zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent Zawiercia chce sprzedać działkę i budynek Agencji Rozwoju Zawiercia. “Wiele radnych dopytuje, czy coś więcej można w temacie się dowiedzieć”

Na sesję Rady Miejskiej w Zawierciu pod koniec marca przygotowano prezydencki projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości gruntowej zabudowanej stanowiącej własność gminy Zawiercie oznaczonej geodezyjnie jako działka o nr ew. 613/34, karta mapy 4, obręb Marciszów przy ul. Technologicznej.

W uzasadnieniu projektu uchwały zawarte są informacje o ogólnych danych budynku.

Nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona geodezyjnie jako działka o nr ew. 613/34, karta mapy 4, obręb Marciszów o powierzchni 0,9426 ha stanowi własność Gminy Zawiercie. Nieruchomość została oddana w trwały zarząd Agencji Rozwoju Zawiercia, który zostanie wygaszony przez zbyciem przedmiotowej nieruchomości – czytamy w treści uzasadnienia projektu uchwały.

W punkcie drugim uzasadnienia dotyczącym skutków finansowym czytamy również, że wartość nieruchomości została określona przez rzeczoznawcę majątkowego p. Dorotę Przybyłkę w operacie szacunkowym z 5 marca 2021 r. i wynosi 4,25 mln zł netto (450,88 zł za 1 metr kwadratowy netto).

Źródła pokrycia finansowego uchwały – nie dotyczy. Prezydent Miasta Zawiercie zajął pozytywne stanowisko w sprawie zbycia przedmiotowej nieruchomości w drodze przetargu – czytamy w treści uzasadnienia.

Temat planów sprzedaży budynków Agencji Rozwoju Zawiercia został poruszony pod koniec poniedziałkowej Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Zawierciu.

Jest uchwała dotyczący budynku hali, całego budynku, obszaru Agencji Rozwoju Zawiercia, Parku Naukowo-Technologicznego, odnośnie sprzedaży. Jest uchwała, tu wiele radnych dopytuje, czy coś więcej można w temacie się dowiedzieć, to znaczy dlaczego, jaki cel, gdzie ewentualnie przeniesie się park technologiczny, całe biuro, pracownicy, gdzie będzie dalej realizowana kwestia OZE, bo dużo mieszkańców się przyzwyczaiło do tego adresu, do ul. Technologicznej. Oczywiście dojazd jest tam uciążliwy, łatwiej by było w urzędzie, ale dużo mieszkańców przyzwyczaiło się do tej lokalizacji. A bardzo mało wiemy, bardzo mało jest w uzasadnieniu do tej uchwały. Bardzo bym prosił takiego o przygotowanie obszernego materiału, może do piątku. Czy mamy wystosować pismo z komisji, czy Pani sekretarz porozmawia z Panem prezydentem? – zapytał pod koniec obrad Mariusz Golenia, przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Zawierciu.

Porozmawiam Panie przewodniczący, oczywiście, będziemy w kontakcie – powiedziała Agata Jarza-Korpyś, sekretarz miasta Zawiercie.

Sesja rady, podczas której ma być dyskutowany projekt uchwały o sprzedaży budynku Agencji Rozwoju Zawiercia ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Agencja Rozwoju Zawiercia

13 KOMENTARZY

  1. Chce sprzedać budynek warty 4,5 miliona. Po co mu tyle pieniędzy? Czy to kolejna próba odnowienia rudery przy ulicy Marszałkowskiej i wykiwania radnych tak jak z zamianą działek na potrzeby ZGK, aby obejść zgodę radnych na inwestycję Fortum? Najpierw Golenia mówi, aby Prezydent robił co chce i mieszkańcy wyrażą ocenę w wyborach, teraz jest zaskoczony, gdy coś zrobił. Panie Golenia niech Pan zmieni leki.

  2. Radny Trepka na facebooku twierdzi ze instytucje z nowoczesnego budynku lepiej przeniesc do 100 letniej kamienicy jaka jest willa Erbego . Gratuluje tym co na niego glosowali.

  3. I po co to było budować ? Skoro generuje same straty w dutkach i zero przychodu w prestiżu (co było oczywiste na starcie). Oto założenia, które zostały brutalnie zweryfikowane przez życie : …”Zawierciański Park Przemysłowo Technologiczny (NIE) będzie instytucją, która wzmocni wizerunek miasta w oczach inwestorów. Pokaże, że Zawiercie (NIE) jest miastem, w którym wdraża się innowacyjne rozwiązania w życie, i że (NIE) jest miastem przygotowanym na przyjście nowych inwestorów”…
    Na przyszłość (analogicznie), proponuje nawet nie myśleć o budowie pełnowymiarowej hali sportowej

  4. znowu to zrobił. Stawia wszystkich przed faktem w ogóle bez konsultacji. Czy on się nie nauczy? Ile razy już dochodziło do sprzeciwów i konfliktów, gdy jakieś pomysły i decyzje były przeprowadzone za plecami radnych czy w ogóle mieszkańców?

  5. MK a słyszałaś coś na temat sprzedaży ZKM bo i takie informacje chodzą po mieście . Skrupulatnie pan prezydent działa tak by nie wypłynęły do mediów. Zaraz Zawiercie stanie się jedna wielka dziura bez dojazdów i uzależniona od prywatnych przewozów którzy przy tej okazji podniosą ceny za przejazdy

    • o tym nie słyszałem, ale jeżeli się potwierdzi, to pachnie skandalem.. Bo w takim razie czyje interesy realizuje prezydent? Czy takie kombinacje są w interesie mieszkańców czy jednak bardziej jakiegoś prywatnego biznesu i kto za tym stoi? Dziwne to wszystko..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.