zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Przy ul. Marszałkowskiej w Zawierciu powstała instalacja z karmnikiem, kwiatami i spodniami. Ma zachęcać do przekazywania roślin doniczkowych

Przy posterunku straży miejskiej ul. Marszałkowskiej w Zawierciu stoi instalacja składająca się ze spodni, butów i karmnika dla ptaków.

Standardowe doniczki odchodzą do lamusa, a pomysł aranżacji przestrzeni ma związek z akcją wymiany kwiatów, która trwa przed Referatem Rewitalizacji przy ul. Marszałkowskiej 29 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Zapraszamy do przekazywania lub adopcji roślin doniczkowych. Dzięki użyciu prostych i łatwo dostępnych elementów dekoracyjnych powstał kwietnik, który zwraca uwagę przechodniów. Do akcji włączyli się mieszkańcy miasta. Spodnie to pomysł Kreatywnej Grupy Crazy Town, a przedstawiciele Forum Przedsiębiorców Starego Miasta dostarczyli kwiaty – czytamy w odpowiedzi Sylwii Kwiecień z Referatu Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Zawierciu (odpowiedź przekazana przez naczelnika wydziału komunikacji).

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

38 KOMENTARZY

 1. Bardzo fajna inicjatywa. Moje kwiatki się rozrosły, a planuję remont mieszkania, to was odwiedzę i przekaże wam moje roślinki. Pozdrawiam. Ekstra pomysł.

 2. Ten półczłowiek jak by mógł to wysikałby się na Marszałkowską, w międzyczasie otworkiem wyjdzie ptak i się zerżnie i zostawi tam smród od tak. Kuriozalne i słusznie krytykowane drzwi zostały pobite. O Zawierciu dawno nie było głośno.

 3. Taka instalacja na miarę Zawiercia to flacha dobry gorzoły i gornek z prażunkami w skali 10:1. Wtedy wszyscy byliby zadowoleni.

 4. Gdy były wyniki ankiety to urząd twierdził, że 1200 osób to nie wszyscy mieszkańcy? Ile mieszkańców włączyło się w projekt? Jeśli ankieta jest krytyczna wobec włodarza to nie ma znaczenia, jeśli działania kilku mieszkańców wpisują się w działania włodarza ma duże znaczenie.

  • Niech Redaktor napisze, czy na ową instalację zostały przeznaczone jakieś środki publiczne czy też nie, bo z tekstu nie wynika to jednoznacznie. Jeżeli jest to społeczna inicjatywa, to widać jak niektórym komentujacym niechęć do Konarskiego odjęła zdolność zdrowego rozumowania. Gdyby prywatny właściciel przy swojej bramie na tej ulicy wystawił taka instalację z prośbą o zostawianie kwiatów, to pewnie niektórzy z nich piali by z zachwytu nad pomysłem. Jednak instalacja znalazła się obok komisariatu Straży Miejskiej, a to oznacza, że jest rekomendowana przez Konarskiego, a wtedy to już lepiej niech element szcza w tej bramie, niźli miałyby być tam kwiaty kojarzone z Konarski. Ogarnijcie się trochę ludzie.

   • Proszę przestać bajki opowiadać, że jeśli mieszkańcy są krytyczni wobec tego co dzieje się w mieście to się równa niechęci wobec Konarskiego. Równie dobrze można powiedzieć, że włodarz ma chęć wobec jednej ulicy i niechęć wobec innych ulic, dzielnic. Mamy piękną willę Erbego. Dlaczego włodarz nie chce kupić tego budynku, aby stał się wizytówką miasta? W przeciwieństwie do budynku synagogi jest w dobrym stanie. Niech włodarz się ogarnie i częściej posłucha co mają do powiedzenia mieszkańcy miasta, a nie traktuje ich jako zło konieczne i wrogów tylko dlatego, że są krytyczni wobec jego planów w sprawie Marszałkowskiej.

 5. Wszystkie “inicjatywy” na Marszałkowskiej są realizowane ze środków publicznych – istnieje obok SM taki twór jak Referatu Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Zawierciu . Osiedla pozbawiono środków finansowych natomiast na Marszałkowskiej realizuje się pomysły na skalę Misia.

 6. Rzeczywiscie, lepiej nic tam nie robić, zważywszy że istotą tego sporu zaczynają się robic stare gacie, rozklekotana drabina i trzy deski na krzyż. Doszliśmy zatem do absurdu, faktycznie na miarę Bareji, pokazuje to tylko jak bardzo jesteśmy na lokalnym szczeblu podzieleni, podobnie jak na wyższym – Kaczyńsko Tuskowym. Niech będzie jak było, element niech szcza po bramach, a tamtejsi mieszkańcy niech nie marzą o lepszych warunkach do mieszkania, bo getto ma to do siebie, że dla jego mieszkańców nie ma żadnych praw.

  • Na Marszałkowskiej będą termomodernizowane budynki należące do miasta. Więc nie przesadzaj, że nic nie będzie robione. Kwestią zaporową jest synagoga. Dlaczego miasto ma priorytetowo w pierwszej kolejności remontować budynek synagogi przejęty w tym roku jeśli są budynki, które od wielu lat czekają w kolejce na remont? Kwota 3 milionów jaką ma dać miasto jest rodem z kosmosu.

 7. Do MIESZKANIEC weź ty się lepiej stuknij w łeb. Chcesz żeby wszyscy się dowiedzieli kim jesteś i jakie stanowisko piastujesz? Wypadało by się samemu przyznać zanim wszystko wyjdzie na jaw. A jazdy taki projekt przechodzi pt,ez opinie prezydenta miasta i to on decyduje. Naszemu panu prezydentowi najwidoczniej bardzo się to spodobało. Niedaleko jest przedszkole będzie co dzieciom tłumaczyć dlaczego karmik dla ptaszka jest w męskim kroczu .

