zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent Zawiercia chce kolejnych podwyżek, nieobecność na środowej sesji usprawiedliwia zdjęciem z premierem wykonanym we wtorek, a wiceprezydent ukrywa informacje. Podwyżkę zatrzymała część radnych

Za nami październikowa sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Po raz kolejny prezydent miasta Łukasz Konarski poddał radzie pod głosowanie projekt uchwały dotyczącej podwyżek opłat za śmieci. Po raz kolejny pomimo głosów części radnych zatrudnionych w spółkach i jednostkach miejskich uchwała nie została przyjęta. I po raz kolejny w sesji nie uczestniczył włodarz Zawiercia.

Sesja odbywa się ona raz w miesiącu. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski po raz kolejny nie pojawił się na sesji. Nie uczestniczy w niej niemal od otrzymania od rady wotum zaufania i absolutorium w maju 2021 r. Jaki jest powód kolejnej nieobecności prezydenta Konarskiego?

Jednoznacznie poinformowała

Chciałam jednoznacznie poinformować, że Pan prezydent ma zatwierdzony wniosek o urlop na dzień dzisiejszy – powiedziała zastępca prezydenta Justyna Miszczyk.

Łukasz Konarski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z wtorku 26 października z premierem Mateuszem Morawieckim usprawiedliwiając swoją nieobecność na sesji… w środę 27 października.

Właśnie ze względu na takie spotkania i rozmowy, nie mogę dziś uczestniczyć w dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu – napisał na Facebooku prezydent Zawiercia.

Oto link do zdjęcia prezydenta (TUTAJ), które miało być wytłumaczeniem nieobecności na środowej sesji, a oto link (TUTAJ) do zdjęciowej relacji Kancelarii Premiera ze spotkania szefa rządu z samorządowcami, do którego doszło we wtorek.

Podwyżek nie będzie. Na razie

W sierpniu i październiku odbyły się sesje Rady Miejskiej w Zawierciu, w trakcie których radni dyskutowali i głosowali nad projektem podwyżek opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Propozycje podwyżek złożył prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. Więcej informacji o październikowej sesji TUTAJ.

Łukasz Konarski kolejną próbę wprowadzenia w mieście kolejnej podwyżki podjął na sesji w środę 27 października. Pierwotny porządek obrad sesji nie przewidywał jednak projektu tej uchwały. Został on wprowadzony w trybie rozszerzenia porządku obrad. Takie rozszerzenie muszą przegłosować radni. Oto jak w środę 27 października głosowali zawierciańscy radni w tej sprawie:

13 radnych przeciw rozpatrywaniu podwyżki:
– Beata Chawuła
– Martyna Gajos
– Witold Grim
– Edyta Grzebieluch
– Elżbieta Kornobis-Wieczorek
– Ewa Mićka
– Henryk Mól
– Michał Myszkowski
– Tomasz Pacia
– Paulina Pietras
– Jerzy Radosz
– Damian Świderski
– Zbyszek Wojtaszczyk

5 radnych za rozpatrywaniem podwyżki:

– Mariusz Borzęcki (pracownik spółki miejskiej zatrudniony jako radny w tej kadencji – ZGK)
– Dominik Janus (pracownik MOPS-u zatrudniony jako radny w tej kadencji)
– Dariusz Kurek (pracownik OSiR zatrudniony jako radny w tej kadencji)
– Mariusz Golenia
– Justyna Wesołowska (zatrudniona w Agencji Rozwoju Zawiercia, zanim została radną)

Wstrzymał się od głosu:

– Przemysław Trepka

Wiem, ale nie powiem?

Prezydenta zastępowała w trakcie sesji Justyna Miszczyk. Zastępca włodarza Zawiercie uczestniczyła w trakcie obrad Komisji Budżetu i Gospodarki dwa dni temu (w poniedziałek 25 października) w dyskusji, w trakcie której… nie chciała powiedzieć radnym, na co Zawiercie składało wnioski w ramach Polskiego Ładu (dotację otrzymał tylko jeden z trzech wniosków, radni chcieli poznać pozostałe dwa).

