zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent Zawiercia z absolutorium, ale bez wotum zaufania. Oto co radni mówili przed głosowaniem

Dziś odbyła się sesja Rady Miejskiej w Zawierciu, w trakcie której radni głosowali m.in. nad uchwałami w sprawie absolutorium dla prezydenta Zawiercia za wykonanie budżetu za 2018 rok oraz w sprawie udzielenia wotum zaufania.

Szkoda, że dyskusja, która miała poprzedzić nasze głosowanie nie doszła do skutku, ponieważ to, kto się do niej zapisał być może zmieniłoby to naszą decyzję. Będziemy głosowali przeciwko również i dlatego, że zachowuje się Pan do radnych tak, jak się Pan zachowuje. Nie współpracuje Pan z radą. Przez te miesiące, które sprawuje Pan swoją funkcję po prostu się Pan nie uczy. Było wiele takich sytuacji, w których mógł Pan zmienić to, jaki byśmy mieli pogląd na siebie. Pan nie wykazywał żadnej inicjatywy, więc to bardzo zasadne i logiczne, że nie jesteśmy w stanie głosować inaczej – mówiła radna Ewa Mićka.

Jestem zawiedziony niesamowicie taką sytuacją, jaka w tej chwili panuje między radą a prezydentem. Panie Prezydencie, liczę na to, że ta sytuacja się zmieni. Że zauważy Pan, że są radni, nie tylko przewodniczący osiedli. Boli mnie serce jak myślę, co mam zrobić. Proszę o odpowiedź w tym miejscu, czy będzie pan współpracował z radą, przyrzeka pan? – pytał radny Henryk Mól.

Chciałbym podziękować, że pomimo tego, że mnie Pan tak ocenia, nadal ma do mnie Pan trochę zaufania i chce ze mną współpracować. Z punktu widzenia Państwa radnych wygląda to inaczej, ale moi współpracownicy to potwierdzą, że całe życie oddaję dla miasta. Rozumiem podejście Platformy Obywatelskiej. Ja ze swej strony deklaruję współpracę. Ja rozumiem, że Państwo widzą to inaczej przez osobiste urazy. Nie zawsze, to prawda, że decyzję mam podjętą natychmiast, bo niektóre decyzje odciskają piętno w przyszłości. Nie zawsze można przewidzieć wszystkie konsekwencje. Staram się, aby decyzje były wyważone i odpowiedzialne. Rozumiem, że pierwsze pół roku to było przeorganizowanie pracy urzędu. Ten nowy model jest trochę odmienny od poprzedniego i wszyscy muszą się do tego przyzwyczaić. Można się kontaktować ze mną lub panią sekretarz – mówił prezydent Łukasz Konarski.

Chodzi mi nie to, żeby jak któryś radny ma problem, żeby przyszedł. Ale o uchwały, które pan przygotowuje bez naszej wiedzy. O taką współpracę mi chodzi. Jak piekarz gniecie ciasto, żeby był dobry chleb, to my się musimy tutaj dochodzić, żeby było coś, co miastu da efekt – zapowiadał radny Henryk Mól.

Jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam. Czasami nie jest to zrozumiałe, rozumiem. Natomiast, gdy pojawia się jakiś problem, to go rozwiązujemy. Nie będę opowiadał o różnych sytuacjach. Mogę panu obiecać, że od tego momentu możemy się stale spotykać. Nie zawsze jestem dostępny. Czy to jest satysfakcjonująca odpowiedź? – pytał Łukasz Konarski.

Będę głosował na podstawie tego, co jest realizowane przez prezydenta. Realizowane są głównie inwestycje z poprzedniej kadencji. Deklarował Pan, że będzie Pan wprowadzał w życie propozycje radnych. Z około 20 nie rozpoczął Pan prac nawet nad jedną. Mało tego, nawet nie pokusił się Pan, żeby z radnymi o tym porozmawiać, przynajmniej ze mną. Bardzo chciałbym zagłosować “za”, ale uważam, że nasze miasto zmierza w złym kierunku. Nie udźwignie Pan wszystkiego na swoich barkach, jest to z wielką niekorzyścią dla miasta. Uważam, że w urzędzie i jednostkach panuje chaos. Dostajemy uchwały nieprzygotowane, wręcz niedotyczące tej sprawy, której powinny dotyczyć. Deklarował Pan, że zlikwiduje Pan układy w urzędzie miasta. Uważam, że pozwalniał Pan pracowników nie z układów, ale takich, którzy tu pracowali po 10-20 lat, pracowników merytorycznych. Docierają do mnie głosy pracowników, że im się źle pracuje. Nie dotyczy to wszystkich. Ma Pan tryb żądający, rozkazujący, a nie sprawnie zarządzający budżetem. Żyję tą nadzieję, że będę mógł za rok zagłosować za wotum zaufania dla prezydenta – zapewniał radny Paweł Kaziród.

