zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Przerwany wywiad Gość Dnia Radia Zawiercie z radnym Damianem Świderskim [WIDEO]

Rozmowa miała dotyczyć głównie spraw z życia miasta. Miała jednak zupełnie inny przebieg – radny na początku wywiadu przytoczył prywatną wiadomość od prowadzącego wywiad z czerwca 2019 roku i stwierdził, że ta prywatna wiadomość była “chamska i nieprofesjonalna”. W czerwcu 2019 roku po kilku ponowieniach zaproszenia i ostatecznym odmówieniu przez radnego udzielenia wywiadu bez podania przyczyn redaktor napisał w prywatnej wiadomości “Jak przypomnisz sobie o mnie przed wyborami, to wtedy ja będę pamiętać dzisiejszą rozmowę”. Nagranie zakończyło się przerwaniem wywiadu. Próbował rozmawiać Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

40 KOMENTARZY

 1. Przed wyborami chodzą tacy mili , częstują słodyczami a po wyborach liczy się tylko własny interes i swojego miejsca zamieszkania. Może są wyjątki. Ja nigdy radnej z mojego rejonu poza czasem przed wyborami nie widziałem w dzielnicy. Taka niestety jest prawda. Ciekawe ilu z nich by nie kandydowało do RM gdyby nie było diet tylko całkowicie społecznie za darmo ? Kiedyś chyba tak było.

  • Jeśli komuś coś się zarzuca to trzeba pamiętać co a nie rzucać słowa na wiatr. Przepraszam, może się mylę bo z savoir vivre sam nie do końca jestem obyty i łatwo kogoś oceniać gdy się nie jest na antenie…. Ale myślę że jeśli ktoś jest osobą publiczną a w tym przypadku bycie radnym wymaga się pewniej profesji, kultury jako gość na antenie obojętnie jakiego programu i lepiej stonować argumenty bo mogą się obrócić przeciwko wypowiadającemu się. Poza tym totalną klapą na wizji jest bujanie się i kręcenie na fotelu. Ja wiem że życie radnego jest w ciągłym stresie ale są pewne wymagania. Stukanie o blat palcami czy rękoma no…nie jest na miejscu. To w sumie drobne szczegóły ale bardziej grubsze jest to że się nie pamięta argumentów podczas zarzucania komuś czego to już klapa totalna… Savoir vivre tego niewybacza i warto wiedzieć co się mówi….

 2. W sprawie kontrowersyjnych inwestycji mówią o tym, o czym wszyscy wiemy (poza personalnymi wybiegami). Tylko pytania do prezydenta (a w zasadzie konkretne odpowiedzi) mogą coś wnieść do sprawy, ale ten jak na złość, rozmowny nie bywa. Można też zapytać radnych, którzy głosowali w tych tematach, o to dlaczego tak głosowali i dlaczego tak niewielu (bo trzech) skorzystało z zaproszenia, aby zobaczyć jak funkcjonuje podobna instalacja na własne przedwyborczo maślane oczy.

 3. Nie uważa Pan redaktor, że mieszkańcy chcieliby posłuchać co ma radny do powiedzenia w sprawach ważnych dla Zawiercia? Pan Konarski wielokrotnie obraził portal i wywiadu Pan redaktor nie przerwał.

  • Każdy ma prawo do odmowy przyjęcia zaproszenia. Jeśli już Pan radny się pofatygowal i się pojawił, to nie jest profesjonalne przerywać wywiad. Każdy ma prawo do swojej opinii. To Redaktor na początku drążył temat i “dociskał” więc usłyszał co druga strona myśli. Jeśli się usilnie zabiega, żeby się ktoś pojawił, to trzeba mieć twardszą skórę i uważam że należy dokończyć wywiad. Nie zawsze się będzie słyszało to co się chce będąc redaktorem. Wywiad słaby. 🤨

 4. Пусть всегда будет солнце,
  Пусть всегда будет небо,
  Пусть всегда будет мама,
  Пусть всегда буду я.

 5. Z drugiej strony przerywanie audycji to też nie jest dobre rozwiązanie choć przypuszczam że wiem o co chodziło panu redaktorowi. Jednak niesmak pozostaje…

  • Poziom Pana Redaktora I Pana Swiderskiego…..hm brawo WY PANOWIE😁😉😁😉😁 ps moze Pan skasowac posta…..

