Proboszcz zawierciańskiej bazyliki został biskupem [WIDEO]

Dziś ogłoszono nominację biskupią proboszcza Bazyliki p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Ks. prał. Andrzej Przybylski zostanie biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej.

Ks. prał. Andrzej Przybylski urodził się 26 listopada 1964 r. w Łowiczu. Po maturze rozpoczął studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, a w 1988 r. studia filozoficzno-teologiczne w częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 30 maja 1993 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie, a w 1994 r. został mianowany osobistym sekretarzem i kapelanem metropolity częstochowskiego ks. abp. Stanisława Nowaka. W sierpniu 1998 roku został diecezjalnym duszpasterzem akademickim, a w czerwcu 2008 roku – rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Funkcję rektora pełnił do 2015 r., gdy otrzymał nominację na proboszcza parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

Święcenia biskupie ks. Andrzeja Przybylskiego odbędą się 24 czerwca w Bazylice Archikatedralnej p.w. Świętej Rodziny w Częstochowie.

Informację na ten temat podała również TVP Info.

W jaki sposób o nominacji dowiedział się ks. Andrzej Przybylski i jakim zamierza być biskupem?

Nigdy nie przewidziałbym takiego scenariusza. Pierwszy raz w życiu byłem w szpitalu na badaniach i właśnie wtedy, w pierwszym dniu pobytu, otrzymałem telefon zapraszający na spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Nuncjuszem. Czułem, o co może chodzić, bo przecież nasza archidiecezja już dłuższy czas czeka na biskupa pomocniczego, a wśród typowanych osób przez nasze środowisko kapłańskie, od czasu do czasu przewijało się moje nazwisko (…). Moje ostatnie dwa lata kapłaństwa spędziłem w dużej parafii w Zawierciu. Jako proboszcz, podobnie do innych moich braci proboszczów, zderzyłem się z falą laicyzacji w parafii, często z jej duchowym obumieraniem. Chciałbym wiele czasu spędzać w parafiach naszej archidiecezji, żeby modlić się i ożywiać ducha wspólnoty i ewangelizacji w parafiach – mówi ks. Andrzej Przybylski w wywiadzie udzielonym ks. Pawłowi Rytel-Andrianikowi, rzecznikowi Konferencji Episkopatu Polski.

Cały wywiad na łamach Tygodnika Katolickiego “Niedziela”.

3 thoughts on “Proboszcz zawierciańskiej bazyliki został biskupem [WIDEO]

  1. Co za prezentacja informacji. Nagranie tel z tv Bravo wy.
    Proponuję powrót do itv tam przynajmniej ktoś umiał pokierować co robić haha

  2. Od kiedy itveeee to coś potrafili zrobić ? Jak ktoś z wideofilmowania wesel zajmuje się telewizja to tak samo jak by Hutnik pracował na piekarni i piękny chleb 🙈😂😂😂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.