essay on siddhartha bibliography essay on friend of mice and men essay on loneliness and dreams entertainment topics for an essay opinion essay racism in austria tok essay may 09

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: wstępna propozycja lokalizacja nowych przystanków autobusowych na Wartach i Zuzance [AKTUALIZACJA]

W trakcie obrad Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w poniedziałek 27 stycznia omawiano propozycję utworzenia kilkunastu nowych przystanków autobusowych w dzielnicach Zuzanka i Warty. Będą one prawdopodobnie związane ze zmianą tras linii nr 0 i 4 – dotychczas obsługiwane trasy miałyby zostać rozszerzone o kilka ulic. Jest to wstępna propozycja, której opracowanie może potrwać wiele miesięcy, a ostateczny kształt proponowanych modyfikacji może ulec zmianie (przewidziane są również m.in. konsultacje społeczne).

Wskazane w uchwale lokalizacje wynikają z wniosków mieszkańców, które były konsultowane i ustalone z przewodniczącymi osiedli Zuzanka i Warty. Obecnie mieszkańcy korzystają z przystanków, które są zlokalizowane w znacznych odległościach od miejsca zamieszkania. Najczęściej są to osoby starsze, które potrzebują dojechać do przychodni lekarskiej czy po zakupy (…). O ostatecznej lokalizacji takiego przystanku decyduje zarządca drogi uwzględniając charakter drogi oraz warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego – czytamy w projekcie uchwały.

Według wstępnej propozycji miałoby powstać 15 nowych przystanków autobusowych (mogą one ulec zmianie):
– ul. Cegielniana w formie posesji 10-12 w jednym kierunku (Centrum)
– ul. Widna w rejonie skrzyżowania z ul. Wierczki naprzeciw posesji 13 w jednym kierunku (Centrum)
– ul. Wierczki w rejonie posesji 27-29 w jednym kierunku (Centrum)
– ul. Strumień w rejonie posesji 61
– ul. Strumień w rejonie posesji 7-9 w jednym kierunku (Centrum)
– ul. Kombatantów naprzeciwko posesji 13-15 w jednym kierunku (Centrum)
– ul. Kombatantów w rejonie działki nr ew. 109/1 w jednym kierunku (Centrum)
– ul. Źródlana w rejonie działki nr ew. 34/4 naprzeciw działki AXON w jednym kierunku (Centrum)
– ul. Polska w rejonie skrzyżowania z ul. Rataja i działki nr ew. 202/1 w jednym kierunku (Żabki)
– ul. Kromołowska w rejonie posesji ul. Norwida 4 w obu kierunkach (Centrum/Kromołów)
– ul. Snopkiewiczówny w rejonie działki nr 406/10 w oby kierunkach (Centrum/Kromołów)
– ul. Gardy w rejonie posesji 17-19 w obu kierunkach (Centrum/Kromołów)
– ul. Okólna skrzyżowanie z ul. Szpitalną naprzeciwko posesji ul. Szpitalna 1 w obu kierunkach
– ul. Okólna w rejonie pawilonu handlowego PSS Społem
– ul. Oświatowa w rejonie posesji nr 14 w jednym kierunku (Marciszów)

Komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Jak podkreślali przedstawiciele zawierciańskiego magistratu, propozycja wprowadzenia zmian w trasach wynika z rezygnacji gminy Łazy z korzystania z usług ZKM i zamiaru ze strony zakładu wykorzystania autobusów i pracy kierowców na przedłużone trasy. Propozycje zawarte w uchwale są wstępne i mogą ulec zmianie.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Grafiki: Mapy Google

23 KOMENTARZE

  • Trójka już w tej chwili jest autobusem wycieczkowym. Poranna jazda z Kromołowa do szkół do Zawiercia na Żabki i ul. 11 Listopada zajmuje czasem ponad 30 minut, jak będzie jeszcze wydłużona trasa to dojazd z jednej dzielnicy do drugiej będzie trwał dłużej niż przejazd pociągiem do Katowic!!!

 1. Mapka przedstawiająca planowaną linię 0 jest błędna. Planowany jest przystanek na Cegielnianej, a na mapce autobus tamtędy nie jedzie.

