zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent Zawiercia publicznie do mieszkanki miasta: “obyśmy za kilka miesięcy nie przypomnieli sobie tej rozmowy”. UM: “Zagrożenie epidemiologiczne to temat, który wywołuje szczególne emocje”

W niedzielę 7 czerwca na Facebooku doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy prezydentem Zawiercia Łukaszem Konarskim, a mieszkanką Zawiercia, która podkreślała, że siłownia “pod chmurką” jest zamknięta, choć zarówno rząd jak i miasto informowali o otwarciu takich obiektów od soboty 6 czerwca. Komentarze są publiczne i ogólnodostępne.

Zrzuty ekranu z wymiany dostępnych publicznie komentarzy z kont Facebookowych (tej osoby i jednego z radncyh) zamieszczamy poniżej. Prezydent Zawiercia napisał do mieszkanki miasta m.in. “obyśmy za kilka miesięcy nie przypomnieli sobie tej rozmowy”, “rozumienie jest trudne” czy też “Tak wiem że Panią nie interesuje czy ktoś umrze czy nie”.

Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do Urzędu Miejskiego z pytaniem o to, czy prezydent miasta powinien w ten sposób odnosić się do mieszkańców?

Prezydent Zawiercia stawia przede wszystkim na rozmowę z mieszkańcami, również z tymi, którzy mają inne zdanie na różne tematy. Prezydent jest dostępny dla mieszkańców każdego dnia i o każdej porze (dyskusja toczyła się na Facebooku w sobotę wieczorem). Zagrożenie epidemiologiczne to temat, który wywołuje szczególne emocje, a prezydentowi jest wyjątkowo bliski, ponieważ jednym z priorytetów jest dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – poinformowała Monika Polak-Pałęga, rzeczniczka UM Zawiercie.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

23 KOMENTARZE

 1. Tylko ze Konarski ma rację. Kobieta nie rozumie że swoimi zachciankami może mieć wpływ na życie i zdrowie innych.

  Prezydent chce postępować odpowiedzialnie ale Pani na potrzebę żeby korzystać z przestrzeni miejskiej i żaden racjonalny argument nie ma znaczenia….

  Każdy by się zirytował taka bezmyślnością tej kobiety.

  • Kubusiu, Pani grzecznie pytała dlaczego siłownia nie otwarta pomimo deklaracji prezydneta że będzie otwarta 06.06.2020 a spotkała się wyzwiskami ze strony prezydenta i argumenty ad personam. To normalne?

 2. Prezydent odpowiedział mieszkance na fb. Nie po myśli mieszkanki. Zwrócił jej uwagę, ze poza jej widzimisię on misi brać pod uwagę szerszy aspekt. O co wam chodzi zawiercianskie.pl?

 3. Drogi Panie redaktorzyno- niech pan zmieni dostawcę tego specyfiku, który Pan zażywa albo po prostu bierze mniejsza dawkę, bo staje się Pan już niebezpieczny dla otoczenia. Żenada pisać takie artykuły. No ale od razu widać poziom portalu- zdecydowanie “poniżej poziomu morza”

 4. Może w końcu ktoś zainteresuje się tą “Panią”, wszystko jej nie pasuje do wszystkich ma pretensje, a do roboty się nie ruszy bo mops wszystko sponsoruje. Lepiej niech się zajmie dzieckiem, a nie 24h na fb siedzi i afery wyszukuje!

 5. W pełni popieram Pana Prezydenta, najważniejsze zdrowie mieszkańców, a Pani może przecież pobiegać po lesie.

 6. Myślę że najwyższy czas ujawnić ile osób od Pana prezydenta piszę tu niby fajnie łamiąc. Tym samym. Przepisy RODO i podając zamiast własnych union zmyślone nazwy . A jeżeli ktoś pyta o coś argumentując to dowodami to obowiązkiem osoby rządzącej miastem jest odpowiedzieć w sposób kulturalny . Jeśli tak wyglądają relacje prezydenta z mieszkańcami po dwóch latach kadencji to co będzie dalej. Trzeba się bać zadawać pytania? Pytałam jedna osoba a dziś od rana widać że siłownia

 7. ale czego to ma dowodzić?
  tak jak mi nie jest po drodze z prezydentem, tak samo ten “artykuł” jest zbędny.
  ta pani narzekająca o byle co wykazuje się egoizmem. Są wytyczne rządowe i nie mają formy nakazu, lokalnie też można o pewnych sprawach decydować.
  Inna sprawa to proporcje obostrzeń co otwieramy co nie (typu “można robić zakupy a wyborów prezydenckich już nie?”), ale to już inna dyskusja.