 6. Jeśli ktoś na samym wstępie dyskusji, rozmowy, wywiadu, konwersacji itd. itp. zarzuca coś komuś to trudniej jest już rozmawiać i prowadzić dialog. Atmosfera jest już powiedzmy sobie szczerze zła….

 7. MÓJ BOŻE!!! nic się w mieście nie dzieje, a jak już to coś złego, my się dziwimy… sami takich „geniuszy” wybieramy, mamy za swoje! To jest Radny? To jest jakaś kpina, nie Radny. Poziom…ahh szkoda gadać. „Ludzie go telefonami nękali bo nie chcą instalacji RDF” – FUCK CHŁOPIE! od tego jesteś jak du** od sran**, za to kasę bierzesz wiec rusz dupsko i coś zrób! BEZCZELNOŚĆ! Mam nadzieje, ze przy okazji kolejnych wyborów NIKT TEGO PANA GŁOSAMI NĘKAŁ NIE BĘDZIE!!!!

 8. Jak to ktos powiedział: „jeśli ludzie podejrzewają Cię o głupotę lepiej siedzieć cicho niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości”.

 9. Wkładki ekologiczne (czytaj słoma) radnego smyrają po uszach.Pan redaktor śmiał taką personę obrażać. Jak się ktoś urodził wróblem to kanarkiem nie umrze.

 10. Wydaje mi się, że te słowa musiały bardzo zaboleć Pana Redaktora, skoro tak zareagował i już nie miał ochoty na dalszą rozmowę. Prawdopodobnie czuje się niewinny i według mnie jest.

 11. Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii p . Zawiercianko. To słowa JP II . Pani pewnie że stajni osadzonego lub PiS.

 12. ale zenada nawet na pasku Deutsche Welle widzialem Das ist skandal in Zawiercie. Pan Redaktor i Pan Radny niech sie zajmia rozwojem Zawiercia Panie Redaktorku co Pan sie tak boi pisac o rizwoju SAG Panie Swiderski jakie to inwestycje w SAG moze Arka Noego? Niech Pan poinformuje co Pan zrobil dla Zawiercia i Rada Miasta Zawiercia co chcecie Nam zrobic kopalnie i smieciarnie….ime to nowych miejsc pracy w SAG powstalo za Jasnie Pana Grima i Jasnie Pana Konarskiego?
  Panie Readktorze Pan sie nie gotuje Pan robi swoje👍💪👍

 13. I dobrze Świderski, redaktor daleki od misji i wszystko wina Tuska 😉 czyli Konarskiego i choćby Konarski stanął na głowie dalej źle. Nawet nie wiem czy to było prawnie dopuszczalne co napisał redaktor do Świderskiego

 14. Panie redaktorze rób Pan swoje bo uważam, że wykonuje Pan swoją bardzo dobrze. Poczuć się urażonym każdy ma prawo. Ukazuje Pan wiele ważnych dla nas spraw i nasi przedstawiciele władzy odnoszą się do nich. Dzięki temu lepiej ich poznajemy. Wiadomo, nie każdemu to pasuje.

 15. Panie redaktorze , rób Pan swoje koalicja Konarskiego i on sam boi sie trudnych pytań bo tyle naklamali i naobiecywali że nie wiedzą jak z tego wybrnąć. 👍

 16. Ten człowiek startował na prezydenta Zawiercia.Poziom,trudno mówić o jakimś poziomie,zero.Ten człowiek niema nic do powiedzenia,poziom gimnazjum.

 17. Teraz już wiadomo dlaczego nie chciał przychodzić na wywiady,po prostu niema nic do powiedzenia.Ludzie kog0o my wybieramy.

 18. Czy w 50-tysięcznym mieście nie można znaleźć kilkunastu mądrych ludzi,którzy by nas reprezentowali.Kto to ku…wa jest,kręci się na fotelu,stuka w biurko,ludzie go nękają.Dziecko 10 letnie ma większy zasób słownictwa.

 19. Ale prawie 30 % podwyżki w wodociągach się wzięło za okres 4-letni,jak starosta pokazał na podstawie oświadczeń majątkowych,przypomnę koleżanka Mićka prawie 70%,a przeciętny pracownik wodociągów 5%.