 2. Zamiast 4 może wygodniej byłoby puścić 3 przez ul.Kromołowską do Kromołowa. Linia 4 leci przez Fugasówkę do Bzowa i dodanie objazdu przez Warty znacznie wydłuży dojazd .

 3. Gratuluję pomysłu. Według miasta w innych dzielnicach miasta starsze osoby nie mieszkają, więc przystanków się nie tworzy. Kuriozalne myślenie ma ZKM i miasto.

 4. Dzień dobry,

  poniższe zostało przesłane dziś do redakcji (o godz. 12:59).

  Na początek kluczowa informacja: ZKM Zawiercie sp. z o.o. jest operatorem (czyli podmiotem świadczącym usługi komunikacji miejskiej), a NIE jest organizatorem komunikacji miejskiej.
  ZKM wspiera organizatora opiniami, ocenia sprawy techniczne i ekonomiczne zw. z rozkładem jazdy, przedstawia propozycje korekt i modyfikacji, składa raporty i sprawozdania z wykonanej pracy przewozowej.
  W sprawie dot. linii 0 i 4 ZKM trwają BARDZO wstępne rozmowy, zatem nie można jeszcze pisać, by ZKM “cokolwiek proponował”. To zaledwie szkic wnioskodawcy, który musi uzyskać akceptację pasażerów i być zweryfikowany przez organizatora. Dopiero po tym etapie będzie zaprezentowane stanowisko ZKM. Proszę zatem o uściślenie informacji w artykule.

  Z poważaniem,
  Maciej Zaremba

  • Z pasażerami raczej się nie liczycie. Przykład wyproszenia dzieci z hulajnogami z autobusu. Robicie wszystko jak chcecie. ZKM podniósł ceny dzierżawy garaży z 96 zł do 120 zł, a w sytuacji, gdy droga do garaży jest tak zalodzona nie potraficie nawet posypać jako właściciel terenu, a pieniądze za garaże z czystą przyjemnością potraficie brać. Taki jest Wasz ZKM szacunek dla klientów.

 5. Panie Zaremba rozwalacie wszystko co miało ręce i nogi. Kompletny brak porozumienia z mieszkańcami. I druga sprawa dlaczego Pan to robi wszystko San? Gdzie jest prezes ZKM i czy to uczciwe iż na Panu wszystko się skupia. Przecież dostajecie oboje pensje. Co w takim razie robi prezes ? Wiele osób myśli że Pan nim jest. Może to nie był by taki zły pomysł. Bo obecnego prezesa nikt nie zna nikt nawet nie wie kum jest prezes ZKM

 6. Zrobcie centrum przesiadkowe kolo dworca aby bylo pod architekture dworca a nie jak teraz wiaty jak za prl szczerze super to wyglada???

 7. To bardzo dobre pomysły, dobrze że ZKM wychodzi frontem do człowieka. Przydałyby się jednak bezpośrednie połączenia z różnych dzielnic z rejonem szpitala. Obecnie jest mało takich połączeń, co dla osób starszych jest ogromnym utrudnieniem. Przywrócić chociażby dawne połączenie linii nr 2 w relacji Huta CMC – szpital – Poręba

 8. Tymczasem świetny wywiad z Panem Jorgiem na Radio Zawiercie w kontekście publikowanych na Fb fakenews’ow przez pana Panka. Brawo szpital i Pan Jorg, wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu.

 9. A może najpierw trzeba zapytać ludzi którzy tam mieszkają czy chcą mieć koło furtki do domu przystanek, żeby ktoś im przesiadywal na płocie albo kto będzie sprzątal później postawione śmieci czy pety. Brak słów na pomysły rządzących czysta głupota. Zamiast zająć się ważnymi rzeczami to oni jak zawsze muszą robić problem. To tak jak samozwańczy Pan radny z dzielnicy warty brak słów na tego Pana jak chce przystanek na dzielnicy to niech sobie zrobi na wjeździe do swojej posesji wtedy będzie miał pamiątkę po sobie.

  • A autobusy w naszym ZKM nie jeżdżą tylko się wielką , kierowcy się wkurzają jeżdżąc 30 km/h bo autobus pokonuje kilka kilometrów w pół godziny !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange