zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydent powołał Zawierciańskie Forum Młodzieży. Ma być jego organem opiniodawczo-doradczym [PLAKAT]

Dzień po sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, w trakcie której podjęta została uchwała uchylająca uchwałę ustanawiającą Młodzieżową Radę Miasta Zawiercie (więcej informacji TUTAJ) prezydent Zawiercia Łukasz Konarski wydał zarządzenie o powołaniu Zawierciańskiego Forum Młodzieży.

Zawierciańskie Forum Młodzieży jest organem opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta Zawiercia stanowiącym forum wymiany poglądów i opinii, a także ustalania konsultacji oraz podejmowania inicjatyw w sprawach dotyczącej lokalnej społeczności. Forum składa się z powołanych zarządzeniem Prezydenta Miasta Zawiercia aktywnych społecznie i samorządowo uczniów w wieku 13-20 lat reprezentujących szkoły z terenu gminy Zawiercie, którzy wyrazili zgodę na swój udział w pracach Zawierciańskiego Forum Młodzieży – czytamy w treści regulaminu Zawierciańskiego Forum Młodzieży.

W zakresie działań forum jest “upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców Miasta Zawiercie”, “zgłaszanie uwag i opiniowanie lokalnych rozwiązań prawnych oraz spraw przedłożonych Forum Młodzieży do zaopiniowania przez Prezydenta Zawiercia”, “aktywność na rzecz poszerzania udziału młodzieży w życiu społecznym Miasta Zawiercie”, “inicjowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji społecznej oraz do zaspokojenia potrzeb lokalnej społeczności” i “przedstawianie Prezydentowi Miasta sprawozdań z działalności Forum Młodzieży”.

Członkowie forum zostają powołani zarządzeniem prezydenta. Wyłączną kompetencją prezydenta jest również wyznaczenie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego forum oraz odwoływanie członków forum “po zasięgnięciu opinii Forum Młodzieży”. Członkowie forum nie będą pobierali diet za swoją działalność.

Regulamin Zawierciańskiego Forum Młodzieży, deklaracja przystąpienia i zgoda rodziców dostępne tutaj: https://www.zawiercie.eu/dokumenty/385.pdf

22 KOMENTARZE

 1. Pan Konarski najpierw zaprosił TVP Katowice, aby zrobić sobie ekskluzywny wywiad w trakcie trwania sesji, by na końcu powołać Forum. To jest zagrywka PR-rowska Pana Konarskiego. Nastolatkowi zwanemu młodzieżowym zastępcą brak wiedzy elementarnej. Młodzieżowa Rada nie została zlikwidowana, bo skończyła się jej kadencja. Nie dziwię się, że nastolatek nie potrafił odpowiedzieć w wywiadzie na pytanie kto bardziej przesadził na sesji październikowej, bo Pan Konarski by go jeszcze odwołał z funkcji.

 2. Prezydent miasta, któremu ma doradzać i opiniować grupa dzieciaków! To przekracza granice absurdu i jak to świadczy o wiedzy i umiejętności rządzenia Prezydenta?

 3. Szanowany Prezydent Łukasz Konarski jest osobą który ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą. W młodości siła. JP II tak samo o młodzieży się wypowiadał. Należy z młodymi rozmawiać bo mają bardzo dużo wiedzy co w Zawierciu jest dobre a co złe. Za to Pana Konarskiego, naszego Prezydenta bardzo szanuję

  • #WYBORCA
   “Co w Zawierciu jest dobre,a co złe” -punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
   A to JP2też miał nieletnich doradców???

 4. Najlepiej powinniśmy słuchać dziadków emerytów, siedemdziesieciolatkow Grima i Radnego Móla, którzy najlepiej doradzą co mlodziezy jest potrzebne i czego jej brakuje, aby zachęcić mlodych do pozostania w Zwierciu. Już Radny Mól na poprzedniej sesji zauważył, że mlodzi powinni razem z nim ciągnąć wspólny wóz w jedną stronę. Panie Radny, całe szczęście, że oni chcą ciągnąć w przeciwną, a młodość dodaje im skrzydeł. Niby dlaczego mieliby z Panem iść? Gdzie ich Pan zaprowadzi?

