zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Proces w sprawie wypadku, w którym ucierpiała Karolina Bebel ruszy od nowa. Ponieważ austriacki prawnik “nie wiedział o żadnym terminie rozprawy”

We wtorek 16 czerwca Sąd Apelacyjny w Katowicach wydał wyrok w sprawie wznowienia postępowania dotyczącego Rolanda G., austriackiego prawnika, który we wrześniu 2018 roku spowodował wypadek na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Glinianej w Zawierciu. W wyniku zdarzenia bardzo poważnie ucierpiała młoda zawiercianka, Karolina Bebel.

Przypomnijmy, w dniu 22 sierpnia 2019 roku przed zawierciańskim sądem zapadł wyrok w sprawie Rolanda G. skazujący go m.in. na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz 150 tys. zł nawiązki. W styczniu 2020 r. druga instancja utrzymała go w mocy. Z kolei w kwietniu 2020 roku adwokat reprezentująca Rolanda G., austriackiego prawnika, który spowodował poważny wypadek we wrześniu 2018 roku w Zawierciu, złożyła wniosek o wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym orzeczeniem wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonalności orzeczenia.

Co było powodem decyzji o wznowieniu postępowania?

Doręczenie skazanemu zawiadomienia o terminie pierwszej rozprawy w postępowaniu pierwszoinstancyjnym w inny sposób niż osobiście i zarazem niepouczenie go o możliwości wydania orzeczenia pod jego nieobecność, w efekcie czego skazany nie wiedział o żadnym terminie rozprawy oraz możliwości wydania orzeczenia pod jego nieobecność – czytamy w uzasadnieniu wyroku katowickiego sądu.

Katowicki sąd wraz ze wznowieniem postępowania zdecydował o uchyleniu wyroku zawierciańskiego sądu z 22 sierpnia 2019 roku oraz utrzymującego go w mocy wyroku Sądu Okręgowego w Częstochowie z 14 stycznia 2020 r.

O ponownym rozpoczęciu postępowania w tej sprawie mówiła Paulina Wawrzyniak z grupy “Obudź się Karola”, która była Gościem Dnia Radia Zawiercie we wtorek 23 czerwca:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Śmiech na sali tak to określe nawet się nie interesuje czy dziewczyna ma za co się rehabilitowac mnie by serce pękło jak bym coś takiego zrobił A sąd napewno skazał by mnie bezwarunkowo tylko znajomi matacza podpowiadają jak uniknąć kary w polskim prawie jak się wymuksowa zero sumienia zniszczył życie ludzkie a tym bardziej zabrał mamę dwóm wspaniałym dzieciom

  2. To, co wyprawia sąd jest skandaliczne i żenujące. G. doprowadził do wypadku i teraz chce jak Piłat umyć ręce. Nie poczuwa się do winy. Nie chce wypłacić odszkodowania. Nie interesuje się poszkodowaną. Gdyby na miejscu G. był zwykły człowiek to na pewno doprowadzany był z aresztu na rozprawę, a odszkodowanie ściągnąłby komornik z jego majątku. Niech sąd dowali G karę bezwzględnego więzienia i bardzo wysokie odszkodowanie tak, aby poszedł z torbami. Może nauczy się, że patrzy się nie w nawigację, a na szybę przednią auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.