Wiceprezydent na pytanie o to, gdzie miałby powstać nowy ośrodek kultury (przewidziany w jednym z wniosków bez dotacji) nie chciała powiedzieć, że w budynku dawnej synagogi przy ul. Marszałkowskiej. Na pytanie o lokalizację odpowiedziała, że… w gminie Zawiercie.

– I trzeci wniosek? – Witold Grim.

– Związany z kulturą – Justyna Miszczyk.

– A dokładnie? – Witold Grim.

– na wsparcie Ośrodka Kultury dla Młodzieży – Justyna Miszczyk.

– A gdzie mamy taki ośrodek? – Witold Grim.

– Chcieliśmy stworzyć – Justyna Miszczyk.

– A gdzie? – Witold Grim.

– Może ogólnie powiem: w naszej gminie – Justyna Miszczyk.

Całość dyskusji i nagranie audio z poniedziałkowej komisji dostępne TUTAJ.

Grafika ilustracyjna: zrzut ekranu transmisji zawiercie.sesja.pl

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

27 KOMENTARZY

 1. Radni muszą zrozumieć że każdy kto idzie z Konarskim prędzej czy później na tym straci. To jest pewne. Część radnych to jedyna ostoja normalności w tym coraz bardziej chorym mieście.

  • Beata uspokój się kobieto!!!! Z ilu ników tu jeszcze napiszesz. Chora to co najmniej ty jesteś na punkcie kariery. I tak nic dobrego nie robisz!! A ludzie cie znienawidzili

 2. Prezydent to zwykły tchórz i kłamca bo przecież na urlopie się nie spotkał z premierem. Spotkanie odbyło się owszem we wtorek, ale Panie redaktorze po takim orgaźmie pewnie dochodzi do siebie do nadal i nie mógł zbyle kim nawet zdalnie rozmawiać bo od dawna nic nie ma do powiedzenia. Oprócz spotkań z przedszkolakami bo im może bajki opowiadać.

 3. To już nawet nie jest śmieszne … To jest żenujące. Kiedy ten facet przestanie się chować za kieckami swoich wiceprezydent i znajdzie odwagę, żeby spotkać się z radą miejską? Poraz kolejny próbuje przepychać swoje uchwały bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek logicznych argumentów na ich obronę.

  • A kiedy do tego pana i jego klakierów dotrze,że prezydent i jego urzędnicy są władzą WYKONAWCZĄ,podległą nadrzędnej Radzie Miejskiej i ich psim obowiązkiem jest konkretne informowanie Rady,a tym bardziej odpowiadanie na zadane pytania?

 4. Pan Konarski to zwykły tchórz bezczelnie chowający się za kobietami zastępczyniami. Nie dziwi mnie to, że jest zdolny nie uczestniczyć w sesji zdalnej, bo dzień wcześniej tak się umęczył zrobieniem sweet foci z panem Morawieckim, że laptopa nie jest w stanie ogarnąć. Swoją drogą to Pan Konarski żadnej sprawy nie potrafi ogarnąć.

 5. Biorąc pod uwagę, że ten rząd przede wszystkim skupia się na propagandzie i kieruje się w pierwszym rzędzie słupkami poparcia, to dobrze że spotkania z prezydentami miast się odbywają. Prawdopodobnie “waadza” olewa problemy większości, ale można coś spróbować ugrać. Nie ważne kto jest u nas prezydentem, czy go popieram czy nie, lepsze takie działania niż żadne i czekanie na gwiazdkę z nieba. Jeśli faktycznie prezydenci miast zjednoczą się w tym Związku Miast Polskich będą “lobbować” i naciskać na rząd, to może uda się faktycznie załatwić konkretne korzyści dla samorządów i w rezultacie dla mieszkańców gmin. Generalnie patrząc na to jak postępują rządzący, to stamtąd płynie kłamstwo za kłamstwem, ale w tym cały potoku fałszu od czasu trafia się coś na czym można skorzystać, więc sytuacja nie jest jeszcze przegrana. A przecież za dwa lata wybory parlamentarne i znowu zacznie się festiwal obiecanek i rozdawnictwa, nawet wcześniej.

 6. Piszą tam o lokalizacji hali, czy na pewno przebudowa przy stadionie ma sens? Miejsca mało, tym bardziej brak możliwości parkingowych. Może lepsze byłoby stworzenie nowej na działce w SAG? Albo przy ulicy 11 listopada za “marketem chińskim” jest duży teren, wejdzie hala i parkingi. Po sąsiedzku jest koryto Warty 😉 nie wiem czyj to teren.

