowi, najbardziej ludzkiemu prezydentowi, nie rozwijało się za żadnego prezydenta

 4. Ale dlatego wolę już PIS bo coś powoli się zmienia w Polsce… Dlatego z tego środowiska będę wybierał. Mam nadzieje że nie zawiodą moich oczekiwań i obietnic jakie złożyli.

 5. Ryszard Mach poświęcił dla miasta całe swoje życie i co dostał w zamian? Oskarżenia z ust przestępców i infamię za czyny całej grupy ludzi. Wszyscy byli poumaczani, a beknął tylko on, a reszta teraz taka święta, nie Panie Grim?

 6. Już gorzej niż z łOdNowa i Konarskim nie będzie – takich niedorajd to jeszcze kiedy było i długo po nich nie będzie!

 7. Rysiek the best bez dwóch zdań. A ci co na niego napierdala** publicznie ze ormo PZPR sami są beznadziejnymi hipokrytami jak pan gGRIM w kampanii – panie grim, a jak pan był wice u Ryska i brał pan kasę od niego to panu nie przeszkadzało ze był w PZPR???? Hipokryzja i chamstwo malućkich ludzi!!!

  • Rysiek by dziś ogarnął temat, to nie to co ta biedota intelektualna z odnowy czy ciamajdy z po z poprzedniej kadencji. Rychu trzymaj się!

 8. Ooo pan grim na tablicy kadencji 2002-2006 zastępca prezydenta Ryszarda Macha – to wtedy pan nie wiedział o PZPR i o ormo? Czy panu nie przeszkadzało bo kasa się zgadzała?

 9. Kiedyś to byli ludzie znający się na rzeczy.. a dziś? Konarski, Chawula.. biedne to Zawiercie dzisiaj… marne merytorycznie. Może wrócą lepsze czasy!

  • Kurdupel Ryśkowi teczkę nosił i lizał mu tyłek. Zadał się z babami i to go POwaliło. Zawdzięcza wszystko Ryśkowi bo gdyby nie On to by do tej pory chodził w potarganymi dresie.

   • Oprócz wyzywania tego biednego 70cio latka od kurdupla (z brakiem szacunku nie zgodzę się nigdy) jestem w stanie się podpisać pod ta wypowiedzią.

 10. #MIESZKO jest huuurrrraaaaa dawaj MIESZKO wieczorem ide na grylla bedziem fleka ciagnac-:) MIESZKO MIESZKO

 11. #MIESZKO poziom Twojej kultury…..no gratuluje! Wadim Tyszkiewicz prezydent Nowej Soli taki gosc “z kohones”jest potrzebny w naszym miescie

 12. MOJA OCENA: MAZUR 2/10, MACH 8/10, GRIM 5/10, KONARSKI (OCENA CZĄSTKOWA PO TYM CO WIDAĆ PO 7 MIESIĄCACH) -163/10

 13. Panie Konarski – tak wiele było panskim zdaniem źle za kadencji grima, a widze tam na tablicy Pańską twarz, dosyć uśmiechniętą, przez 3 lata pan kase brał, a pozniej jak grim z roboty wyrzucił to sie pluje jadem…

  • Oczywiście, Konarski jako wiceprezydent (3 lata na 4 kadencji) ponosi w dużej mierze współodpowiedzialność za to co działo się w mieście, a więc niech nie gada, że jest inaczej, BO ZA COŚ KASĘ BRAŁ, A JAK NIE JEST ODPOWIEDZIALNY TO ZA CO BRAŁ???? NIECH ODDA !

 14. POPATRZCIE WYBORCY! PAN REDAKTOR OTWIERA NAM OCZY. PRZY KORYCIE OD LAT MNIEJ WIĘCEJ TE SAME MORDY – POPATRZCIE, JAK ŁADNIE ZAMIENIAJĄ SIĘ STOŁKAMI. KIEDY MY WRESZCIE POZBĘDZIEMY SIĘ TYCH W WIĘKSZOŚCI NIEPRZYGOTOWANYCH, PROSTACKICH KARIEROWICZÓW???!!!!! WON BEZWSTYDNI KORYTOBIORCY !!!!!!!

  • Pan redaktor ci oczy otwiera? Jakbyś ty i tobie podobni, choć odrobinę orientowali się sprawami samorządu, a nie pluciem w internecie, to te tabla z twarzami radnych od 1994 roku widzielibyście od co najmniej 15 lat, bo od takiego czasu wiszą i są sukcesywnie dodawane, na sali sesyjnej urzędu miasta. Na sesje może przyjść każdy, a sesji jest w roku przynajmniej 12 czyli gładko licząc mieliście około 180 okazji sami sobie oczy otwierać. A tak to tutaj uprawiacie pseudo politycznę żulerkę.

 15. Dzięki, że mamy Prezydenta Łukasza Konarskiego który wiedział , że z KARŁEM nie ma co się zadawać . Wygrał wybory i pokonał komunę. Zawiercie jest wolne od liliputów.