 5. Otórzcie oczy!!!!!!
  Pseudo zastępcy Konarskiego tak na prawdę zależało zeby MRM wypadła. Teraz Kubuś odgrywa męczennika w mediach, a ostatecznie będzie miał swoje forum posłusznych lemingów z Żeroma.

 6. Brawo Prezydencie Konarski!!!!!!! Tylko w młodości siła. Starych przepędziłeś z urzędu, i za te niełatwe decyzje Panu gratuluję. W młodości siła.

  • Decyzje jakie ?????
   Młody wyprowadza kase z jednostek na festyny i Marszałkowską. Prezydent oczywiście udaje że nic się nie dzieję. Już to widzię jak mu Beata domknie budżet.

   • Jesteśmy młodzi, zdrowi i radośni, a starzy niech nas podziwiają. Oni jak byli w naszym wieku, też byli radośni. Teraz tylko nas krytykują. Rada ze starymi prykami na aut. Was czas się skończył. Pomożemy wam jak będziecie wchodzić po schodach do lekarza, W młodych siła.

     • “Teraz na rozum nie dbając,
      a żądzom tylko zgadzając,
      zdrowie i sławę tracą,
      tracą majętności
      i Ojczyznę w ostatnie zawodzą trudności.”

      Już Kochanowski przewidział… Cóż,natura ludzka pozostaje niezmienna.

 7. To mam taką sugestię do pana Trepki ,głównego ideologa przyszłego układu politycznego (który ma powstać taki ma plan )Proszę z imienia i nazwiska wymienić osoby do ,których pomimo wieku ma pan zaufanie .Listę ogólnopolską rozpocznie Janusz Korwin Mikke rocznik urodzenia 1942 ,a jak kształtuje się lista zawierciańska ,do kogo pomimo wieku młodzież ma mieć zaufanie ?Czekam na odpowiedz .

 8. Drodzy Zawiercianie
  To jest absurd. Pan Konarski – taki to dobry dla młodzieży zawierciańskiej a etaty w spółkach miasta obsadza emerytami Pani Prezes PUK doradcami w Puk – emeryt lub osobami nie związanymi wcale z miastem Zawiercie ( ZGK Zawiewrcie) zapytajcie pana Radnego który tam pracuje czy tak jest. To wam się też podoba i akceptujecie. Jednoznacznie można stwierdzić iż w Zawierciu już nie ma inteligentnych osób w normalnym wieku.
  Powodzenia

 9. Szanowni Państwo dla mnie ta cała MRM to jakiś temat zastępczy. Budżet nawet nie ruszony nie wiadomo co w nim jest bo Pan Konarski sobie do Ameryki pojechał. Propozycja Prezydenta Konarskiego 110% podwyżki ceny segregowanych śmieci. Zaora nas finansowo . Rodzina 4 osobowa 100 złotych miesięcznie. PANIE KONARSKI NIECH PAN PRZESTANIE ŻARTY SOBIE ROBIĆ !!!!!!! Jak Pan Panie Konarski tak dba o naszą młodzież to dlaczego chce pan zabrać ich rodzicom tyle kasy??????

  • Jeżeli Prezydent jest w Ameryce to potrafi rozmawiać i poruszać się jak nowoczesny gość. Poprzednicy w- Fści to nawet nie potrafili dobrze zdania sklecić, dlatego Zawiercie jest jakie jest.

   • To może niech tam zostanie jak taki nowoczesny, hamerykański. Będzie miał możliwości rozwinąć skrzydła i głęboko ukryte talenta bo tu mu jakoś nie wychodzi.

  • Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje,
   a miał ich wszystkich sto dwadzieścia troje.
   Hejże,dzieci,hejże -ha, hejże-ha, hejże-ha,
   róbcie wszystko to,co ja,to co ja.
   I o to w całej tej zabawie chodzi. Dziećmi można rządzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.