zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent Zawiercia ogłosił hasło wyborcze, ale nie podjął decyzji o kandydowaniu

Dziś na Facebooku “Zawiercie – Miasto Dobrych Połączeń”, czyli oficjalnym profilu Urzędu Miejskiego w Zawierciu pojawiła się informacja o haśle wyborczym, z jakim Prezydent Zawiercia Witold Grim miałby starać się o w najbliższych wyborach samorządowych o wybór na kolejną kadencję. Czy jednak starał się będzie – tego jeszcze nie wiadomo. Przynajmniej oficjalnie.

“ZAWIERCIE BEZ PODZIAŁÓW” Takie hasło wyborcze ma towarzyszyć kampanii Prezydenta Witolda Grima w przypadku powtórnego ubiegania się o urząd Prezydenta Miasta Zawiercie. Myśl w nim zawarta stanowi kontynuację hasła towarzyszącemu Prezydentowi Grimowi cztery lata temu – ” Prezydent spokoju i zgody”. Witold Grim zawsze podkreślał, iż należy współpracować ze wszystkimi środowiskami, którym leży na sercu dobro naszego miasta i jego Mieszkańców. Taki model sprawowania urzędu sprawdził się na przestrzeni mijających czterech lat. Samorząd powinien być jak najdalej od polityki, a polityka od samorządu. Zawiercie jest jedno i wszelkie, często sztuczne i niepotrzebne podziały nie służą rozwojowi miasta. Prezydent Grim pokazał, iż zgoda w działaniu i współpracowaniu jest możliwa. Dobitnym tego przykładem była i jest współpraca Prezydenta z Radą Miasta Zawiercie jak również z Przewodniczącymi Osiedli i Sołectw. Podstawą dobrze funkcjonującego samorządu jest praca wolna od politycznych sporów i podziałów. Zawiercie jest jedno. Miasto i jego Mieszkańcy muszą żyć w poczuciu zgody, stabilizacji i przewidywalności jutra. Funkcjonowanie naszego miasta wolnego od podziałów jest możliwe – czytamy we wpisie na Facebooku.

Czy ogłoszenie hasła wyborczego Witolda Grima nie jest równoznaczne z ogłoszeniem zamiaru kandydowania? Zapytaliśmy o to Marcina Wojciechowskiego, Rzecznika Urzędu Miasta.

Pierwsze zdanie w tekście zawiera w sobie pewną hipotezę. Pan Prezydent wielokrotnie podkreślał, iż bardzo poważnie rozważa powtórne ubieganie się o urząd prezydenta natomiast nie przypominam sobie, aby złożył oficjalną deklarację. Nie znamy jeszcze ostatecznej daty wyborów samorządowych tym samym trudno mówić o prezentowaniu osoby kandydata na wspomniany urząd – mówi Marcin Wojciechowski.

4 KOMENTARZE

  1. Moim skromnym zdaniem, nie ma godnego kandydata na prezydenta Zawiercia. Brak słów na to co dzieje się w mieście. I Wy myślicie, że Wasz kandydat jest lepszy od innego? Nic się nie zmieni oprócz mordy na stołku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.