zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent Zawiercia wycofał miasto z programu “Ławka Niepodległości” [AKTUALIZACJA]

Jak poinformował portal zawiercie.naszemiasto.pl, Zawiercie wycofało się w ministerialnego programu “Ławka Niepodległości”.

Ławka Niepodległości to program Ministerstwa Obrony Narodowej, którego głównym celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki programowi na terenie całej Polski zostaną wybudowane pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie multimedialnych ławek pomnikowych – czytamy na stronie MON.

W 2018 roku Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs dla gmin, w jego ramach można było otrzymać do 30 tys. zł dotacji na budowę ławki według ściśle określonych wskazań (wbudowany odtwarzacz multimedialny, fotokody QR, ładowarki do urządzeń mobilnych i hot-spot). Do ministerstwa wpłynęły 262 wnioski o budowę ławki, dotacje miały otrzymać 143 gminy, w tym Zawiercie.

Jaki był koszt Ławki Niepodległości dla Zawiercia?

Koszt całkowity zgodny z preliminarzem – 38 699,05 zł, w tym z: wnioskowanej dotacji – 18 596,44 zł (48,054 % kosztów zadania); środki własne – 20 102,61 zł (51,946 % kosztów zadania) – czytamy  w informacji urzędu miasta.

Zdjęcie: http://www.gdansk.uw.gov.pl

9 KOMENTARZY

  1. Pierwszą i główną inwestycją powinno być dokończenie drogi od ronda na Porębę do Przyjaźni bo to jest żenada ta budowa.
    Co jest z tym prawoskrętem z Sienkiewicza na Leśną bo to drugi temat do absurdów drogowych.

  2. Nie ma co żałować. Mało atrakcyjny projekt, wręcz brzydki i nietrwały. Już były informacje, że farba odpada. Szkoda, że nie powstało coś atrakcyjniejszego na 100-lecie. Może nic straconego. Obchody trwają do 2022 r. i może nasi lokalni artyści coś zaproponują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.