Jestem nowym radnym, dopiero się uczę. Myślałem, że radni służą mieszkańcom, pomagają. Myślę, że powinniśmy rozmawiać. Pan prezydent ma 7 miesięcy. Żebyśmy się dogadywali, rozmowy wpłyną na lepszą działalność miasta – zabrał głos Dariusz Kurek.

Proszę mi powiedzieć, w którym momencie my się kłócimy? To wynika tylko z tego faktu, że prezydent coś obiecuje, a później się z tego nie zawsze wywiązuje. Wystarczą chęci, każdy z nas jest zajęty zawodowo, ale pół godziny, godzinę znalazłby na spotkanie z prezydentem, urzędnikami. Wszystkie uchwały spokojnie moglibyśmy omówić na takich spotkaniach. Ja też jestem świeżynka, jeśli chodzi o bycie radną, uczę się. Były prezydent jako radny również służy pomocą. Robienie sobie na złość nic dobrego nie przyniesie. Jesteśmy otwarci na propozycje, żeby współpraca wyglądała dobrze – dodała Paulina Pietras.

Nie słuchał mnie Pan, Panie radny Kurek. Ta sala jest po to, żebyśmy się kłócili w dobrej sprawie. Ja też jestem nowym radnym. Panie radny, napisaliście skargę na mnie jako na radnego. Tak wygląda współpraca radnych? Nie tędy droga – stwierdził Henryk Mól.

Kluczowe słowo, jakie mi się nasuwa to jest szacunek. Od tego powinniśmy zacząć budowanie wzajemnych relacji. My jako radni i jako rada z prezydentem. Jako trochę starsza koleżanka, doświadczona trochę w zarządzaniu chciałabym Panu życzyć, żeby ten szacunek do ludzi był widoczny w urzędzie. Jeśli będzie Pan mówił w wywiadzie radiowym, że są leniwi, to po pierwsze będzie im przykro, a po drugie odechce im się pracować. Pan nie uważa, że powinien radzie miasta przekazywać informacje, Pan nas lekceważy i wyraża to Pan publicznie. Na takiej płaszczyźnie nie da się pracować dobrej współpracy. To działa w dwie strony. Bo również ze strony radnych należy się szacunek. Doszliśmy do takiego punktu, w którym powinniśmy powiedzieć “dość” i zacząć od nowa. Zamiast wypracowywać najlepsze rozwiązania sprawdzamy kto jest ważniejszy. Mieszkańcy wybrali Pana na prezydenta naszego miasta. Bardzo chciałabym, żeby relację się poprawiły – apelowała Beata Chawuła.

Głosowało 16 radnych, 9 było “za”, 7 – “przeciw”. Do otrzymania wotum zaufania potrzeba było 11 głosów. Przeciw głosowali: Witold Grim, Edyta Grzebieluch, Joanna Janik-Jaworska, Paweł Kaziród, Ewa Mićka, Michał Myszkowski, Damian Świderski. Za: Beata Chawuła, Martyna Gajos, Mariusz Golenia, Dominik Janus, Dariusz Kurek, Henryk Mól, Paulina Pietras, Przemysław Trepka, Ryszard Zamora. Brak otrzymania przez prezydenta wotum zaufania w ciągu dwóch kolejnych lat oznacza, że rada może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.

Po głosowaniu w sprawie wotum zaufania rozpoczęła się dyskusja dotycząca udzielenia prezydentowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię o tym budżecie.

