zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Przebudowy ul. Mrzygłodzkiej ciąg dalszy: Mieszkańcy skarżą się na problemy związane z remontem [AUDIO]

Jakiś czas temu pisaliśmy o kwestii ul. Mrzygłodzkiej w Zawierciu, która, w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 791 na odcinku od DK 1 do DK 78, jest w trakcie remontu. Jak się dowiedzieliśmy, remont na co dzień nastręcza mieszkańcom pewnych trudności.

Zapytaliśmy Roberta Kleszcza, przewodniczącego Osiedla Marciszów oraz dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich przy ul. Mrzygłodzkiej, jak obecnie wygląda sytuacja związana z jej przebudową. O aktualnych utrudnieniach opowiedział nam w następujący sposób:

_

Robert  Kleszcz dodaje również, że w związku z remontem drogi z części posesji, znajdujących się przy ul. Mrzygłodzkiej, ma zostać usunięta część płotów, jednak mieszkańcy nie wiedzą, na jakiej zasadzie ma się to odbywać i czy dostaną za to jakieś odszkodowanie:

Jak podkreśla Robert Kleszcz, remont drogi rodzi także inne problemy:

Wysłaliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach maila z pytaniem, jakie jest uzasadnienie wspomnianych utrudnień i czy coś zmieni się w związku z nimi w najbliższym czasie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie ją opublikujemy.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl

3 KOMENTARZE

  1. A na Łośnickiej między krawężnikiem a chodnikiem pasek trawy. Ścieżki nie robią bo nie ma miejsca ale na trawę jest. Ciekawe kto to będzie kosił. Ciekawe czy taniej by nie było robić chodnik od krawężnika a nie ustawiać dodatkowe obrzeża. Mistrzowie ci projektanci.

  2. To porażka jest. Zakaz wjazdu od Aluronu. Nawet dla mieszkańców ul. Podmiejskiej. Zatrzymany przez policję usłuszałem, że oni tego nie wymyślili. Ale jadąc z Marciszów powinienem jechać na rondo, na rolniczą, postać 10 min na światłach i wjechać na Podmiejską. Brawo Zawiercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.