zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Przy ul. Kościuszki w Zawierciu znaleziono nieżywe szczenięta w reklamówce

W czwartek 17 sierpnia w Zawierciu w rejonie szalet miejskich przy ul. Kościuszki w szczelnie zamkniętych reklamówkach znaleziono dziewięć szczeniąt. Niestety zwierzęta nie przeżyły.

Zawierciańscy policjanci ustalają świadków i okoliczności zdarzenia, do którego doszło w rejonie szalet miejskich przy ul. Kościuszki w Zawierciu. W dniu 17 sierpnia około godz. 18:00 w jednym ze śmietników ujawnione zostały dwie, żółte szczelnie zawiązane reklamówki, w środku których było łącznie dziewięć szczeniąt. Zgłaszająca próbowała ratować zwierzęta.

Pomimo podjętych czynności, nie udało się ich ocalić. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w tej okolicy widziany był mężczyzna z żółtą reklamówką, który przebywał tam przez pewien czas. Mundurowi będą sprawdzać przekazane informacje.

Zgodnie z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt, za zabijanie lub uśmiercanie zwierząt grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Policja prosi wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje związane z tym zdarzeniem o kontakt z zawierciańskimi policjantami tel. (32) 67-38-200 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej: dyzurny@zawierce.ka.policja.gov.pl a także anonimowo za pomocą formularza “POWIADOM NAS” zamieszczonego na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.