Jestem zaskoczony, zdumiony, nie chciałbym powiedzieć, że jestem w szoku. Pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej jest dla mnie wyjątkowa. Odkąd władzę sprawuje Pan Konarski słyszę, że jest źle. Z Informatora grudniowego: “porządkowanie po opieszałej i stagnacyjnej kadencji jeszcze trochę potrwa”. W tej stagnacyjnej kadencji było w budżecie o 170 mln zł więcej niż w kadencji 2010-2014. Wniosek Komisji Rewizyjnej jest dla mnie najlepszą laurką – w 2018 roku gmina pozyskała środki bezzwrotne w wysokości ponad 57 mln zł. Życzę Panu w bieżącym roku i w następnym latach, żeby Pan taki rezultat osiągnął. Przyjdzie pora, że będzie Pan musiał wytłumaczyć się z ulotek “Zwolnij”. Pieniądze nie mogą być wyrzucane w błoto. Zawiercie nie jest miastem biednym, ale pieniądze są marnotrawione. Ja wiem, co przez 4 lata robiłem i śpię spokojnie – mówił radny Witold Grim.

Ponieważ absolutorium dotyczy budżetu za 2018 rok, to jak klub radnych PO jesteśmy “za” – poinformowała Ewa Mićka.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu prezydentowi absolutorium.

66 KOMENTARZY

 1. Szanowni Państwo to co się dziś stało nie ma precedensu. Zachęcam to obejrzenia sesji. Pan Konarski być może naruszył dyscyplinę finansów publicznych. Na pewno pokazał że jest słabym prezydentem kompletnie nie przygotowanym to swojej roli. Można powiedzieć że to co widzimy na fb a to jak jest naprawdę to 2 światy.

 2. To najbardziej arogancki prezydent jakie Zawiercie miało do tej pory. Miał być taki fajny, amerykanski, a wyszla sloma. Atakuje wszystkich po kolei: radnych, media, urzednikow nazywa leniami. Wprowadzil do urzedu dziecko ktore wydaje polecenia urzednikom i ktore nie odpowiada za nic. Miala byc wspolpraca ze wszystkimi. Jest wojna ze wszystkimi.

 3. Najgorszy prezydent w historii Zawiercia, przebił grima a o to naprawdę ciężko! Nie ma wyjście, ten człowiek musi odejść inaczej to miasto popadnie w konpletną ruinę

 4. Przykro się patrzy na powtórkę z rozrywki. Kiedyś Mirosław Mazur… Dziś… Obecny prezydent. Szkoda, że PO nie pamięta już jak wtedy było… Wszyscy byli przeciwko Mazurowi…. Choć chciał coś zrobić… Nie mógł. Teraz mamy kolejnych pokonanych, którzy za wszelką cenę chcą zniszczyć zapał młodego prezydenta. Żal mi was….

  • Zgadzam się cześć ekipy podburzaczy. Typowe zagrywki. Ma być zmiana a jak zawsze nie daje się szansy żeby zobaczyć czy coś nowego sie sprawdza. Najlepiej stary sprawdzony znajomek na stanowisko i od 50 lat z dziada pradziada prezydentura byle było byle jak.

 5. Konarski już nazatrudniał znajomków w spółkach miejskich: i ciocia, pani stachowicz, pan trepka i wielu wielu innych… a miało być przejrzyście i bez układów!!!!!!!!!! I jeszcze bezczelnie kłamie, ze w Zawierciu już się po znajomosci pracy nie dostaje (w wywiadzie radiowym)!!!!!! Bezczelny typ

 6. Tak wygląda dialog z radnymi Po jak ich kandydat przegra wybory prezydenckie. Wstyd radni. Dzisiejszym dniem pokazali nasi przedstawiciele jak mają mieszkańców w du. . . Brawo

  • A pan redaktor siedzi i nawija te komentarze na telefonie ? co człowiek zrobi aby jego szef Barana był dumny z swojej marionetki “medialnej” pseudo media ??

 7. Żadna sensacja, a zwykły gniot legislacyjny. Technicznie niemożliwym jest uzyskanie wotum zaufania przez prezydenta, który nie ma większości w RM. Prosta matematyka. Jednak stosunek glosów zdecydowanie na korzyść prezydenta. Zabrakło tylko 2 głosów. Natomiast zajadłość kilku radnych jest już po prostu nudna.