 20. Rola Pana Redaktora jest nieoceniona. Dzięki jego działaniom możemy poznać postawy, poglądy, poziom wiedzy naszych przedstawicieli. Myślę, że te działania przyniosą efekt.
  Gratuluję też odwagi.

  • Pan rozmowca jak Smerf Ciamajda-:) Panie Swiderski co Pan zrobil dla miasta Zawiercie? i Panie i Panowie “mlode wilczki” P.Chawula P.Peron i Najjasniejszy Pan Konarski P. Mikula P.Miszczyk nie wspomne o “starych wilkach”. Potem sie dziwicie ze ludzie stad zacytuje klasyka “wypier*** z tego miasta” Czy Wasze Panstwo dzieci chca mieszkac w Zawierciu?

 21. Zero profeski panie redaktorze. Jesli chcial Pan przerwac wywiad to trzeba to bylo zrobic na poczatku i wogole tego cyrku nie zaczynac. Radny jest po prostu szczery, widocznie sie tak poczul, skoro o tym powiedzial. Obraza sie Pan jak maly chlopczyk, ktoremu ktos zabral zabawke, albo ublizyl na podworku.
  Prosze miec troche wiecej empatii do swoich gosci i nie zapominac, zeby nie obrazac tez swoich rozmowcow. Musi sie Pan nauczyc, ze czasem ktos moze Panu odmowic i jest to jego prawo, a Pana obowiazkiem, jest szanowac takie wybory. Skoro radny sie tak poczul, to widocznie mial na tyle odwagi, zeby to powiedziec i za to go szanuje. Prosze pamietac, ze w trakcie sie nie przerywa, wiem to z doswiadczenia 🙂
  Pozdrawiam i zycze wiecej wiecej pokory…

  • Pan Redaktor swoją opinię zamieścił w prywatnej korespondencji z radnym i nie użył w niej słów obelżywych. Pan Radny ubliżył redaktorowi na forum publicznym i na tym polega różnica.

 22. Poważnie? Startowało to na prezydenta? Zresztą czemu nie.Kazdy mpze wszedzie wystartowac downo robic nawet nic mowic a kasaaaaaaaaa leciiiiii.I pewnie te same geby po przeczekaniu kolejnych latek znowu nas beda mamic jacy to wizjonerzy z nich.

  • Wystarczyło, żeby Pan redaktor nie ciągnął tego tematu, radny mówił, że nie chce o tym rozmawiać, ale redaktor dalej swoje. Widać, że zależy redaktorowi na wyprowadzeniu radnego z równowagi już na samym początku rozmowy. Teraz każdy już wie, dlaczego inni nie chcą przyjmować zaproszeń od tego Pana, poziom dziennikarstwa po prostu słaby i zamiast skupić się na rozmowie, próbuje dogryźć swojemu rozmówcy.

   Poza tym, opinia ‘chamska’ dotyczyła wg. mnie prywatnej wiadomości, a nie samej osoby Pana redaktora – można tak wnioskować z kontekstu tej rozmowy. Pan radny nie powiedział, że redaktor jest chamski, tylko wyraził opinie o samej wiadomości, także sądzę, że była to próba pokazania swojej wyższości na Panem radnym i wzbudzenia sensacji.

   Proszę równie zwrócić uwagę na mowę ciała i zachowanie Pana redaktora, od samego początku podchodzi dosyć lekceważąco do swojego rozmówcy, zakładając pewne rzeczy z góry i kierując rozmowę na tor wygodny dla siebie.

   Nie chce bronic Pana Świderskiego, ale analizując całą rozmowę, tak to dla mnie wygląda. Może warto było by się spotkać Panowie jeszcze raz w studiu, wyjaśnić sobie wszystkie niejasności przed wejściem na eter i po prostu pokazać ludziom naszego miasta, że jednak jesteście oboje ludźmi, z którymi można się dogadać, ale najważniejsze, że jednak pomimo tych małych nieporozumień, można sobie uścisnąć dłoń i zrobić coś wspólnie dla mieszkańców? Taka mała sugestia tylko Panowie. Gorąco pozdrawiam.

 23. No i nie tylko, to działa w dwie strony. Pan radny wyraźnie mówi na nagraniu, że jeśli to Pana redaktora uraziło, to przeprasza, także sądzę, że obojgu nalezą się przeprosiny w takich okolicznosciach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.