  • Gdyby konarski dziś kandydował (po tym jak dał się poznać) nie zajął by nawet 3go miejsca w wyborach. Wiem to na bazie rozmów z wieloma osobami które na niego zagłosowały i nie zrobią tego nigdy więcej w życiu !!!!!

  • #WYZWOLONY
   Nooo, istny cudotwórca! Pokonać coś,czego nie ma, to dopiero sukces! A z szafowaniem tymi karłami,liliputami itp to radzę uważać,bo nie darmo mądrość ludowa głosi: “Wielki jak brzoza, a głupi jak koza”.

 16. Do kogo mamy pretensje do siebie drogi wyborcy Zawiercianie frekwencja nikla wybieramy te same osoby co widac powyzej na tablicach…….potem narzekamy ze zle ze tam to……kielba wyborcza dziala potem tak jest jak jest……..Konar z pustego nie naleje, Krasnal szczeka bo koryto polecialo…Pis i sympatyczna Pani…..co moze nie przebicia u Jarka czy Mateusza nic sie nie zalatwi dla Zawiercia te same problemy od lat co wybory mozna by wklejac obwodnica,galeria,SAG=praca,GZM,kopalnia i tak od 89 roku………

 17. Nienawidzę samorządu za to, że pchają się do niego w większości nieudacznicy, którzy na normalnym rynku pracy byliby bez szans. Właśnie tacy “politolodzy” jak pan konarski i inne tego typu talenty wuefiści… Szkoda, że nie idzie tam nikt wykształcony i ktoś taki, kto poradził sobie we własnym życiu (np. przedsiębiorcy). Skoro ida tam w większości gołodupcy którzy sami sobie nie potrafili życia zorganizować i odnieść sukcesu, to jak mogą układać życie całej społeczności?????? Ale to wina społeczństwa, że wybiera takie dziadostwo…

 18. Spadaj MYDOLIKU. Każdy za swojej kadencji coś dołożył bo widać że się zmieniło Zawiercie. Dworzec kolejowy, fontanna, SAG, Tour de Pologne, teraz rewitalizacja alejek w parkach, modernizacja Szpitala i nowe osiedle na Przyjaźni, ruszył przetarg na obwodnicę, zmiana nawierzchni chodników wcześniej, ronda w mieście przecież, oświetlenie w parkach, nowe Virtu, AXA, awans Aluron Virtu, budowa świątyni i parafii p.w. Św. Jana Pawła II … wszyscy coś dołożyli jakby nie było. Lecz są też niepotrzebne inwestycje i nieudane: drzwi do nikąd na Piłsudskiego, tęcza w parku którą zniszczyli i dobrze, jakiś blok skalny ze złomem i kula z drutem w parku obok nocnego Góral, kolejne Lidle i totalny niewypał Inter Marche, zadłużenie Szpitala, afera korupcyjna, problemy w Urzędzie Pracy, opóźnienia z budową Galerii i obwodnicy… Także Zawiercie wciąż potrzebuje kompetentych ludzi, którzy będą rozwijać miasto i poprawiać wizerunek oraz być na straży prawa i wartości… Tego sobie życzmy na dalszą przyszłość…

  • #MIESZKO
   A w 1847r. pierwszy pociąg Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej przejechał przez Zawiercie! I tak to się zaczęło.

  • #MIESZKO
   I najważniejsza zmiana: w mieście było kilkanaście zakładów pracy i dwa kościoły, a teraz jest na odwrót.

 19. #MIESZKO rzeczywiscie bardzo duzo sie zmienilo……..porownaj inne miasta woj.slaskiego o.podobnej wielkosci wypadamy po prostu blado….bardzo blado! #HISTORYK dobrze ze Kromolow sie nie zgodzil na linie wiedenska bo Zawiercie by bylo dzielnica Kromolowa

  • Tak, zgadza się. To głównie dzięki kolei Warszawsko-Wiedeńskiej Zawiercie się rozwijało stopniowo oraz przemysłowi bawełnianemu i Hucie Szkła wysyłając właśnie koleją materiał… ale otwierają się nowe branże w których również możemy się rozwijać. I o to chodzi…

   • Czyli zniszczyliśmy wszystko aby zaczynać od początku? Historia zatoczyła koło niczego nas nie ucząc?

 20. Dlatego powtórzę jeszcze raz, ciągle potrzeba ludzi którzy mądrze będą podejmować decyzje i zarządzać miastem oraz zachęcać przedsiębiorców i inwestorów do Zawiercia a nie brać do swojej kieszeni i doić z zawierciańskiego koryta i marnotrawić pieniądze na głupie pomysły które nie służą mieszkańcom a tylko ośmieszają miasto przed gościami.

 21. Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby też otworzenie np. składów magazynowych przy głównych drogach do przeżutu towarów do strategicznych i kluczowych firm dzięki czemu czas transportu znacznie by się skrócił…

 22. Zawiercie jest położone właśnie przy drogach głównych więc możnaby ten aspekt wykorzystać… ale nie będę odbiegał od tematu. Moim zdaniem mądry zgrany włodarz z radnymi oraz mieszkańcami kluczem do celów i planów na dalszą przyszłość…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.