 8. Porownanie Pana Konarskiego do Pana Mazura to jak porownanie dziecka z podstawowki do absolwenta dobrej uczelni 🙂 Pan Mazur po zakonczeniu pracy na stanowisku Prezydenta spokojnie wrocil do swojej pracy na ktorej sie zna i do ktorej jest przygotiwany merytorycznie, a gdzie wroci Pan Konarski ?

  • “Życzę Wam, byście mogli spojrzeć ludziom w oczy” sp.Jan Olszewski.

   Niestety Was radni wybrancy mieszkancow Zawiercie na to nie stac przekladacie Wasze widzi mi sie na dobro miasta mieszkancow. I tak tkwicie od 89 roku i miasto sie zwija.

 9. Kurdupel…. zapomniałeś w jaki sposób rozpieprzyłęś kasę na bzdury???? Czym ty się szczycisz??? Wejdź pod stół i nie wychylaj się, bo nikt nigdy nie robił takich głupot jak ty …. niech do ciebie to dotrze. Brawa dla naszego Prezydenta Łukasza Konarskiego.

 10. Racja. To żadna porażka. Ktoś napisał, że zabrakło tylko dwóch głosów do wotum. Powodzenia, Panie Prezydencie! Będą z panem współpracować radni, którym rzeczywiście zależy na pozytywnych zmianach w mieście. I tym osobom z góry dziękuję!

 11. Nie głosowałem na Grima bo był dla mnie za stary. Ale jakby porównać dziś obu Panów z sesji to Konarski ma 70 lat a Grim 40. Punktował go niemiłosiernie a ten siedział i nic nie miał do powiedzenia.

 12. Kurczę, Prezes Tomczak z Zgk jest prezesem w 3 spółkach. Złożył 3 oświadczenia majątkowe w 3 miastach. Pyskowicach, Wojkowicach, Zawierciu. Czy na pewno są identyczne ? Co będzie gdy porówna je CBA i zauważy różnice za ten sam okres? Będzie kuku ?

 13. Serio? Naprawdę punktował? Ja to widzę zupełnie inaczej. Nudy… Flaki z olejem… Co miesiąc to samo i w tym samym wykonaniu… Ktoś tu permanentnie nie może się pogodzić z przegraną w wyborach. Ponoć czas leczy rany. A tu się okazuje, że w naszym zawierciańskim grajdole jednak nie.

 14. Przykro sie patrzy jak czesc radnych ma tylko jeden cel-dokuczac,krytykowac,sztutchac nowego prezudenta za to,ze zostal prezydentem .Nie waznw co by zrobil,co powiedzial zawsze bedzie zle I zawsze beda na nie. Marzy mi sie ,ze w radzie beda ludzie z.klasa,ktorzy przyjma porazke ,podniosa sie z godnoscia I pieknie beda pracowac dla.miasta szanujac wybor mieszkancow.Ze ktos przypomni sobie jakiekolwiek wartosci I wslucha sie we wlasne sumienie I zacznie sluzyc mieszkancom a nie wlasnej woli zemsty.

 15. Ludzie obejrzałem dziś prawie całą sesje od dechy do dechy. Radni zadają prezydentowi pytanie a On nie potrafi odpowiedzieć. A jak odpowiada to nie na temat. Skąd się urwał ten kolo? A taki był fajny na banerach.

  • Rada miasta brak ludzi na poziomie . Pieniacze awanturnicy nie wszyscy oczywiście. Wcześniejsze prezydentury wuefistów . Teraz człowiek moze nudny ale wyważony spokojny i po właściwych studiach. Ludzie ogarnijcie się i dajcie szanse.

  • I jest najfajniejszym Prezydentem. Zawiercie zamknięte dla kurdupli. Mały prezio to ile może mieć w głowie rozumu, No ile, a tyle co wzrosty,

  • I jest najfajniejszym Prezydentem. Zawiercie zamknięte dla kurdupli. Mały prezio to ile może mieć w głowie rozumu, No ile, a tyle co wzrosty,

 16. Oni na pewno nie byli zainteresowani odpowiedziami na swoje pytania. To ta sama ekipa, która co sesję podgrzewa atmosferę. I dobrze, że prezydent nie odpowiadał. Niektóre pytania nie zasługują na odpowiedź.

 17. co znaczy ze nie odpowiada na pytanie radnych ??? to sa jego “szefowie” i jak kazdy podwladny ma odpowiadac na pytania przelozonych. Nie dziwie sie grimowi ze pogonil go z pracy, tylko o trzy lata za pozno !!

