zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Masz pytanie dotyczące likwidacji gimnazjów w Zawierciu? Przyjdź na spotkanie [AKTUALIZACJA]

W przyszłym tygodniu w Zawierciu odbędą się dwa spotkania dotyczące reformy edukacji.

Reklama

W związku z wdrażaną od 1 września 2017 roku Reformą Oświaty, zapraszam Rodziców  uczniów klas VI i III szkół podstawowych z Gminy Zawiercie na spotkanie informacyjne.

– klas VI szkół podstawowych odbędzie się w dniu 6 lutego 2017 roku  o godz. 18.00    w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu, ul. Piastowska 1.

– klas III szkół  podstawowych odbędzie się  w dniu 8 lutego 2017 roku  o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu, ul. Piastowska 1.

Do udziału w spotkaniach zaproszono przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Sosnowcu.

W spotkaniach będą uczestniczyć dyrektorzy zawierciańskich gimnazjów i szkół podstawowych. Celem spotkania jest przekazanie informacji Rodzicom o możliwościach i kierunkach rozwoju ich dzieci w dobie wdrażanych zmian w oświacie.

Zgodnie z informacją na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej stopniowe wygaszanie gimnazjów rozpocznie się od  roku szkolnego 2017/2018 i tym samym w kolejnych latach rekrutacja do tych szkół nie będzie już prowadzona. 1 września 2017 r. uczniowie kończący w roku szkolnym 2016/2017 klasę szóstą szkoły podstawowej staną się uczniami siódmej klasy szkoły podstawowej.

W roku szkolnym 2018/2019 ostatni rocznik dzieci klas trzecich ukończy gimnazjum. Od 1 września 2019 r. w ustroju szkolnym gimnazja nie będą już funkcjonować. Od 1 września 2017 r. planujemy wprowadzenie branżowej szkoły I stopnia w miejsce zasadniczej szkoły zawodowej. Wprowadzenie branżowej szkoły II stopnia dla absolwentów branżowej szkoły I stopnia rozpocznie się od roku szkolnego 2020/2021.

Szczegółowe informacje o reformie dostępne TUTAJ.

 

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.