zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent Zawiercia napisał list otwarty do Krzysztofa Peronia [AKTUALIZACJA]

Dziś na stronie internetowej Urzędu Miasta Zawiercie pojawił się list otwarty Prezydenta Zawiercia Witolda Grima skierowany do Krzysztofa Peronia, właściciela firmy ARK Jobs i prezesa Zawierciańskiego Forum Pracodawców.

Oto jego treść:

Czytając z uwagą ostatni numer publikacji wydawanej przez Pana Redaktora Krzysztofa Peronia pt.: Forum Express – Kwartalnik Zawierciańskiego Forum Pracodawców, spotkałem się z artykułem, w treści którego ukazały się nieprawdziwe informacje dotyczące działalności Prezydenta Miasta Zawiercie. W związku z tym wystosowałem list otwarty następującej treści:

Pan
Krzysztof Peroń
Redaktor Naczelny Forum Express
ul. Wierzbowa 16h
42-400 Zawiercie

Działając w imieniu Gminy Zawiercie jako Prezydent Miasta, z uwagi na treść publikacji pt. „Podwyżki podatków i zadłużanie nie są sposobem na rozwój miasta” zamieszczonej na łamach Forum Express – Kwartalnik Zawierciańskiego Forum Pracodawców, nr 3 (9) 2017, proszę o podjęcie niezwłocznych działań mających na celu sprostowanie nieprawdziwych informacji zamieszczonych w tym artykule, a dotyczących kwestii „drastycznego wzrostu podatków na 2018 r.”, bądź wykazanie, iż nastąpił wzrost podatków, dla których organem podatkowym jest Gmina Zawiercie.
Oczekuję, iż Pan Redaktor niezwłocznie tj. w najbliższym wydaniu Forum Express – Kwartalnik Zawierciańskiego Forum Pracodawców, zamieści sprostowanie z którego wynikać będzie czytelny i jednoznaczny przekaz dla czytelników, iż uchwalone na wniosek Prezydenta Miasta Zawiercie przez Radę Miejską w Zawierciu stawki podatków lokalnych na 2018 r. NIE ULEGŁY PODWYŻSZENIU w stosunku do roku ubiegłego. Okoliczność ta jest bezsporna i wynika z podjętych przez Radę Miejską w Zawierciu uchwał podatkowych.

Z poważaniem

Witold Grim
Prezydent Miasta Zawiercie

Co na to Krzysztof Peroń?

– Artykuł miał na celu przekazanie informacji mieszkańcom Zawiercia o sposobie, w jaki prezydent Grim chce rozwijać miasto. A robi to poprzez podwyższanie podatków i opłat, na co nie ma mojej zgody. Od początku kadencji podatki i różnego rodzaju opłaty (za wodę i śmieci) podwyższono kilka razy. Poza tym w 2018 r. Zawiercie ma zadłużyć się, poprzez wyemitowanie obligacji, na kwotę 12 mln zł. Jeśli chodzi o cytowane przez prezydenta Grima sformułowanie o wzroście podatków w 2018 r. użyłem go tak, jakie jest potoczne rozumienie różnego rodzaju danin publicznych. I choć w budżecie opłaty za śmieci nie widnieją jaką podatek, to właśnie tak są odczytywane przez mieszkańców. Zresztą sam pan prezydent również je tak rozumie, bo podczas debaty na październikowej sesji Rady Miasta n.t. podwyższenia stawek opłat za śmieci tak mówił do radnych: Musicie państwo pamiętać, że jeśli nie przegłosujemy tych zmian, z budżetem będzie ciężko. Potem przyjdziecie i będziecie chcieli, aby realizować kolejne inwestycje, na które wtedy nie będzie już pieniędzy. Miasto utrzymuje się z podatków i to naturalna kolej rzeczy – mówi Krzysztof Peroń.

13 KOMENTARZY

 1. Pan Peroń to osoba chcaca na sile zrobic kariere; jednak po bezposrednim spotkaniu i rozmowie z nim wiem, ze nie chce aby jakkolwiek reprezentowal mnie jako przrdstawiciel miasta

 2. Napisał Peroń tekst podając nieprawdziwe informacje? będzie musiał przeprosić a nie odpowiedzieć.

 3. Napisał Peroń nieprawdziwe informacje? będzie musiał przeprosić a nie odpowiedzieć na pytanie.

 4. Pan Peroń jak zwykle szuka sensacji tam gdzie jej niema.
  Widac że już zaczął się wyścig przedwyborczy mimo iż oficjalnych kandydatów jeszcze nie znamy – znani, nieznani, starsi a nawet młodzież

 5. Obywatel,Radny Peroń już od dłuższego czasu prowadzi nieczystą kampanię wyborczą.Na nieprawdziwe daleko nie zajedzie.
  Miejmy nadzieję że tacy ludzie jak on nie dojdą do władzy w Naszym mieście.

 6. skamar a jacy ludzie sa potrzebni właśnie od 20 lat widać kto rzadził tym miastem i teraz wychodzą brudy !!!!

 7. Jacy jesteście żałośni anonimowi hejterzy,dlaczego na Facebooku nie jesteście tacy odważni?Widzę,ze pali wam się grunt pod nogami bo możecie stracić ciepłe posadki które otrzymaliscie od Grima,a teraz trzeba spłacać długi.Kto to jest Krzysztof Peroń?po analizie wielu wpisów napewno mega ogarnięty gość,który ma odwage pisac wprost i juz za to go cenię?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.