 18. Nie odpowiadał, bo im chodziło o wywołanie kłótni. Po co ciągle produkować się na mównicy z tymi samymi tekstami? Można zadać pytanie w formie interpelacji. Ale rozumiem, że nie o to chodzi szanownym krzykaczom.

 19. I jeszcze jedno. Jeśli radni są “szefami” prezydenta, to my, mieszkańcy jesteśmy szefami radnych. Otóż ja, jako mieszkaniec tego miasta, nie życzę sobie takich pyskówek na sesji i to w wykonaniu ścisłego grona radnych zaślepionych jakimś amokiem. Do roboty na rzecz miasta i szefów, mieszkańców!

 20. Powiem krótko: ten człowiek nie wie co się dzieje patrzy przez te bryle jakby był z innego świata. Pani Beato będzie Pani przyszłą prezydentową tego miasta.

 21. Ewidentnie niektórzy nie potrafią się pogodzić z porażką. Zieją nienawiścią , pani Micka i radny Grim powinni sobie przy mikrofonie ławeczkę ustawić bo ich chyba nogi bolały tak cały czas maszerować .

 22. Chłopinka słaby jest porwał się z motyką na słońce. Ani wypowiedzi, ani odpowiedzi. Jakiś taki z plasteliny. Jedynie fb go ratuje i sweet focie bo tam nie trzeba buzi otwierać.

 23. Z naszych podatków idą pieniądze dla radnych, a radnych z PO nie da się słuchać. Oj jak ciężko pogodzić się z odsunięciem od stoleczkow. BRAWO panie prezydencie!Chce pan coś dobrego zrobić dla naszego miasta

 24. Szefie mieszkancu – jak juz wybrales swojego przedstawiciela do rady to kolejnego mozesz wybrac za 4 lata, a teraz przygladaj sie pracy swojego radnego i ewentualnie do niego miej pretensje/uwagi, ja do wybranego przez siebie nie mam na razie zadnych 🙂

  • Grim był przygotowany i jechał po Konarskim równo. Wyounktowal go jak uczniaka. Obecny prezydent się po prostu nie zna i to było widać.

   • Wybrałem, a jakże. I niezmiernie tym razem żałuję. A ponieważ głosowałem na radną z PO, to piszę, co piszę, bo jako wyborca mam do tego prawo i swoje wymagania. W poprzednich kadencjach to była radna do merytorycznej pracy. Teraz nie, a skalę porównawczą mam. Widocznie każdy się z czasem wypala., więc może warto poprzestać na góra dwóch kadencjach i dać szansę innym kandydatom lub kandydatkom?

    • Jedynym zajęciem tego radnego na sesjach nie może być jechanie po kimś równo!!!! Nie za to pan radny dostaje kasę z naszych podatków!!!!!

    • A emerytowany wuefista to niby omnibus jest?! Jakieś studia podyplomowe, bo nic mi się w przypadku tego pana o uszy nie obiło.

 25. nie ilosc ukonczonych uczelni tylko faktycznie wykonywana praca i jej efekty – po tym ocenic mozna czlowiek, menedzera, prezydenta. pan grim przynajmniej ma fach w reku – jest wuefista / trenerem a Pan Konarski ? politykiem, politykiem i to kiepskim politykiem,. gdzie on znjadzie prace po zakonczeniu kariery w UM w Zawierciu ?? tylko w kolejnej agencji, przybudowce politycznej, gdzie bedzie bral pensje z moich i waszych podatkow

 26. Pan Konarski to jakby sam nie wiedział o co mu chodzi. Najpierw mówi o radnych przeszkadzających w akcji Woda, a potem gdy jest pytany o konkretne nazwiska to nie podał żadnego. Powinien być konsekwentny i powiedzieć wprost o co mu chodzi. Dobrze, że nie dostał wotum zaufania. To żółta kartka dla Pana Konarskiego. Cieńka wiara w to, że Pan Konarski dorośnie do funkcji, którą pełni.

 27. Studia studiami ale przynajmniej chłop wypowiedzieć się potrafi i pozamiatał śmiesznym chłopcem w okularach. A jak taki kozak jesteś to trzeba było na sesji występować i zaginać Grima. A tak Łun zagioł Was Łodnowiciele.