  • Pani E., po co Pani tak się piekli? Jeżeli ma Pani takie skojarzenia, to Pani problem, od tego są psycholodzy. Zawsze budkę można dac stopień niżej i wtedy instalacja nie bedzie już siała zgorszenia w Pani głowie. Proszę mnie przedstawić skoro wie Pani kim jestem. Czekam.

 8. ???….. Niech już te wybory się odbędą bo ten Pan Konarski już chyba nie wie co wymyślać…. i młodzież wkręca robiąc wodę z mózgu….. Naprawdę, pomysły prosto z PO SLD PSL ale w nowym wcieleniu pod nową nazwą….. Odnowa ?

 9. To coś tam koło Straży Miejskiej powstało bo jakby gdzie indziej by zainstalował Konarski to by to znikło migiem jak ta “tęcza” co kiedyś była w parku ale na szczęście znikła tak szybko jak się pojawiła….. Naprawdę, nie ma Pan co robić? Są poważniejsze sprawy niż wypychanie spodni ziemią i stawianie karmika w kroczu…… ale pan to specjalnie robi bo wie pan że skompromitował się już przed mieszkańcami i robi pan na złość……

 10. Czas i ludzie pana rozliczą panie Konarski za to co pan robisz i marnujesz pieniądze w to co niepotrzebne……

 11. Po co jest ten miś?

  – Właśnie, po co?

  – Otóż to. Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu .. i co się wtedy zrobi?

  – yy protokół zniszczenia ??

  – Prawdziwe pieniądze, zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach

 12. Czy naprawdę jedynym rozsądnym prezydentem Zawiercia był Ryszard Mach? Co by o nim nie mówić, ronda, ulice, remonty szkół, strefa aktywności gospodarczej, park technologiczny, remont przychodni i wiele wiele innych… A te młotki? Albo drzwi do 3go wymiaru, albo srajniki dla proszków na zapomnianej marszalkowskiej. Mój Boże, dokąd to wszystko zmierza….

  • Tak, Rysiek za swoje “rozsądne” gospodarowanie przebywa na przymusowych wczasach. Tam, pośród lasów, odzyska siły, wspomni czasy gdy mógł rządzić po gospodarsku, “Czynami, nie słowem!”, jak prawdziwe Słońce Jury. Oj, tęskno działaczom za nim, tęskno. Taaakie bankiety i rauty przepadły i z taksówkarzem nigdy nie było takich problemów. To byly czasy.

 13. Przecież to jakaś porażka, farsa co się tu dzieje jaki prezydent takie miasto szkoda gadać. Nietylko Bareja miał by co tu kręcić tu zapowiadają się kolejne odcinki Alternatyw z prezydentem Aniolem w roli głównej ? Kolejna klapa i wstyd. ?
  Ludzie drzwi do lasu umywaja się do tej kolejnej parodii rodem z Zawiercia.
  To na co zaglosowaliscie to macie skończyło się malowanie i tancowanie zaczal się cyrk Mounte Pauntona.
  Już gorszego osmieszenia tego miasta być niemoze.

 14. Konarski ośmiesza Zawiercie…..ale mieszkańcy na to nie pozwolą i zdołam jeszcze wytrzymać te kadencję wstydu i marnotrawienia kasy. Refleksja przyda się też mieszkańcom na kogo w końcu warto głosować po tych latach drzwi do nikąd i spodni z ziemią…. Ja mówię krótko….. wolę PIS bo przynajmniej pieniądze trafiają do rodzin i pracowników, wolę ich politykę niż to co pokazuje Konarski, Trzaskowski, PO PSL SLD LGBTQ KONFEDERACJA….. Wolę Panią Beatę Chawułę niż to całe grono urzędasów z Urzędu Miasta którzy od 15 lat siedzą i nic nie robią i uważają się za kastę i myślą że wszystko im wolno. Środowisko totalnie zakamuflowane które uwikłane jest znajomościami i układami gdzie trudno jest pracować całkiem nowej osobie z kompetencjami….. wielka mafia i kasta z UM się zrobiła. Zwykły mieszkaniec nic nie załatwi tam bo cię spławią i odeślą z kwitem…..taka jest prawda….Tfuuu….

 15. Wszyscy WON i do wymiany…..mam nadzieję że jak PIS dojdzie do władzy co jest to najbardziej prawdopodobne to będzie inaczej. U nas niestety nie da się odczuć tej zmiany gdyż tak jak wspomniałem wcześniej……w UM panuje mafia i kasta która uważa że może pozwalać sobie na wszystko….. otóż chcę wam powiedzieć że te stołki których się tak mocno trzymacie będą dla innych którzy inaczej będą zarządzali miastem…… pamiętajcie o tym….

 16. Wy nie zajmujecie się rodzinami, wy nie zajmujecie się mieszkaniami i SAG, wy nie zajmujecie tym aby mądrze zagospodarowywać pieniędzmi, wy nie słuchacie woli większości mieszkańców miasta. Zatrudniacie niekompetentnych ludzi i robicie z miasta city games….. młodzież powinna się uczyć i oczywiście mieć praktyki w UM ale decydujący głos należy do dorosłych i doświadczonych osób a wy bawicie się kiedy jest burdel i potrzeba rąk do pracy….. tfuuuu….. wstydźcie się!

 17. Brawo Mieszko. Jeśli możesz wpływ na zmianę w tym mieście, to działaj. Pokażcie, który Prezydent w Polsce ma małoletniego zastępcę, maluje obrazy, tańczy z mieszkańcami, zwiększa liczebność klas. Normalny dorosly, to zajmuje się raczej poważnymi sprawami. Współpracuje z mieszkańcami, rozwija strefę gospodarczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.