zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Producent filmu “Gierek” do włodarzy miast w regionie: Premiera filmu w zamian za nieruchomość na ośrodek dla niepełnosprawnych sportowców [WIDEO]

W czwartek 4 lutego Gościem Dnia Radia Zawiercie był Janusz Iwanowski, producent takich filmów jak “Gierek”, “Krime Story. Love Story”, “Proceder”, “Złoty środek”, “Jeszcze raz”, “Ryś” i “Ja wam pokażę”.

Będzie premiera uroczysta, która musi się odbyć w Warszawie, ale też chcemy zorganizować dla całego Śląska i wybierzemy jedno z miast, z którymi Edward Gierek był związany, poświęcił znaczną część swojego życia – powiedział w czwartkowym wywiadzie Gość Dnia Radia Zawiercie producent Janusz Iwanowski.

Jak podkreśla producent filmu “Gierek”, “będziemy stawiać jeden warunek, warunek sine qua non“. Jest nim udostępnienie przez miasto chcące zorganizować premierę “Gierka” u siebie około 1-hektarowej nieruchomości dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół “Prometeus”.

Oni chcą wybudować ośrodek rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych sportowców – mówi producent.

Janusz Iwanowski podkreśla, że kino do premiery “Gierka” musi być tzw. multipleksem. Producent radzi, że jeśli w danym mieście nie ma takiego kina, można je wynająć w innej miejscowości i zostać patronem wydarzenia.

Producent podkreśla, że stowarzyszenie “nie ma pieniędzy, żeby kupić tę działkę”. Skąd wezmą pieniądze na budowę ośrodka? Jak mówi, “jest dużo grantów i możliwości otrzymania pomocy z Unii Europejskiej, my im pomożemy to wszystko zrobić, poszukać darczyńców”.

Fragment wywiadu dostępny poniżej:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.