 28. Mieszkaniec, niezły z ciebie żartowniś. Przecież wiadomo, komu pan radny zawdzięcza swą wieloletnią karierę w Zawierciu, prawda? Ale o tym chyba wielu zapomniało. Może nawet on sam?

 29. A ja mam bardzo proste pytanie. Ile lat będzie miał po tej kadencji Witold Grim? Łatwo policzyć. Może pora pogodzić się z upływem czasu, popracować efektywnie w radzie i z godnością odejść na zasłużoną emeryturę? Przyszłością polskich samorządów są młodzi prezydenci, burmistrzowie i wójtowie.

 30. Konarski to niewypał, jeden wielki zawód, głosowałem na niego i bardzo bardzo tego żałuje. Załatwiaj prace dalej swoim kolesiom z odnowy a Zawiercianie wywiozą cię na taczce SŁABY PREZYDENCIE!!!!!!!!!!!

 31. hahahahah śmieszny jesteś Konarski gnoił Grima w kampanii wyzywał od najgorszego, fakowe konta zakładał, fakeowe strony a teraz Wituś ma głaskać Łukaszka. hahahahhah

 32. jak można być takim idiotą i mylić protokół z negocjaji ze związkami zawodowymi z deklaracją, z kim ci radni na łby się pozamieniali

 33. hasło łodnowa to jak widać ulubione sformułowanie pana byłego prezydenta w wypowiedziach jak i komentarzach na tym portalu WSTYD i żenada w tym wieku

 34. na szczęście radna Kornobis wyłamała się spod tej nagonki za co mieszkańcy Borowego Pola dziękują, został w PO jeszcze jakiś uczciwy radny

 35. Czemu nie ma informacji że prokurator jest w kolejnej spółce???? Poprzednicy w końcu poniosą odpowiedzialność za nieuczciwość

 36. a nie uwazasz ANONIMIE ze mam prawo ale i obowiazek oczyscic sie ze stawianych mi nieslusznie przez p. Konarskiego zarzutow . Posluchaj , przeczytaj jakie klamstwa p. Konarski wygaduje . Jezeli Tobie zarzucano by czyny ktorych nie popelniles bedziesz reagowal czy bedziesz udawal ze nic sie nie stalo ?

 37. Pracownicy urzędu, głowa do góry, nie lękajcie się przecież widzicie że kieruje Wami chłopek co nie potrafi się wypowiedzieć! I on Wam może coś zarzucać? Zresztą za rok o tej porze go już nie będzie.

 38. A ja się pytam dlaczego na sali obrad było tylko 16-tu radnych a nie 21 , bo tylu wybraliśmy. Jakie konsekwencje poniosą nieobecni ? Może przewodnicząca ich nie powiadomiła , a może olali tak ważne posiedzenie rady ? Tak czy owak każdy widzi kto nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i kpi z wyborców , rada czy prezydent ?

 39. Zapewne wszyscy obserwujący spektakle jakie odbywają się w czasie obrad rady miejskiej w Zawierciu zwrócili uwagę, że do trupy komediantów z PO , od pewnego czasu dołączyła przewodnicząca rady z Pisu. Na ostatniej sesji, z pełnym zaangażowaniem weszła w buty przewodniczącej ” komisji śledczej do spraw Konarskiego ” i bez zażenowania przesłuchiwała go zadając kuriozalne pytania w rodzaju: ” a co pan robił w piątek ” lub ” dlaczego nie zadzwonił pan do mnie ” itp. Można by pomyśleć , że pani przewodniczącej pomieszało się w głowie od tego upału, który nas nęka, ale na poprzednich sesjach działo się podobnie, dlatego uważam że jest inny powód tego agresywnego zachowania wobec prezydenta, skoro pani przewodnicząca zdecydowała się ośmieszać nie tylko siebie, ale także instytucję Przewodniczącej Rady Miasta zadając nieuprawnione i żenujące pytania. Pani Chawuła powinna zapoznać się rzetelnie , a nie po łebkach z ustawą o samorządzie gminnym i wbić sobie do głowy, że Rada Miejska i Prezydent to dwa różne i niezależne organy samorządu. Może ktoś wie co lub kto inspiruję panią przewodniczącą do takiego skandalicznego zachowania ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.