 8. SEBASTIAN acwuesz że pomówienia są karalne ? Serio chcesz tego? Pisząc anonimowo kłamstwa a ludziach nic nie zdziałasz . W Zawierciu MOPS nikomu nic nie sponsoruje za kadencji Konarskiego. No chyba że jesteś w Odnowie masz wszystko. Może dobrze będzie gdy pt,ekaze twoja wiadomość komu trzeba dość tego typu zgadywabych oszczerstw jeśli nie znasz ludzi to się nie wypowiadaj

  • KAKAX to nie są oszczerstwa tylko prawda. Kogo niepracujacego samotniewychowujacego dziecko stać na wycieczki, wyjazdy itd??? Mops wszystko finansuje bo z czego ona niby żyje??? Pieniądze same wpływają na “piękne oczy”??? Normalana pracujaca rodzina pracujac na najnizsza krajowa nie może sobie pozwolić na wakacje bo ma rachunki do opłacenia, a Pani ××××× nie pracując zwiedziła większą część Polski i za co????

 9. Jeśli tak wygląda rozmowa prezydenta z mieszkańcami to w takim razie jak będzie wyglądała z radnymi na następnej sesji? Najlepiej upodlić. Bo ktoś panu Konarskiemu zadał pytanie abi go nie wyzywając. Tak się zachowuje prezydent miasta? Nawet tu można sprawdzić kto pisze komentarze . Czy ludzie mają milczeć i się bać? Co to jest ?

 10. Skoro siłownia miała być dostępna od 6-go to powinno być otworzone, a nie tylko dla bachorków. Hejterzy jak widać dobrze się mają i wychwalają pod niebiosa najgorszego prezydenta

 11. Włodarz podjął taką decyzję jaką podjął. Co z tego, że włodarz słucha mieszkańców jak nie rozumie co mieszkańcy do niego mówią. Jak 68% z 1200 mieszkańców nie chce rewitalizacji ulicy Marszałkowskiej to on twierdzi, że to nie wszyscy mieszkańcy. Włodarz twierdzi, że wybrali go mieszkańcy Zawiercia, ale też nie wszyscy. Niech włodarz dorośnie do swoich lat, a nie zachowuje się jak rozkapryszone dziecko.

 12. Trochę się tego zebrało przez ponad rok. Dużo by pisać. A samo niezależne Zawiercie które nagle zostało skasowane. Co panowie prowadzący naprawdę nie wiedzą że odpowiedni ludzie pracujący w danych branżach nie ściągną tego z powrotem? Tak były ujawniane sprawy i nazwiska które nie miały prawa być ujawniane.

 13. Proponuję nakręcić nowy film MIŚ po zawierciansku” lubi duby lubi duby niech żyje prezes naszego klubu miasta niech żyje nam…..parowkozercom mówimy stanowczo Nie!

 14. ANONIM sprawa twojego pomówienia i kłamstwa niebawem trafi do odpowiednich organów tak jak to kim jesteś i z ilu nicków ty piszesz. Oczernianie kogoś w postaci kłamliwych hejtów podlega pod odpowiedni paragraf. Stręczycielstwo i nagonka również. Trochę tu przeczytałem i widzę że odpowiedni ludzie obrony działają tylko pyk będzie jak wszystko wyjdzie na jaw kto pisze. Na razie wiemy my . A sprawa tematu niezależnego Zawiercia bardzo interesująca . Czary Mary i wróci tylko po to by jeszcze raz przeczytano wszystkie posty których tam wrzucano . Coś tam zawsze wyjdzie . Bo nazwiska i tym podobne w czasie Rodo. Właściciele byli chyba nie ostrożni . Nie dopuszczalne jest to co robili. Ogólnie może być zaskoczenie dla wszystkich

 15. Dlaczego ci biedni, przestraszeni ludzie chcą ograniczyć wolność ludzi próbujących żyć normalnie. Przecież możecie siedzieć w domach w maskach, rękawiczkach i czym tam macie, w oczekiwaniu na śmierć. Ale dajcie spokój wolnym ludziom, bo oni nic do waszych zachowań nie mają. Wirus teraz jest w kopalniach, jeśli będzie to politycznie uzasadnione, do każdego z was też przyjdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.