 7. Przy drinku można dużo załatwić, a na tym Zawiercie skorzysta . Fajnya fotka, nasz Prezydent wysoki i ładnie wygląda. Dobrze, że nie jest karłowaty, bo przy Premierze by śmiesznie wyglądał.

  • To Jarosław- prezes wszystkich prezesów śmiesznie wygląda?!?!?!😱 Co za nietakt takie stwierdzenie! A poważnie: prezydent miasta to nie lansujący się celebryta i jego wartość i przydatność nie mierzy się w centymetrach lecz mądrością i efektami jego działań.

  • A TY SIE TAK NIER WPOINAJ BO NAJPIERW KRZYSIU NIEDOSZLY PREZYDENCIE PODPINALESS SIE POD KUKIZA A TERAZ POD ZIOBRO. Uważasz że Pan Zbigniew będzie zadowolony z takiego kandydata kogucika co to piórka trzepie we wszystkich opcjach politycznych żeby tylko dorwać się na stołek na leśnej, Ludzie cię nie chcą tak jak nie chcą Beaty ile razy jeszcze będziecie startować z tą miernotą która pokazujecie?

 8. Ale wstyd!!! Ten nasz marny włodarz Konarski przystąpił do stowarzyszenia Prezydentów Miast Polskich PRO, czyli Praca, Rozwój, Odpowiedzialność. Przecież on ani pracowity, ani prorozwojowy, a już tym bardziej odpowiedzialny za cokolwiek. To typowy marny politolog, nie znający się na niczym i nie posiadający umiejętności poprawnego wypowiadania się. To taki karierowicz zawierciański, który nie ma nawet za grosz honoru. Raz należy do PO, potem do OdNowy, potem do PiS. Wszędzie się zaprzeda, aby tylko utrzymać się u władzy i jeść z naszego koryta. Musi mieć chyba też coś za uszami i myśli, że jak się skuma z tymi przydupasami Morawieckiego, to go ochronią. Naiwny i głupi – oni tylko udają i nie zaufają nigdy takiemu sprzedawczykowi jak Konarski. Jak można być takim obłudnym i ściemniać, że robi się coś dla mieszkańców, dla ich dobra. Czy dla naszego dobra z Zawiercia robi się “wysypisko śmieci”. O jakim rozwoju ten nieudacznik mówi. Kto będzie chciał mieszkać i żyć w tak skażonym, śmierdzącym, brudnym i zacofanym mieście. No chyba tylko te sprowadzane ze wschodu rodziny, do czasu jak się zorientują w jakie gówno wdepnęli.

 9. Proszę odczepić się od tego pana, jest na prawdę w porządku. Gdy deszcz na mnie padał podarował mi parasol, gdy nie miałem z czego się napić, podarował kubek, na koniec poprosił o mój podpis. Zasmuciłem się gdyż nie miałem czym się podpisać, na to ów Pan wyciągnął z kieszeni swój własny długopis… tak!, jego osobisty, w dodatku podpisany imieniem i nazwiskiem. Mało, że mi go użyczył to na końcu powiedział “jest twój”…
  Powinniście dziękować Bogu za takiego dobrodusznego człowieka, a nie pisać oszczerstwa i kalumnie…

 10. Eugeniusz, ty chyba z ręki jesz temu cieniasowi Konarskiemu. Jakie oszczerstwa i jakie kalumie. Wszyscy krytykujący Konarskiego mają racje. To typowy karierowicz bez jakichkolwiek umiejętności. Tylko potrafi się lobbować i lansować naszym kosztem. Istne ZERO!!!!

  • Człowieku,doceń poczucie humoru EUGENIUSZA! A tylko patrzeć,jak przed zbliżającymi się wyborami zaczniemy być zasypywani “prezentami”.

 11. Dlaczego zawierciańskie.pl kasuje komentarze niewygodne dla nachalnych przyszłych kandydatów na prezydenta? A dopuszcza te które Biszcza prezydenta Konarskiego. Czyżby naczelny narzucał czytelnikom swoją wolę? Komu jeszcze skasowali komentarze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.