zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent Zawiercia nie udostępni spisu wyborców Poczcie Polskiej. Czy wpłynie to na koalicję OdNowa-PiS w radzie powiatu? Zapytaliśmy starostę

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski odmówił udostępnienia danych mieszkańców miasta ze spisu wyborców. Co na to starosta zawierciański Gabriel Dors z Prawa i Sprawiedliwości? OdNowa, czyli ugrupowanie prezydenta Zawiercia jest w koalicji z PiS-em w Radzie Powiatu Zawierciańskiego.

W 5-osobowym zarządzie powiatu zawierciańskiego dwie osoby wywodzą się z komitetu wyborczego Konarski-Zawierciańska OdNowa (Barbara Kozioł – etatowa członek zarządu i radna powiatowa oraz Piotr Czarnojańczyk, nieetatowy członek zarządu, który kandydował bez powodzenia na radnego miejskiego z komitetu OdNowy). Radnym powiatowym jest również Bogusław Piotrowski, członek zarządu powiatu do 29 sierpnia 2019 r., a od następnego dnia nowy prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu, które jest spółką miejską).

Starostę zawierciańskiego zapytaliśmy o to, czy ta decyzja prezydenta Zawiercia oznacza problem w koalicji OdNowa-PiS w powiecie?

Po pytaniu od Pana redaktora, rozpoznałem temat, chodzi o maila z domeny Poczty Polskiej o przekazanie danych osobowych. Z tego co dowiedziałem się mail nie był podpisany i bez podstawy prawnej, podobno ma być doprecyzowanie i bez braków. Nie wiem czym kierował się Prezydent Konarski, o to można zapytać właśnie jego, ponieważ ja tego maila nie widziałem. Koalicje zawiązują się i rozpadają, co przyniesie przyszłość zobaczymy, w naszym życiu pewne są tylko śmierć i podatki – stwierdził starosta Gabriel Dors.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. A teraz uruchomcie wasze szare komórki i pomyślcie co byłoby z waszymi danymi gdyby prezydentem została Chawuła. Ku przestrodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.